Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da! Are cheie de bujii ady62!
    Sunt curios si eu sa vad cum se face treaba asta. Ai si vasilina de-aia de pus in capul fisei?

    Comment


    • Nu,de fapt nici nu am stiut ca se pune vasilina in capul fisei.
      Trebuie vasilina speciala?
      Stie cineva exact cum sta treaba ?
      Astept raspuns(-uri).
      Multumesc.
      Ideea este ca masina merge pe 4 ani are 28 000km si ma gandeam sa le schimb pentru iarna ce bate la usa.
      Si pe aceasta tema astept niste raspunsuri.
      multumesc.

      Comment


      • Da, este o unsoare cu fluor.
        Da, schimba bujiile daca ai in jur de 30.000 km cu ele.
        Ce bujii ai luat? Si de unde? Cat au costat?
        Mersi
        Attached Files

        Comment


        • Stiu ca se da pe interiorul fiselor un cordon de 2 mm de vaselina fluorata .
          Vaselina fluorata este dielectrica ,este siliconica si are trei scopuri principale:
          -previne descarcarea accidentala la masa
          -ajuta la montarea usoara
          -izoleaza de umezeala contactul intre fisa si bujie
          Cateva bujii gasite pe alte forumuri...
          Attached Files

          Comment


          • Multumesc de raspunsuri.
            Am ales sa merg pe bujii de la Renault de origine la pretul de 6 lei bucata si sper sa ma tina tot vreo 4 ani.
            Mi-a promis cineva ca imi da astazi un spray cu care sa dau in capul fisei,cica sprayul asta face o pelicula protectoare impotriva umezelii,vedem maine.

            Comment


            • Originally posted by cristi80 View Post
              o intrebare ,,ce nu are nicio legatura'' cu posesorii de logan din galati: Unde sa fac ITP?Eventual mai ieftin.Multumesc
              P.S.-domnule moderator nu era mai simplu sa imi raspundeti la intrebare decat sa inchideti topicul?
              daca nu cumva ai facut deja incearca pe 6 martie mai jos de traian e ok....

              Comment


              • am rezolvat, tot pe basarabiei, la Sherr, multumesc!

                Comment


                • @i_m_lucius - raspuns la intrebarea din topicul cu intalniri, legat de cablul suplimentar de masa: lungimea acestuia a fost impusa de posibilitatile de legare la motor-caroserie-borna "-"

                  Comment


                  • saluatre baieti.
                    Super oferta la Apan Braila pe soseaua Buzaului vizavi de SPITALU JUDETEAN.
                    Un litru de ULEI este egal un 1 LEU.
                    Ca sa beneficiati de oferta trebuia sa achizitionati filtru de aer,bujii,filtru de ulei si primiti ulei cu 1 LEU LITRU DE ULEI la masini le pe benzina.
                    La masinile diesel trebuie sa achizitionati filtru de ulei,filtru de aer si filtru de motorina si primiti ulei cu 1 LEU litru de ulei si in plus beneficiati de verificare de iarna gratuita.

                    Comment


                    • Avem oferta asta si in Galati,stai linistit,dar multumim oricum
                      Pentru cei care nu stiau si sunt curiosi de oferta sa mearga la Apan pe str.Cosbuc vis-a-vis de depozitele de materiale constructii(Decovil si altele)

                      Comment


                      • Stie cineva unde pot gasi un creion corector cu vopsea albastru marin? Sau stie cineva unde pot sa retusez o ciobitura pana la tabla in vopsea ca nusti udaca merita sa apelez la casco doar pt atat.

                        Comment


                        • Cu creion de retus nu merge.

                          Comment


                          • Stie cineva unde pot gasi un creion corector cu vopsea albastru marin? Sau stie cineva unde pot sa retusez o ciobitura pana la tabla in vopsea ca nusti udaca merita sa apelez la casco doar pt atat


                            Am patit si eu asa ceva pe o portiera si am fost la vopsitor iar acesta a spus ca trebuie sa vopsesc jumatate de portiera pana la bandou si deocamdata o las asa.
                            Daca gasesti o solutie ieftina dane si noua de veste ca mai sunt curiosi.
                            Succes

                            Comment


                            • Am fsot si am vorbit cu un vopsitor de la bosch car service si a venit cu putina vopsea intr-un capacel si cu varful unei cornete di nhartie a puctat udne aveam vopseaua ciobita. E mai bine acum nu se mai vap pucte albe dar daca te uiti atent si de aproape se vede ca s-au acoperit ciobiturile. Deci a iesit bine dar nu cum ar fi iesit daca vopseai toata piesa. iam dat si lui de o bere 10RON

                              Comment


                              • o intrebare.stie cineva unde se sudeaza plastic?intr-un timp era pe cosbuc, vis-a-vis de fostul I.C.I.L(daca asa se scrie),nu mai este.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google