Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Atentie la roviniete...s-au montat cititoare de roviniete...amplasarea lor o gasiti in atasamentul de mai jos.Si cred (mai mult ca sigur ) ca se vor extinde in toata tara.Amenda e foarte mare pentru lipsa ei.
    Caucioace de iarna am inteles ca vor primi la Dedeman (Braila) Tigar Winter1 185/65/R15 la pretul de 169lei/buc.
    Attached Files
    Last edited by valeriuciprian; 3 November 2010, 16:48.
    sigpic

    Comment


    • am gasit o cheie de logan, uitata la un magazin din piata mare, doresc sa o inapoiez propietarului, dar din pacate nu stiu cine este.

      Comment


      • Sa speram ca cel care le-a pierdut citeste si pe aici...si le va recupera...dar poate era mai bine sa le lasi la magazinul respectiv sau sa le lasi un numar de telefon de-al tau.
        sigpic

        Comment


        • a stat ceva timp in magazin cheia si inca mai sta

          Comment


          • Sa inteleg ca e magazinul unde muncesti sau e magazinul tau?
            sigpic

            Comment


            • Expozitie de pasari pentru cei mici si pentru cei mari.Mai multe detalii aici.
              sigpic

              Comment


              • Cam pe unde sunt Halele Agrodunarea? (expozitia)
                Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                Comment


                • Pe Calea Prutului (drumul spre Giurgiulesti) vis-a vis de piata rusilor.
                  sigpic

                  Comment


                  • valeriu, mai tii minte sticla de apa minerala care am "plantat-o" in rezervatia din lepsa, de la ultima excursie acolo? ei bine am verificat azi daca inca mai este. si dovada ca mai este
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • ...Macar ai luat-o de acolo?
                      sigpic

                      Comment


                      • nu am luat-o vreau sa vad daca o mai gasesc acolo si la anul.
                        PS: inca mai avea acid (nu am gustat-o:P)
                        sigpic

                        Comment


                        • Salut

                          Salut dragi forum-isti fani Logan am si eu un Logan 16 16v cu 5700 de km la bord si in urma reviziei de 1 an (facuta acum 2 saptamani) am observat un consum foarte ridicat .
                          Inainte de revizie calculatorul de bord nu arata decat consumul pe 100 de km {cam 8,5 ; 8,4 %)iar dupa revizie arata un consum in timp real (chipurile)

                          Problema e ca nu vrea sa coboare sub 10.9 % (am mers doar prin oras)

                          Poate ma ajuta cineva cu informatii in privinta asta?

                          Ar trebui sa ma duc cu ea la service unde a facut revizia sa-i intreb pe cei de acolo?

                          Comment


                          • Dannni, eu am sa te intampin, in numele colegilor de forum cu un cordial bun venit !

                            Baietii vor fi mai in masura sa-si dea cu parerea ref. problema cu consumul, nush ce-i cu ei de nu-i nici-unul pe aici , banuiesc insa ca maine vei primi un raspuns. Pana atunci nici macar haz de necaz nu-mi permit sa fac, pt. ca si pt mine e un subiect sensibil consumul. (ihhh...)

                            Ramai aproape si vei primi raspunsuri sau recomandari pertinente!
                            Loganist far'de Logan

                            Comment


                            • Danni...e un consum bunicel 10.9 in oras..mia ales ca e foiala mult cu 1,2,3,4 ..eu ma urc cu ea in 11-12..deci) esti norocos))DEpinde in primul rand ce ulei ai pus si filtrul de ulei..si la mn in primele sute de km consuma mai mult..pana isi intra uleiul mia bine in rol...
                              http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                              Comment


                              • Dar de ce inainte imi afisa doar 8,4 maxim 8,5. :-?
                                In rest parca e mai puternica dupa revizie , ma gandeam ca au modificat ceva acolo cand au umblat la softul masinii ca atunci cand am iesit de la apan aparea consum de 14 % .
                                Poate mai este vre-un baiat pe aici cu 16 16v sa-si spuna parerera..

                                @ bgd_puya da si eu m-am gandit ca e posibil sa fie din cauza uleiului ... astept sa fac un drum in afara orasului sa vad cum se comporta .

                                offtopic..nu eram deloc fan logan pana cand nu am turat-o peste 4 mii si atunci am avut o revelatie! manca-le-ar tata de 16 valve) ca tare mai e puturoasa cand merge in 2 mii
                                Last edited by Dannni; 17 November 2010, 23:37. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google