Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum am spus si dupa prima ta postare in sensul acesta, ideea sponsorizarii participantilor ( 2, 3 cati ori fi ) galateni la intalnirile nationale, este super. Pentru ca denota atitudine, unitate in cadrul clubului si nu in ultimul rand transmitem si un mesaj, cu acest prilej, celorlalte cluburi logan ale tarii.

    In continuare as mai dori sa adaug un lucru. Aceasta cotizatie nu se strange, pentru a sti CE NU TREBUIE facut in loganclub. Pentru asta avem forumul si o stim cu totii. Eu unul, in perspectiva ce se configureaza in LC Galati, am sa fiu primul care o sa renunte la aceasta cotizatie, daca se continua in felul acesta.
    Nu vreau sa stiu ce nu pot sa fac ( ca simplu membru LCG ) cu aceasta cotizatie, inversul ma intereseaza mai mult. A trebuit sa fortez putin lucrurile ca sa avem aceste stegulete de la Bacau. Este normal?

    Comment


    • Salutare,
      Cam intr-o luna vine revizia de 1 anisor. Spuneti si voi niste pareri sa ma hotarasc...ca "pierd" promotia la Selgross (daca o mai avea mobil 0w-40...180 ron..4 litri).....as prefera 0w-40, ideea e oare daca e cumva prea subtire se aude vreun "troncanit", poate toarce motorul altfel..adica mai naspa

      dintre:
      1. 0w-40
      2. 5w-40
      3. 5w-30

      care e cel mai "potrivit" ...banii nu cred ca ar conta..pref calitate (tehnic vorbind, nu in senesu ca bag ceva mai bun-calitativ dar nu se potriveste ca si manusa) adecvata LOGAN-ului...vb aia dai un ban..dar face
      __________________
      Last edited by McDan; 2 October 2009, 09:30.

      Comment


      • Iti recomand cu caldura pct.2 sau pct.3. Personal, acum as baga 5w30 pentru ca vine iarna. Vara merge si 5w40. Ambele full syntetic, evident.
        Cat despre 0w40 nu stiu ce sa zic? Mi se pare ca e risipa ...

        Comment


        • M-am hotarat la cele 2:
          intre Mobil Super 3000 5W-40 si Mobil 1 New Life 0W-40 ce are merge mai bine ca o "manusa"?

          Comment


          • Si eu as opta pentru 5W30, full sintetic. 0W40 deja e prea mult pentru un motor de "aspirator"
            GL-22-TOF

            Comment


            • Daca bagi METABOND o sa schimbi uleiul la dublul intervalului recomandat, deci te costa mai putin.
              Provenienţă: Belgia.
              Attached Files

              Comment


              • Dane, uite aici ce spune producatorul Mobil. Am selectat motorul meu, dar este foarte usor sa-ti aplici motorul tau in lista. http://www.datateck.com.au/lube/mobil_au/default.asp

                In alta ordine de idei, nea Ady, las-o mai usor, cu reclama. Incalci regulamentul si ca urmare am avut rabdare pana acum.

                Comment


                • [QUOTE=lupulucian;420241]Dane, uite aici ce spune producatorul Mobil. Am selectat motorul meu, dar este foarte usor sa-ti aplici motorul tau in lista. http://www.datateck.com.au/lube/mobil_au/default.asp


                  banuiesc ca ma inccadrez aici...Clio Series, 1390cm³ Eng. (2002-2007)?
                  mai exact asta:
                  rankcase
                  MOBIL 1 0W-40
                  or MOBIL SUPER 2000 X2 10W-40
                  or MOBIL FORMULA S2 10W-40
                  or MOBIL 1 5W-50
                  or MOBIL SUPER 1000 X2 15W-40
                  Service Refill Capacity: 3.7* Litres (see note 343)
                  Manual Transmission
                  Refer to Dealer
                  Service Refill Capacity: 3.4 Litres (see note 340)
                  Automatic Transmission
                  Refer to Dealer
                  Service Refill Capacity: 3.5 Litres (see note 345)
                  Differential
                  Combined with Transmission
                  Power Steering
                  MOBIL ATF 220
                  (see note 349)
                  NOTES
                  *
                  Includes Oil Filter
                  340
                  Manufacturer recommends Tranself TRJ 75W80. Use only manufacturer approved lubricants.
                  343
                  If operating consistently below 30 deg. C, use MOBIL 1 5W-30, MOBIL SUPER 2000 5W-30 or MOBIL FORMULA S 5W-30 for improved fuel economy.
                  345
                  Manufacturer recommends Elf Renaultmatic D3 Synthetic (DPO) transmission fluid.
                  349
                  Manufacturer recommends Elf Renaultmatic D2 transmission fluid.

