Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buna ziua tuturor!
    Am si eu o intrebare.
    Cat de mult afecteaza cauciucurile cramponate pe fata sistemul de rulare atunci cand rulezi pe asfalt? Afecteaza rulmentii, directia?
    Eu am patit asta si dupa ce am descaltat-o am ramas cu un huruit de ....rulment, cred

    Va multumesc
    O zi buna

    Comment


    • Originally posted by Lucian_2011 View Post
      Buna ziua tuturor!
      Am si eu o intrebare.
      Cat de mult afecteaza cauciucurile cramponate pe fata sistemul de rulare atunci cand rulezi pe asfalt? Afecteaza rulmentii, directia?
      Eu am patit asta si dupa ce am descaltat-o am ramas cu un huruit de ....rulment, cred

      Va multumesc
      O zi buna
      E recomandat ca acele cauciucuri sa fie folosite mai mult pe drumuri cu zapada si mai putin pe asfalt pentru ca dupa cum deja ai patit iti huruie rulmentii asta pentru ca vibratiile de la crampoane sunt absorbite in pare parte si de rulment amortizarea nefacand fata la vibratii atat de fine ...directia nu e afectata in mod direct dar dupa cum se stie de la o stricaciune se atrag si altele.
      Sfatul meu este sa ajungi cu ea in service sa iti faca o mica verificare sa nu cunva sa fi afectat si pivotii, capete bara, etc.
      https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

      Comment


      • Va multumesc mult pentru sfat
        Omul din greseli invata intotdeauna

        Comment


        • rectificare chiuloasa

          salut ,vreau sa rectific o chiuloasa?stiti pe cineva aici in galati?multumesc

          Comment


          • La Frontal si-a mai rectificat cineva chiuloasa la Logan1.4....
            GL-22-TOF

            Comment


            • Originally posted by tudor vasile View Post
              salut ,vreau sa rectific o chiuloasa?stiti pe cineva aici in galati?multumesc
              Suna la tel: 0741053445. Il cheama Dan. A ramas singurul din oras care mai rectifica chiulase si arbori.Frontal tot la el rectifica.

              Comment


              • multumesc mult

                Comment


                • Vreau si eu sa-mi pun folii protectie geamuri luneta si geam spate. Baiatul mi s-a plans zilnic de cand cu soarele, ca il dor ochii.
                  Recomandati-mi si mie o firma din Galati care pune folii omologate RAR si care sa si reziste in timp, sa nu se exfolieze dupa cca un an.
                  Multumesc.

                  Comment


                  • Vis a vis de azilul de batrani pe domneasca. In spate la spalatoria auto.

                    Comment


                    • Si eu tot acolo recomand. In curtea interioara, dar nu la primul atelier, la al doilea, in spate de tot.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • Informare

                        O noua locatie a politiei de a sta cu radarul e pe srada care face legatura intre masnita si drumul de centura, e vorba de echipaj cu radar model vechi, logan berlina

                        Comment


                        • Au ceva timp de cand stau pe acolo.

                          Comment


                          • Salut baieti am si eu o mica intrebare, are cineva dintre voi un difuzor pentru bara din spate ?? sa dori sa cumpar.Multumesc

                            Comment


                            • Originally posted by GL CAN View Post
                              Salut baieti am si eu o mica intrebare, are cineva dintre voi un difuzor pentru bara din spate ?? sa dori sa cumpar.Multumesc
                              Daca cauti pe forum gasesti si este pana in 100ron
                              Mai exact aici poti sa te uiti http://www.loganclub.ro/forum/vand_e...hlight=difuzor
                              https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                              Comment


                              • multumesc cautam sa fie din galati poate schimbam un eleron pt luneta cu difuzorul pt bara ..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google