Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am stat cuminte azi..am mers fara masina si mai mult pe jos..spre real nu se putea cobora si nici urca..era jale..asa ca am fost inspirat ca nu am ales sa plec cu masina

    Comment


    • Eu azi am avut un mic incident. Eram cu masina de la servici , pe Crizantemelor am oprit la o trecere de pietoni, o doamna din spate cu un logan mcv nu a mai oprit la timp, s-a infipt in masina mea , am ambele usi indoite in partea de jos. Doamna nu stia ce insemna frana de motor, a incercat sa opreasca masina cu frana de picior si daca a vazut ca nu se opreste, a tras frana de mana ).

      Comment


      • Originally posted by lmarius2k View Post
        daniel...de unde ai luato si cum se numeste? multzam
        De la Nigrin - un flacon care seamana cu pulverizatorul (casnic) de sters geamurile. Se gaseste in raionul auto de la hipermarket-uri.
        GL-22-TOF

        Comment


        • am testat si eu azi un spray pt dezghet dar m-a dezamagit rau de tot. am nimerit unu cu pulverizare.inainte de asta am avut unul care dadea un jet puternic, ala a fost bun de tot.

          Comment


          • Ninge si iar ninge... voi va plangeti de mers cu masina prin oras ... job-ul meu se bazeaza pe masina , a fost zi grea ...greu la deal(pe la casa de apa) , greu la vale(curba de la faleza ,coborata cu treapta I )...greu cu parcarile...
            Se vorbea pe aici de caucice sh ...pot sa zic ca sunt f multumit de ele(dunlop sp winter 3d fata - ultragrip7 pe spate ...195/65) , chiar in seara asta le-am probat pe zapada si este o maareee dif fata de cele de vara...ca pret 280 ron + 40 ron montaj pe jantele de tabla ...Recomand 2 seturi de roti
            " iarna nu este ca vara "

            Comment


            • scuzati ca intervin... daniel si care mai folositi puneti 2-3 poze cu sprayurile alea minune de care ziceti eventual cat costa...

              sigpic

              Comment


              • M-a luat iarna pe nepregatite. Din pacate nu il am acum, urmeaza sa il cumpar azi sau maine. Dupa aceea ii fac o poza.
                Un flacon de 500 ml mi-a ajuns toata iarna trecuta, costa 15 lei. Punctul de inghet este la -55 grade. Eu la-m testat pana la -25, ca mai mult nu am avut de unde . Oricum, e foarte bun si util (nu mai stai sa ingheti langa masina si sa zgarii geamurile cu racleta). Se gaseste si la spray de 300 ml (parca) la 12 lei.
                GL-22-TOF

                Comment


                • "M-a luat iarna pe nepregatite. ..." Dane, vezi ca se fac angajari in administratia publica locala ...

                  Comment


                  • Originally posted by danielliviu View Post

                    Daca are cineva vesti despre circulatia pe la iesirea spre Braila as fi bucuros daca anuntati, oricat de tarziu. Sa stiu daca mai plec maine cu masina sau iau conventia .
                    Dane la cum ninge ...mai sigur e cu pejosu maine...
                    sigpic

                    Comment


                    • Cica prefectul galatiului a interzis circulatia in afara localitatilor. A dat la TV-u. Nimeni nu are voie sa iasa cu masina din localitati - e oprit de politie si intors inapoi.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • Si cateva poze.
                        Prima - solutia de dezghetat parbrizul pe care o folosesc. pret - 15 lei
                        Urmatoarele 2 poze; dimineata la ora 5.30, cand m-am trezit si am vazut ce e afara.
                        Ultima: asa arata masina lasata in parcare la ora 17.20 pana la ora 22:30. Pana la urma am coborat pana la real in seara asta - e ok, se poate circula, se urca usor dealul.
                        Oricum maine tot "conventie" scrie pe mine
                        Attached Files
                        GL-22-TOF

                        Comment


                        • eu azi am lasat masina sa doarma in parcare.am luat maxi fara sa ma stresez.cred ca voi repeta figura ,ca nu vreau sa se amestece culorile.bine ca ai spoilerul flexibil,mircea!
                          daca e asa si duminica cred ca vin cu o tuica fiarta si fara masina.
                          cine mai doreste,cine mai pofteste?
                          Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                          Andreea Trifu

                          Comment


                          • si eu...ma duc sa imi cauta ceva de incaltzat ca nu am mai vazut iarna de 3 ani...si masina o las sa tolaneasca...e prea nasol pe strada...o zi buna tuturor...daca mai aveti detalii cu iesitu in orasu sa postati ca maine treb sa ma plek !!!

                            Comment


                            • lmarius2k daca ai un drum de facut afara consuta si aceasta lista...si nu pleca fara cauciucuri de iarna, lanturi si lopata in portbagaj si bineinteles rezervoru full.
                              La ProTv anuntau ca Galatiul e un oras inchis.
                              In spiritu acestei ierni postez si eu o poza cu masina mea...partea nasoala e ca nu o sa scap de dat la lopata sambata imi trebuie masina si mai mult ca sigur nu se va topi zapada pana atunci
                              Attached Files
                              sigpic

                              Comment


                              • eu sambata plec spre iasi si cred ca nici eu nam scapat de lopata ;))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google