Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se rezolva.
    In primul rand, ce bara ai, de berlina sau mcv?
    1. Daca ai bara de berlina e recomandat sa pui o plasa cu ochiuri putin mai maricele, daca ai de mcv poti pune lejer una cu ochiuri mai mici.
    2. Dai jos bara de tot - are 4 suruburi sus, sub capota, 3 suruburi la imbinarea cu scutul (dedesubt), 2 suruburi de fiecare parte pe margine unde se prinde de aparatoarea de plastic a pasajului rotii, si cate 3 suruburi de fiecare parte dedesubt pe colt de care sunt prinse niste aparatori de plastic. Total: 17 suruburi torx 20 si 27. In final mai exista 2 suruburi torx 30 (cate ului pe fiecare parte) in coltul barii, pe interior, pentru care este necesar sa dai la o parte pasajul de plastic al rotii (sau sa-l bagi inauntru mai mult). Surubul este exact aproape de coltul din capat, si altfel nu se poate desface.
    3. Dai jos grila (grilele) actuale din plastic - sunt prinse in niste cleme de plastic. Clemele sunt pe bara, iar grilele au "gaurile" in care intra clemele.
    4. Decupezi din materialul pe care vrei sa-l pui noile grile dupa modelul celor pe care le-ai dat jos - inclusiv gaurile in care vor intra clemele
    5. Nu stiu sigur exact cum arata acea zona, dar poate reusesti sa le si lipesti pe partea ascunsa cu un adeziv mai bun - sa nu ai surprize sa cada in mers sau sa vibreze.
    Mult succes si daca ai intrebari, le asteptam.
    GL-22-TOF

    Comment


    • Originally posted by Cristi_LCD View Post
      Valeriuciprian fiul este alergic la intepaturi de insecte? Bine ca s-a terminat cu bine.
      Unde este locul de pescuit?
      Cristi iti dai seama ca nu poti afla daca e alergic la ceva pana nu se intampla o data....Azi am fost la medic si i-a mai facut o injectie ca i-a ramas unflat un ochi ...Acum e bine ...Si spunea ca sigur l-a intepat o viespe ...
      Locul de pescuit?Ti-am deschis apetitul? La plaja Lipoveneasca...Sau la Chici cum i se mai spune in Galati...Pe dig si primul drum asfaltata spre Dunare...Cum vii dinspre Braila.
      Originally posted by danielliviu View Post
      Valeriu, a ramas ca si eu vreau 2 autocolante.... 100% sigur. Asa ca daca faci comanda, ia-ma si pe mine in calcul (vezi si culorile cerute, daca se poate). Mersi.
      Daniel...Nu la tine m-am referit cand eram suparat la solicitarea mea...Esti in calculele mele...
      Originally posted by woody View Post
      Nu am gasit ma dar vreau sa stiu cu ce se prinde si in ce ca am inteles ca se taie grila si.....De aci nu mai stiu
      woody bun venit pe forum...Arunca un ochi aici
      sigpic

      Comment


      • Si eu vreau autocolante sau stickere sau ce`or fi alea

        Comment


        • Andrei...Spune-mi ce culori vrei...Copiaza actuala sigla in calculator si cu Paint indici ce culori vrei.
          sigpic

          Comment


          • Poi tata..Vreau ce culori se potrivesc la culoarea mea ( albastru mineral)
            astept un sfat/parere de la voi care credeti ca s`ar potrivi mai bine
            va multumesc

            Comment


            • Originally posted by woody View Post
              Imi cer scuze nu am stiut de acum am sa stiu,dar va rog ca nu am gasit dak are cineva bunavointa de a-mi spune si mie cum pun plasa???
              Nu-i nimic woody, asa am fost toti. Bine ai venit in club. Tine aproape de forum. Iar de intalnire loganclub Galati afli aici http://www.loganclub.ro/forum/intaln...-t1279p70.html
              Mult succes

              Comment


              • @woody: de care plasa vrei? Ca am vazut link-ul lui valeriu si mi-am dat seama ca poti pune si sus si/sau jos....
                Oricum, etapele de dat jos bara le-ai aflat.
                GL-22-TOF

                Comment


                • @valeriuciprian daca nici eu nu stiu unde-i plaja lipoveneasca inseamna ca am trait degeaba in Braila . Chestia e ca am ocolit zona din alte motive.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • Valeriu:eu nu stiu nimic de de discutia cu sigla. Sunt interesat ca de obicei! Detaliaza pentru mine ,te rog!
                    Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                    Andreea Trifu

                    Comment


                    • Iashca...Citeste de la postul 366 in jos in acest topic bineinteles...
                      sigpic

                      Comment


                      • Am citit si vreau sa iau si eu 2! Mai e valabila lista aia veche?
                        Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                        Andreea Trifu

                        Comment


                        • Originally posted by iashca View Post
                          Am citit si vreau sa iau si eu 2! Mai e valabila lista aia veche?
                          Cred ca se respecta lista!

                          Comment


                          • Stie cineva ceva de Jhontase,are vreo treaba urgenta cu mine?M-ia trims adresa de mess si nu mai mai apare online.

                            Comment


                            • Scuze ca intru peste voi dar daca doriti stkere cu CLUB LOGAN ,va pot aduce eu, sambata merg la Cluj si sper sa ma intalnesc cu KEANUREV,el se ocupa de problema asta si au un pret destul de modic , iar culorile sunt cred eu cele oficiale cum avem noi, club sunt pe fond alb ,iar logan ,pe fond rosu, iar cele micute ,adica www.Clu****** .Ro sunt tot pe fond alb........

                              Multumesc de sfaturi si sper sa ne intalnim in data de 9 iulie ,cu bine .......... Am sa va sun cum sunt in zona..........
                              Last edited by lupulucian; 1 July 2008, 22:24.
                              http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                              Comment


                              • Lucian ,iti doresc un concediu cat mai placut si o calatorie fara surprize neplacute.Ciaoo

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google