Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by IancuMIC View Post
    Baietii care se ocupa de reparatii caroserie prin tehnica PDR.
    Adica ce inseamna prescurtarea asta PDR? ca eu lucrez de 3 ani in domeniu si nu stiu de asa ceva!


    poti sa nu mai detaliezi ca am gasit pe internet ce inseamna PDR. Aceasta meserie dateaza din italia si mereu am cautat in limba italiana.Probabil din acest motiv nu am da importanta cum se numeste in engleza. :P


    Ai PM Iancumic, sper sa fii rezolvat acolo.
    Last edited by AlinVRS; 17 July 2012, 22:08.
    https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

    Comment


    • Nu e vina mea pentru ce nu stii tu .
      PDR= paintles dent repair, adica tenhica ce se foloseste in cazul infundaturilor unde nu a fost afectata vopseaua.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Pentru ce-i interesati azi am umblat si la dauna mea pe care o am la masina am primit 2 preturi diferite din doua locatii una cu 600 ron si una cu 2000 ron, asta informativ, reparatie fara chit si revopsire(IancuMic)dar tin sa va anunt ca treaba se face cu priogramare de cateva saptamani de acu inainte....

        Comment


        • Asa mare diferenta? Fac si prin CASCO?
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Nu prea cred ca fac pe casco, este particular si nu stiu daca poate sa isi obtina banii dar merita vorbit, discutat, aici ma refer la cel cu 600 ca la ala cu 2000 nu mi-a inspirat incredere, pe cel de 600 l-am vazut cum lucreaza deci ce pot zice o poti considera ca si o carte de vizita
            Last edited by gheorgngv; 18 July 2012, 07:06.

            Comment


            • Stiu ca la noi aceste sume par mari, dar si suma de 2000 ron e mica avand in vedere ca se pastreaza vopseaua originala pe masina...Azi ma duc la casco sa vad daca pot sa repar masina cum vreau eu sau nu accepta decat metoda clasica.Oricum metoda clasica ii va ajunge in jur de 1500euro pt ca imi vor vopsi toata masina + inlocuirea baghetelor de la usi ornamentelor de pe bara din fata care sunt si ele indoite de grindina.Va tin la curent sa vad ce imi zice casco.
              numai bine
              https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

              Comment


              • Astazi am sa vorbesc si eu cu cei de la firma unde am Casco, sa vedem ce si cum; n-am de gand sa o fac pe banii mei, pana la urma de aia iti faci asigurare.
                Mai vorbim aici la... coltul napastuitilor de grindina.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Poate ca n-ar fi rau de intrebat si Doctorul Grindina poate are vreo metoda mai rapida/ieftina. Desi ma cam indoiesc.
                  hmmm

                  Comment


                  • Mircea, la Doctorul Grindina lucrez si iti spun ca merge reparata masina fara revopsire...problema e ca intr-o zi doua plecam in deplasare si inca nu suntem pregatiti sa sa lucram la loc fix neavand locatie.voi interesati-va daca merge prin casco reparatia prin aceasta metoda ca eu nu am reusit decat sa imi inregistrez un numar de dosar si il redeschid cand revin in tara sa imi fac si eu ligheanul.
                    https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                    Comment


                    • Pai, sa inteleg ca "dotore" asta al grindinei, n-are "cabinet" si opereaza prin parcare? ; in acest caz nu cred sa aiba vreo legatura cu firmele de asigurari.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Pe mine ma intereseaza strict o reparatie pe banii mei, fara CASCO (pt ca n-am!), deci ieftina si de o calitate satisfacatoare. Nu vreau sa inlocuiesc nicio componenta (capota, aripa, usa, cupola) pentru ca nu are rost. Daca s-o putea bine, daca nu, asta e. Benzina sa fie! Ca talpa am io ...
                        Analizam problema.

                        Comment


                        • Mircea am postat si mai devreme niste preturi ceea ce mi sa cerut mie pe masina mea si eu pentru persoana cu pretul mai mic o recomand ca am vazut ce fel lucreaza

                          Comment


                          • Da-mi si mie detalii despre persoana care face astfel de reparatii(tel. sau locatia). Miercuri am programare la constatare; ma gandesc ca la cupola, unde am cateva lovituri, se poate face prin metoda asta PDR. Capota fata, probabil se inlocuieste si o aripa care sunt mai atinse.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Salut, cine ma poate ajuta cu o firma ok, unde pot monta o folie LLumar !
                              Skypee™

                              Comment


                              • Sorin RDY, si-a montat de curand; la spalatoria Nufarul, vizavi de Azilul de batrani de pe Domneasca, e un tip Augustin despre care spun unii, ca ar fi foarte priceput.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google