Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In seara asta mi-a fost sparta masina.Cel mai valoros lucru e agenda telefonica.Cei care au numarul meu in agenda...ii rog sa-mi dea un mesaj sau un telefon.Sper sa-mi pot recupera numarul maine.

    Comment


    • salutare. se baga cineva sa schimbe iluminatul in bord? sau stiti pe cineva in galati care face asa ceva?
      Vizitati CTR-ul

      sigpic

      Comment


      • da uitete aici

        Comment


        • nu va recomand urmatorul tip de bec



          le-am primit azi si se aprind doar pe frana...pe pozitie pauza...bani cheltuiti aiurea
          Vizitati CTR-ul

          sigpic

          Comment


          • Si mai au si lumina alba... in loc de rosie.
            Daca vrei ti le aranjez eu sa mearga cum trebuie.
            GL-22-TOF

            Comment


            • Originally posted by danielliviu View Post
              Si mai au si lumina alba... in loc de rosie.
              Daca vrei ti le aranjez eu sa mearga cum trebuie.
              ca e alba nu ma incurca... oricum triplele au geamul rosu. problema ar fi alta. pe timp de zi nu se vede aproape nimic...noaptea pp ca arata bine. ca ideie as vrea sa le faci sa mearga cum trebuie. cum facem?

              din plictiseala am stricat un bec si mi-am schimbat iluminatul la butoane.
              becul este format din cinci module de 2 becuri cu o rezistenta si de un modul cu 3 leduri si el cu rezistenta lui.

              la butoanele pentru geamuri am folosit suportul original, cel galben, dar a trebuit decupat putin din buton pe interior pentru a face loc modulului.

              la butoanele pentru luneta si inchidere neputand folosi suportul original le-am cam tziganit dar merg perfect.

              la avarie, modulul cu 3 becuri, nu a ramas asa dar am uitat sa fac poze la ultima varianta.
              Attached Files
              Last edited by glasses; 9 April 2012, 21:11.
              Vizitati CTR-ul

              sigpic

              Comment


              • Arata bine, dar din ce vad eu acolo lumina este putin cam intensa - nu deranjeaza noaptea?
                In plus, durata de viata este destul de limitata pentru aceste leduri:
                modulele de 2 leduri cu o rezistenta de 120ohmi = rezulta un curent de 63mA prin leduri (alimentate la 14,4V). In acest caz puterea disipata pe rezistenta ar trebui sa fie de 0,48W ceea ce este prea mult pentru o rezistenta SMD.
                Sunt simple chinezarii facute pe vapor.... sa se arda cat mai repede.
                GL-22-TOF

                Comment


                • Originally posted by danielliviu View Post
                  Arata bine, dar din ce vad eu acolo lumina este putin cam intensa - nu deranjeaza noaptea?
                  In plus, durata de viata este destul de limitata pentru aceste leduri:
                  modulele de 2 leduri cu o rezistenta de 120ohmi = rezulta un curent de 63mA prin leduri (alimentate la 14,4V). In acest caz puterea disipata pe rezistenta ar trebui sa fie de 0,48W ceea ce este prea mult pentru o rezistenta SMD.
                  Sunt simple chinezarii facute pe vapor.... sa se arda cat mai repede.
                  nu deranjeaza deloc noaptea...cat despre ars...ele se ard, eu le schimb
                  Vizitati CTR-ul

                  sigpic

                  Comment


                  • Intrebare: cum se scot butoanele din bord?
                    Am becul ars pe butonul de dezaburire si nu stiu cum sa-l scot ...

                    Comment


                    • Originally posted by gl_mmm View Post
                      Intrebare: cum se scot butoanele din bord?
                      Am becul ars pe butonul de dezaburire si nu stiu cum sa-l scot ...
                      eu unul le scot cu lama de la un briceag. bag lama intre butoane si trag dreapta daca vreau sa scot butonul din stanga si invers. merge si demontand consola.
                      Vizitati CTR-ul

                      sigpic

                      Comment


                      • Cel mai usor si mai sigur este sa scoti tabloul de bord (cel cu butoanele, bineinteles) si sa impingi butoanele din spate.
                        Daca ai drum pe la mine am si un pumn de beculete de schimb
                        GL-22-TOF

                        Comment


                        • salut la toti golanii!! fratilor trebuie sa-mi pun placute de frana sunt pe duca, am tot citit si nu-s hotarat, as fi vrut sa iau de pe okazii placute renault facute de textar la 60lei+10lei cost livrare, ma gandeam si la astea http://www.daciashop.ro/placute-Ferodo-Premier, da-ti si voi cu destele in tastatura si spuneti ce parere aveti @@ si ce-mi recomandati, banii de care dispun sunt 100lei !!!


                          Paste fericit la toti golanii de oriunde sa-r afla ei !!!

                          Comment


                          • Eu am TRW-Lucas, schimbate la 30.000 km si acum la 67.000 km inca sunt pe masina... si vor mai sta acolo cel putin 10 - 15.000 km. Frana e OK, intra destul de usor ABS-ul atat cu anvelopele Motrio cat si cu Tigar.
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • Placute Ferodo Premier am eu montate pe masina. Cele dinaintea lor au fost aceeasi marca si m-au tinut vreo 30.000 km. Le-am luat de la Popescu cu 65-70 lei (nu mai retin exact pretul).

                              Comment


                              • am rezolvat problema cu FERODO ThermoQuiet, multam !!

                                HRISTOS A INVIAT !!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google