Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru aceia care n-au observat inca; s-a bagat "cedeaza trecerea" la coborarea de pe faleza spre sensul giratoriu, fata de cei care urca de la trecere bac.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Pentru cei care nu au observat cam de 2 luni.

      Comment


      • Atata timp sa fie oare? Am trecut periodic pe acolo, dar n-am vazut sa se opreasca coloana, care in jurul orei 16 e nesfarsita, si sa dea prioritate celor care urca de la bac; tot ce e posibil.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Semnul este cam de atata timp si ai dreptate, sunt putini cei care dau prioritate.

          Comment


          • Originally posted by berec View Post
            Pentru cei care nu au observat cam de 2 luni.
            Chiar de 3 ani
            Originally posted by berec View Post
            Semnul este cam de atata timp si ai dreptate, sunt putini cei care dau prioritate.
            Intradevar sunt putini...legal nu esti obligat sa cedezi trecerea ca inca nu s-a inventat prioritatea de stanga
            Daca vrei sa fii baiat bun si vrei sa lasi pe cineva o faci.
            Deci ...mana pe regulament.
            sigpic

            Comment


            • Eu inteleg ca acel semn, situat inainte de intersectia cu strada care vine de la bac, se refera la acea intersectie; dincolo de intersectia cu acel drum, reglementarea se face conf. sensului giratoriu; cedezi trecerea autovehiculului care circula prin intersectie.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Inainte de sensul giratoriu de la Skoda...cum vii dinspre faleza sunt 3 semne astefel: 2 semne pana in intersectia cu bac-ul (unul care indica faptul ca intrii pe o sectiune de drum pe care nu mai ai prioritate si imediat dupa el un semn de cedeaza trecerea) si inca un semn cedeaza trecerea montat chiar la sensul giratoriu.
                Primele doua semne au fost montate pentru a atrage atentia ca s-au schimbat regulile de prioritate cand s-a facut acel sens giratoriu.
                Cei care vin dinspre bac au stop.
                Last edited by valeriuciprian; 2 July 2012, 23:08.
                sigpic

                Comment


                • Am discutat aceasta "tema" astazi in birou ; unii colegi sustineau ca a fost scos semnul de stop, pentru cei de la bac.; in aceasta situatie lucrurile sunt clare. E posibil sa nu fie asa, o sa verific.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Dimineata era acolo...am trecut eu ca am avut treaba pe la bac.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ei atunci s-au inselat colegii; e bine pana la urma, ca am mai lamurit ceva.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Daca e cum spui tu ca acel semn este pentru a ceda trecerea celor de la Bac...ce trebuie sa faca cei care vin dispre skoda fata de cei care vin dinspre bac ?
                        sigpic

                        Comment


                        • In urma discutiilor intre colegi se stabilise asa; cei care coboara faleza cedeaza celor care urca de la bac (stopul fiind scos); cei care urca spre faleza acorda prioritate de dreapta celor din dreapta(care urca de la bac). Ideea era ca de la bac se formeaza coada si nu mai pot iesi masinile din fundatura aceea, traficul fiind blocat in intersectia cu pricina; pana la urma se vede treaba ca nu e asa.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Am sa fiu si eu mai atenta la segmentul acela, mai ales ca e traseul meu spre si de la serviciu.
                            Loganist far'de Logan

                            Comment


                            • Cand m-am referit la regulament m-am referit la codul rutier...si...
                              Ceea ce am facut eu se numeste raspuns la ceea ce ai scris tu...nu atac la persoana...sau nu stii sa accepti cand greseti?...si ai scris eronat...tine cont ca pe acest forum intra mai multe persoane din Galati si din tara (care tranziteaza Galatiul) si daca ar tine cont de informatiile date de tine ar putea avea probleme...dar pe tine evident ca nu te intereseaza.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ce am scris eronat??? Iar prioritatea de stanga este in sensul giratoriu.
                                Last edited by berec; 3 July 2012, 08:48.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google