Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu m-am referit ca vreau sa ajung si eu la 210 cu o resoftare,ci pur si simplu vreau o resoftare !Si ma gandeam ca vor si altii, ca sa poata omul sa vina si sa ii fie convenabil!!!

    @lupulucian: sa inteleg ca The_night cu 150 ron a facut resoftare+ alta chestie sa ajunga la 210km/h ?;;)

    Comment


    • Pai tu ce credeai? Nu era plina Romania asta de loganuri ce prind 210 km/h? La banii astia.....................Nu crezi?
      A mea este resoftata si nu prinde 210 ( cel putin peste 180 n-am fortat-o ). De ce oare?

      Comment


      • Nu faceti resoftare in Cluj, stiu persoane care au facut acolo si au fost nemultumiti..
        http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

        Comment


        • Felixb, multani pentru pont. Si sigur ca nu la Cluj aveau de gand sa faca resoftarile.
          Stima

          Comment


          • Valeriu m-ai dezamagit total ai venit miseleste fara sa stiu si eu...

            sigpic

            Comment


            • Sony am ajuns la orele 20 in Constanta am halit ceva si am dormit ca animalutul pana dimineata ...Si la ora 9 am plecat cu treburi prin oras...Asta e ...data viitoare
              Last edited by valeriuciprian; 30 November 2008, 09:58.
              sigpic

              Comment


              • Cateva indicatii de conducere pe timp iarna.

                1. Principala conditie pentru un sofat corect,mai ales iarna,e pozitiala volan.Mainile trebuie sa formeze,de la corp pana la volan,un unghi de 120 de grade,prin brat si antebrat,si trebuie sa stea ,fiecare, pe volan pe pozitiile ''9 fara un sfert ''si ''9 si un sfert.
                2.Pe timp de iarna,99% din masini manifesta un comportament subviratoriu in viraje,adica tu tragi de volan intr-o directie si masina continua sa mearga inainte.Volanul ar trebui manevrat calm,iar virajele luate incet,altfel vor avea loc
                derapaje.
                3.Masina nu trebuie bruscata.La fiecare accelerare si incetinire brusca pe zapada,se poate dezechilibra comportamentul dinamic al masinii. Motorul se mentine la turatii scazute si constante,iar soferul trebuie sa schimbe vitezele la turatii mai mici.
                4.Piciorul stang nu trebuie fie perfect intins atunci cand apasa pedala de ambreiaj,ci usor flexat.Altfel, iti oboseste mai repede piciorul,nu ai forta si control,si in caz de accident frontal,acesta ar prelua toata forta si ai suferi fractura la bazin.
                5.Pe teren alunecos,sistemulABS poate lungi distanta de franare.Cel mai bun sfat e pastrarea unei distante ceva mai mari intre autoturismul tau si cel din fata.Nu trebuie apasata disperat frana, pentru ca masina va deveni sanie,ci actionata repetat ,in timp ce se fac ,din volan,manevre de evitare.
                CONDUCETI PRUDENT.

                Comment


                • Originally posted by valeriuciprian View Post
                  Intrebare...Ce mufa/papuci gasesc sa pot lega contactorii usi spate de contactorii usi fata?

                  Si un raspuns, cu toate ca e cam tarziu.
                  O solutie buna ar fi papuceii de la mufele de alimentare a HDD, CD, etc din calculator. Exact la dimensiunea originala sunt putin cam largi, dar stranse putin cu un cleste stau perfect. Doar nu umbla nimeni acolo, nu trage nimeni de ele.

                  Daca nu ai mufe, te ajut eu
                  Attached Files
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • La Multi Ani galateni! La Multi Ani Galati!
                    Attached Files

                    Comment


                    • Multumesc Danielliviu...Am o promisiune de 2 mufe originale...Daca nu, aplic metoda propusa de tine...Ti-ai stricat calculatorul pentru mine?
                      sigpic

                      Comment


                      • Ehe...... Nu pe al meu
                        La cate am stricat/reparat pana acum.... Au ramas ceva cabluri/accesorii.
                        GL-22-TOF

                        Comment


                        • Originally posted by felixb View Post
                          Nu faceti resoftare in Cluj, stiu persoane care au facut acolo si au fost nemultumiti..
                          mersi ! Oricum cu prima ocazie de Bucuresti direct la OBD !! sau cu cei de la Pitesti ,dar nu se mai zice nimic !!

                          Comment


                          • Salutare baieti...De azi in colo voi fi si eu printre voi si pe forum...
                            "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

                            Comment


                            • Si la intalnirile de duminica emylogan

                              Comment


                              • La intalniri am fost mai mereu...
                                "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google