Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Io_mi_s View Post
    Folosindu-ma de indiciul dat, am dat de asta:http://www.autosalon-singen.de/bugat...0_08_sm_03.jpg. Premiul, premiul, vreau premiul!
    Lucian, te somez: marturiseste aici cine esti si ce invarti cu adevarat.Care-i scopul vizitei tale pe asemenea site-uri?
    Cosmin, ai raspuns doar la o singura intrebare. Si la care ai trisat, by the way. Cu cealalta cum ramane? Vezi ca la asta n-ai link.

    Comment


    • E cumva pedalierul? Acceleratia, frana si locul unde se odihneste piciorul stang. Am castigat?
      Zambeste, maine poate fi mai rau!

      Comment


      • Nu cred. Posesorii de Veyroane au alta anatomie.

        Comment


        • Romanii sunt cei mai priceputi si inventivi in :''a trage clapa''si a folosii; idei,invetii,inovatii facute de ''altii''

          Comment


          • Nu sunt prea apropiate pedalele de frana si de acceleratie? Ce risc ar fi sa fie apasate amandoua odata?

            Comment


            • Cu piciorul meu si la Logan mai ating aceleratia cand vreau sa franez (cateodata, la franari de urgenta).

              Asa ca.... E posibil sa fie prea apropiate, sau e posibil sa fie studiata foarte bine ergonomia postului de conducere, iar pedala de acceleratie sa nu fie impinsa la maxim in dreapta, pentru a sta comod la volan. De asemenea si pentru manevrele care necesita un timp de reactie redus - situatii deosebite - este mult mai util sa pozitionezi pedalele cat mai apropiate, pentru a scurta timpul necesar deplasarii unui picior de pe o pedala pe alta. De exemplu, sa luam o viteza de 90kmh = 25 m/s. Sa zicem (nu pot masura exact) ca mutarea piciorului de pe o pedala pe alta (normal distantate) ar dura cam 0,5 sec, adica la viteza data mai sus 12,5m parcursi. Daca dispare dinstanta dintre pedale si se scurteaza timpul respectiv la 0,2 sec (sa zicem, aproximativ) atunci masina va parcurge doar 5m pana la mutarea piciorului de pe acceleratie pe frana. Rezulta o diferenta de aprox 7 m castigati pentru executarea manevrei.
              daca in schimb viteza nu este de 90 kmh, ci de aprox 270 kmh (respectiva masina poate merge cu astfel de viteza, nu-i asa?) atunci micsorarea distantei dintre pedale duce la castigarea a 22,5m pentru efectuarea manevrei (care poate fi o frana violenta de la 270 kmh la min 200kmh), cand iepurele pe care l-ai lovit deja nu mai ajunge pana in habitablu, ci se opreste in chiulasa motorului.

              Sorry, dar asta face plictiseala din om. Multumit Luci? Castig si eu un premiu?
              GL-22-TOF

              Comment


              • De departe, Daniel, esti pe primul loc. Dar cred ca este o iluzie optica pana la urma. Umbra pedalei inferioare nu calca pe cea superioara. Cred ca sunt distantate normal. Oricum, la cum arata Bugatti Veyron, nu avea cum sa fie altfel. In ultima poza, cred ca asta se intampla cand se incurca pedalele.
                Attached Files
                Last edited by lupulucian; 4 October 2008, 21:35.

                Comment


                • Maine la intalnire mai vine si fotograful oficial din constanta?

                  Comment


                  • Originally posted by cory View Post
                    Bine ai revenit, Valeriu. Frumos pe acolo, da' Martinel, unde-i Martinel?
                    Martinel era plecat in delegatie la mamaia lui si nu a putut lua parte la aceasta deplasare...El mai lipsea.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Nikolas_bnm View Post
                      Maine la intalnire mai vine si fotograful oficial din constanta?
                      Adrian? Asa am vorbit cu el vineri.

                      Comment


                      • Vreau si eu 1 set dopuri pentru amortizoare la mine si un stiker loganclub de exterior

                        Comment


                        • crapino la intalnirea de astazi am avut ultimele 3 seturi de dopuri pentru amortizoare.Deschid o noua lista pentru cei care mai doresc:
                          1)

                          Comment


                          • Lista doritori stickere:

                            1. Gl_mmm - 4 buc (2 buc pentru exterior + 2 buc pentru interior)
                            2. Lupulucian - 4 buc (2 exterior + 2 interior)
                            3. Valeriuciprian - 2 buc (interior)
                            4. Danielliviu - 4 buc (interior)
                            5. Iashca - 2 buc (exterior)
                            6. Crapino - 1 buc (exterior)
                            7.

                            Lista ramane deschisa pana miercuri, cand voi da comanda.

                            Comment


                            • No comment...
                              Attached Files
                              sigpic

                              Comment


                              • Care-i chestia Valeriu? Rezolutia camerei sau deformarea culorilor?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google