                  Comment


                  • Si eu sunt de acord cu sponsorizarea unor colegi care sa ne reprezinte la Brasov.Idea este sa reprezinte colegi care au ceva de spus si cu masini care care au ce arata,eu unul ma retrag din urna cu participanti .

                    Comment


                    • Fiecare isi poate spune parerile

                      Originally posted by lupulucian View Post
                      In alta ordine de idei, nea Ady, las-o mai usor, cu reclama. Incalci regulamentul si ca urmare am avut rabdare pana acum.
                      Aici se poate discuta despre METABOND
                      -1-
                      -2-
                      -3-
                      De aceea, vă rog să nu umblati cu amenintari, stimabile coleg
                      Nu ma asteptam la asta...
                      "am avut rabdare pana acum"
                      Last edited by ady62; 2 October 2009, 17:45.

                      Comment


                      • nea Ady, topicul acela unde fiecare isi poate spune parerile, s-a inchis de mult. Se numea total offtopic. Linkurile tale, sunt topicuri platite, atentie. Nu respecti regulamentul, nea Ady. FARA RECLAMA. Sau iti deschizi un topic, pe care sa-l aprobe administratorul. Asa sunt acele topicuri, din linkurile 1,2,3

                        Parerile sunt bine primite in continuare aici, dar reclama nu, stimate coleg.

                        Comment


                        • Am schimbat becul din portbagaj

                          Ce parere aveti despre becul de tip led?Are cineva montat pe masina asa ceva?
                          Attached Files

                          Comment


                          • Da, am vazut asemenea leduri montate pe masini dar calitatea si intensitatea luminoasa nu sunt nici macar la nivelul unui bec normal. Dar cine vrea e liber sa incerce sa se convinga.
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • In urma unui mic incident avut cu telefonul proprietate personala, am pierdut intreaga agenda telefonica. Am rugamintea, ca printr-un mesaj PM, sa-mi transmiteti, va rog, numerele voastre de telefon. Va multumesc.

                              PS: La numere necunoscute, nu raspund !!!

                              Comment


                              • Dacă nu ştiaţi…

                                Iar se opreşte apa
                                SC APĂ CANAL SA Galaţi aduce la cunoştinţa consumatorilor săi că în intervalul 9.10.2009, ora 7,00 – 10.10.2009, ora 3,00 (20 ore) va întrerupe alimentarea cu apă rece din sursa de suprafaţă (Dunărea) pentru executarea unor lucrări aferente proiectului ISPA, Măsura 2004/TO/16/PE/005-02, precum şi reparaţii în Uzinele de apă nr. 1 şi 2, către:

                                * Cartierele: Ţiglina I şi II, Mazepa II şi II, Centru-Domnească, Port, Piaţa Centrală, Micro 19, Micro 20, Micro 21, Micro 16, Micro 17, Micro 18, D. Cantemir;

                                * Abonaţi casnici: străzile Morilor, Al. Cernat, Zorilor, Română, Smârdan, Plugului, Cometei, Ariei, Cicero, Columb, Livezeni, Neniţescu, Democraţiei, Plantelor, M. Eminescu, Tecuci (tronson Basarabiei – Traian), G. Coşbuc (tronson Brăilei – A. Vlaicu), Movilei, N. Alexandrescu, Traian (tronson Brăilei – R. Negru), Sf. Spiridon, N. Bălcescu, Eroilor, Dr. Carnabel, Gării, Grădina Veche;

