Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by sand'dana View Post
    Pentru cine nu a aflat pe propriile ...roti..., aflati ca sensul giratoriu din zona IVAS va fi complet inchis in perioada 29.07 - 15.09.2011.
    Accesul la trecerea BAC se va face prin curtea Autoservice Ivas, dinspre Micro 21 si dinspre Bdul Marii Uniri (faleza superioara).
    Desi anuntul este facut pt. o perioada incepand cu azi, eu m-am impiedicat de aceasta restrictionare inca de ieri...

    Suntem din ce in ce mai ingramaditi pe arterele principale ale Galatiului....nu mai bine ne luam avioane ? de fapt eu si cu barca as ajunge repede la munca ...
    Daca nu va place circulatia din Galati va invit in Braila unde tot orasul a devenit un santier plin de praf, cu multe artere blocate, nu numai un sens giratoriu. La noi e o adevarata aventura sa traversezi orasul de la un capat la altul. si o spun din punctul de vedere al localnicului ce mai cunoaste si stradutele laterale. ii pling pe cei ce sunt in concediu si trebuie sa nimereasca "ca orbul" Braila - cum spune un proverb.
    Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

    Comment


    • Chiar ca e nasol tare acum prin Braila...
      In fiecare vineri sunt in Braila si e un adevarat calvar sa te invarti pe acolo sa faci distributie fara sa stii orasul. Acum am inceput sa il mai invat...

      Comment


      • sa inteleg ca azi de vreau sa ajung la carefour cu un "fresh driver" la volan e criminala trecerea prin Braila ?????
        Loganist far'de Logan

        Comment


        • Da. Ai inteles bine. Eu zic sa mergi pe la Sendreni si sa tii centura pana la Carefour.

          Comment


          • Originally posted by sand'dana View Post
            sa inteleg ca azi de vreau sa ajung la carefour cu un "fresh driver" la volan e criminala trecerea prin Braila ?????
            nu traversa Braila... centura e cea mai buna solutie si cea mai rapida
            Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

            Comment


            • Am facut cum zise Bogdan si chiar San.... am ales la plecare spre Carefour centura dar am preferat la intoarcere sa traversez Braila. N-a fost chiar asa de dezastruos, , ba chiar mai simpatic
              Loganist far'de Logan

              Comment


              • nu stiu daca mi se permite sa postez aici dar rog sa fiu indrumat in alta sectiune,din cauze financiare am ramas fara logan si mai am 2 bare de portbagaj si o roata de rezerva cauciuc si janta pretul e negociabil...am avut de achitat banca si desigur valoarea masinii pe piata nu a acoperit tot creditul..0745384804
                Last edited by preferance; 13 August 2011, 01:11. Reason: adaugare nr. tel

                Comment


                • Salut baieti, am si eu nevoie de putin ajutor.
                  Aruncati un ochi aici va rog http://www.loganclub.ro/forum/itp_galati-t17701p4.html
                  Cars don't kill people. People kill people!

                  Comment


                  • Marca, calitate cauciucuri de iarna, performante

                    Vreau sa imi fac un set de cauciucuri de iarna si nu stiu pentru ce marca sa optez.
                    As dori un sfat de la ce-i care au cauciucuri de iarna, au folosit, ce marca de cauciuc imi recomanda la preturi mai de criza. Multumesc

                    Comment


                    • dunlop sau goodyear si continental sunt acceptabile
                      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                      Comment


                      • debica frigo 2 ...am facut iarna trecuta cu ele...super multumit..merita fiecare banut

                        Comment


                        • salutare tuturor,am probleme cu un pivot,am fost la apan si mi-a spus un ptet cam "cidat" 290 lei,am plecat cam suspicios de acolo spre "popescu"sa vad care este pretul cat de cat cel real,acolo surpriza 40-60 lei darrrr am fost sfatuit sa schimb pivotul cu tot cu brat ???motivul,pivotul nu se imbina ca cel din fabrica????????????cine a avut probleme cu pivotii cum ati procedat? eu refuz sa cred, ca trebuie schimbat bratul cu totul.........

                          Comment


                          • Este recomandata schimbarea bratului cu tot cu pivot. Vine cu tot cu bucse noi, etc. Preturile sunt de la 150 - 290 lei (de la srl la cel de origine). Nu il alege nici pe cel mai ieftin, dar poti gasi o varianta acceptabila la pret si de calitate.
                            In 2009 am schimbat pe partea stanga si a fost 180 lei.Am deja 20.000 km cu el si e OK. Doar ca acum trebuie schimbat si cel de pe dreapta .
                            Pivotul este presat pe brat, prin diferenta de temperatura (bratul incalzit se dilata orificiul si pivotul racit - se contracta) si prin presare hidraulica. Nu poti obtine acelasi rezultat schimband doar pivotul in service. Obtii doar o "carpeala" de mantuiala care nu poti sti ce rezistenta are.
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • Plecati ma la culcare! Vreau sa ma uit la meci si nu pot pt ca v-a apucat scrisu' pe forum acuma si vreau sa citesc TOT!
                              Hai Steaua!

                              Comment


                              • Buna dimi ! vreo 33 de cafele se poa ? la orele 3 azi-noapte ajungeam in GL dupe niste ore multe de condus...deci mi-s chiauna !!! Pe parcursul weekendului am avut parte de ajutorul a 3 loganisti, 2 de BR, 1 de Ploiesti !

                                san mi-a dat reperele pt a gasi sambata o locatie din Braila
                                bogdan_1984 m-a scos ieri din ceata ratacirii prin BR (si asta nu oricum, ci pt ca am luat la rand toate vulcanizarile brailene care ...deh,...duminica fiind, si frig si ploaie,....erau cam inchise ...) si mi-a indicat si o posibila vulcanizare deschisa
                                (am sa va arat ce piesa luasem de prin zona Apan ~ Agip Braila si asta la inceputul drumului meu spre Ploiesti, bun inceput de drum, nu ?)
                                .

                                MihaitzaMCV mi-a fost de un fantastic ajutor si a avut o rabdare de fier sa ma astepte dupe toate aventurile de prin trafic care mi-au ingreunat sosirea in Ploiesti. Am traversat Ploiestiul spre destinatia cautata in urma MCV-ului lui.

                                ASTA E SPIRITUL CLUBULUI LOGANIST ! Si-mi place !
                                pt. asta ii multumesc lui valeriuciprian, el mi-a inoculat "microbul loganist"
                                Loganist far'de Logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google