Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cu placere, Elena! de aceea suntem un club, sa ne ajutam. un GPS, asta iti trebuie. cand il cumperi de nou poti face update la harti gratis timp de 1 an sau cat precizeaza producatorul. te duce la adresa exacta pe diferite trasee si anume: optim, economic, rapid, s.a. in functie de producator. economisesti timp, benzina si nu te mai enervezi ca ai gresit traseul.
    sigpic

    Comment


    • piesa de colectie

      revin cu poza piesei intruse si nesimtite care mi-a accidentat anvelopa....
      Attached Files
      Loganist far'de Logan

      Comment


      • Surubul s-a automontat gospodareste... cu tot cu saiba. Daca nu scapa presiune puteai merge multi km cu el asa, asta daca ignorai zgomotul produs in timpul mersului. Un GPS e sfint pentru deplasari de acest gen. Daca harta este actualizata poti gasi usor punctele de interes: benzinarii, service-uri, vulcanizari, bancomate, farmacii, etc. Numai drumuri bune sa aveti.
        Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

        Comment


        • vreau sa mi achizitiomez cauciucuri de iarna
          ceva sfaturi si (sau) preturi ?

          Comment


          • un raspuns

            Chiar parcurgeam mai devreme un topic pe ClubSandero, despre cauciucurile de iarna si-l citez pe unul din colegii de acolo :


            Originally posted by razvan923
            Salutare,
            Eu sunt mai nou pe forum, proaspat proprietar de Sandero 1.6, si bineinteles ca am inceput cautarile de anvelope pentru iarna. Si vazand ce preturi sunt acum, incep sa ma uit si spre cele mai ieftine, de preferinta noi.
            Am primit pe mail de la o reprezentanta Dacia urmatoarele preturi :
            - Dunlop 185/65/15 88T SP SPT 3D - 293 RON
            - BFG 185/65/15 88T G-Force Win - 246 RON
            - Sava 185/65/15 88T Eskimo - 251 RON
            - Kleber 185/65/15 88T Krisalp - 246 RON
            - Michelin 185/65/15 88T Alpin A3 - 330 RON
            - Michelin 185/65/15 88T Alpin A4 - 330 RON
            - Barum 185/65/15 88T Polaris3 - 223 RON
            - Firestone 185/65/15 88T Winhawk - 288 RON
            - Tigar 185/65/15 88T Winter 1 - 217 RON
            - Continental 185/65/15 88T TS810 - 322 RON
            - Continental 185/65/15 88T TS830 - 322 RON
            - Motrio 185/65/15 92T Far Away - 199 RON
            - Debica 185/65/15 88T Frigo 2 - 236 RON
            - Bridgestone185/65/15 88T LM32 - 325 RON
            preturile includ TVA si montajul si echilibratul este gratuit la locatiile noastre .
            Loganist far'de Logan

            Comment


            • [QUOTE=gheorgngv;1040556]Vreau sa imi fac un set de cauciucuri de iarna si nu stiu pentru ce marca sa optez.
              As dori un sfat de la ce-i care au cauciucuri de iarna, au folosit, ce marca de cauciuc imi recomanda la preturi mai de criza. Multumesc[

              Eu am avut Hankook w 440 si au fost foarte bune...trag asa de bine incat te poti tine in spatele masinilor de deszapezit.....eu asa am facut...

              Comment


              • Am incaltat in seara asta sandaua. 4 x 199, Motrio, la Apan Braila. Montaj + echilibrat inclus.
                Loganist far'de Logan

                Comment


                • sa fie intr`un ceas bun elena...eu mai stau pana la 1 noiembrie

                  Comment


                  • Musumesc, Andrei !
                    Ce sa spun referitor la cate zile sa mai astept pana s-o incalt....dimineata a fost prima zi din anotimpul rece ce va sa vina, cand am razuit geamurile masinii de o pojghita inghetata. Oricum, era ceva aglomeratie in service pentru montarea caucioacelor de iarna, asa ca nu consider ca m-am grabit f tare.
                    Loganist far'de Logan

                    Comment


                    • deja ai avut gheata pe masina????? eu am gasit`o cum am lasat`o aseara...fara nimic deosebit pe ea ...cat despre vulcanizari..am observat ca peste tot sunt cozi infernale si schimba lumea cauciucurile

                      Comment


                      • este o oferta de luat in calcul pentru schimbarea anvelopelor si depozitarea celor de vara. mai multe detalii pe http://iarna.dacia.ro/

                        daca de acum este aglomeratie la vulcanizari, daramite dupa 1 noiembrie, horror va fi
                        eu am doua motrio si doua debica frigo 2. deci sunt legal
                        sigpic

                        Comment


                        • Depinde la ce ora "ai gasit-o" tu fara nik pe ea
                          Coboara pe la 6 - 6.30 la masina.
                          Deci azi fuse a 2 a zi cu aceleasi semnalmente. Gata, de-acum nu mai numar...

                          Originally posted by andrrei_ro View Post
                          deja ai avut gheata pe masina????? eu am gasit`o cum am lasat`o aseara...fara nimic deosebit pe ea
                          Referitor la cauciucurile de iarna, fiind prima oara cand experimentez, am 2 pareri diferite fata de cum se comporta cu cauciucurile de vara: una e ca ...nu mai fuge la fel pe asfalt (in schimb se misca volanul mult mai usor, parca as avea servo) si alta e ca imi simt masina mai moale, in sensul confortabil, nu mai simt toate denivelarile atat de accentuat.

                          Originally posted by bogdan_1984 View Post
                          este o oferta de luat in calcul pentru schimbarea anvelopelor si depozitarea celor de vara. mai multe detalii pe http://iarna.dacia.ro/
                          Referitor la depozitarea anvelopelor de vara, e 15 lei de bucata.
                          Iar dar daca te duci la Apan in speranta ca vei gasi ceea ce ofera ei in promotia anuntata (adica aceste Motrio, 199lei/buc) vei fi dezamagit. Nu mai au, le-au dat pe abssssolut toate. BRZ stieee....(sorry, am incercat dar n-am putut sa-l ajut ). Pentru orice alta OR deschis in perioada 19 - 21, insa, participi la o tombola, miza fiind un Sandero
                          Last edited by sand'dana; 20 October 2011, 07:40. Reason: Automerged Doublepost
                          Loganist far'de Logan

                          Comment


                          • elena eu plec la munca in fiecare dimineata la 6 fara 10 maxim 6 ...cat despre cauciucuri...asa se simte am observat si eu diferenta asta cand am trecut de la vara la iarna si invers

                            Comment


                            • schimb ulei si antigel

                              Am reusit si eu in cele din urma sa schimb uleiul la cutia de viteze si antigelul masinii dupa 7 ani de vechime, utilizare. Ce tine de antigel nu am fost asa socat, arata bine o tenta de roziu, tin sa precizez ca toamna trecuta l-am masurat si imi rezista pana la o temperatura de minus 23 de grade, dar ce tine de uleiul din cutie am cam avut un mic soc fiind o diferenta ca de la cer la pamant intre cel scos din cutie si cel nou care urma sa il pun, mult mai subtire si mult mai colorat....
                              Attached Files

                              Comment


                              • Vezi ca si lichidul de frana se schimba. La service aveam tester pt lichidul de frana care iti indica fluiditatea lui.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google