                                Basarabiei (tronson G. Coşbuc – M. Bravu), Poşta Veche (tronson Tecuci – Stelei), Domnească (tronson Brăilei – Cezar), Rubinelor, Păunului, Rîndunelelor, Avântului, Aleea Pieţei, Universităţii, Aleea Trandafirilor, M. Bravu, Zilei, Zânelor, Spătarului, Secerei, I.L. Caragiale, Muzicii, M. Kogălniceanu, Silfidelor, Avântului, Culturii, Lupeni, Aleea Şcolii, C. Porumbescu, Armata Poporului, Falezei, Garibaldi;

                                Râpei, Berzei, Abrud, Răchitaşi, A. Iancu, V. Alecsandri, Războieni (tronson Serei – Stelei), Poşta Veche (tronson Tecuci – Stelei), Libertăţii, Dorobanţi, T. Neculuţă, Anul Revoluţiei, Eternităţii, Ştiinţei (tronson Basarabiei – V. Alecsandri), Cerealelor, Mineralelor, Vegetalelor, Albinei, V. Panu, Mărăşti, Crizantemelor, Bucureştii Noi, Bolintineanu, Vultur, E. Doamna, A. Saligny (tronson Argeş – Gh. Doja), Casin, Frunzei, Nămoloasa, Predeal;

                                Cricov, Caraiman, Feldioara, Braşov, Argeş, Jiului, Mioriţei, Narciselor, Turturelelor, Vădeni, Oltului, Prunari, Cuza Vodă, Dogăriei, A. Ipătescu, Calea Prutului, Păcii, Gară nr. 8, G. Enescu, Săliştei, Mircea cel Bătrân, Sulinei, Cantemir, Crişana, Ghecet, Jupiter, Sindicatelor, Griviţei, Plevnei, Daciei, Dacului, Elicei, Apolona, Leului, Sclupturii, Gloriei, Farului, Tăuni, V. Lupu, C. Boliac, Răsăritului, V. Cărăbuş, Olteniţei, Lugoj, Labirint, A. Sahia, L. Tăutu, Banului, Lemnari, Cetăţuie, Marinei.

                                * Agenţi economici şi instituţii publice: licee, şcoli, grădiniţe, creşe din cartierele sus amintite, Spitalul Judeţean, Spitalul de Copii, Spitalul Militar, Spitalul Maternitate, Spitalul CFR, Azilul de Bătrâni Războieni, Cantina de Ajutor Social, Staţia de Salvare, Direcţia Judeţeană de Sănătate Publică, Poliţia Judeţeană, Poliţia Rutieră, Poliţia Comunitară, Poliţia de Frontieră, Penitenciar;

                                Tribunalul Judeţean, Primăria, Prefectură, Apaterm, Romtelecom, Poşta Română, SC Damen, Universitatea Dunărea de Jos, Universitatea Danubius, Hotel Galaţi, Hotel Dunărea, Hotel Galmondo, Hotel Mercur, Hotel Magnus, Hotel Faleza, Hotel Sidex-Traian, Casa de Cultură a Sindicatelor, BCR, BRD, Raiffeisein Bank, ING Bank, Unicredit, Banca Transilvania, Bancpost, Alfa Bank, Banca Milenium, Administraţia Pieţelor, Kaufland, Billa – Micro 19;

                                Selgros, Real, Inspectoratul pentru Protecţia Mediului, Inspecţia Muncii, Inspecţia de Stat în Construcţii, Distrigaz, Teatrul Dramatic, Teatrul Muzical, Episcopia, Electrica, Icepronav, SC Proiect, AFDJ, Navrom, Vama, Intfor, Admet, Toranavis, Salvosid, Prutul, Fam SA, Elnav, Remat, Terramar, Linde Gaz;

                                Port Bazinul Nou, Port Docuri, Romtrans, Admet, Zona Liberă, Minersort, Portul Mineralier, Cozamin, Romportmet, Gara CFRm Autogară, Menarom, Oil Terminal, Somaco, Viaţa Liberă, Citadina 98, Vega Holding, Vîlceana, Stadion Oţelul, Stadion Dunărea etc.

                                -Articol publicat pe 6 octombrie 2009 VIATA LIBERA-
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google