Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by i_m_lucius View Post
    Vad ca se tot bate moneda cu cea marca inregistrata. de ce? exista avantaje financiare in urma acestei titulaturi? Intreb si eu din curiozitate.
    nu e vorba de bani, e vorba despre munca depusa a tuturor userilor pentru promovarea acestui nume "loganclub".
    daca apare cineva si isi creeaza pe forum un user cu numele i_m_Iucius , cum te-ai simti? a se vededea diferenta intre l si I.
    exact cum au aparut firme precum Noika, Powasonic, Adibas doar pentru a pacali ochiul omului, intr-un cuvant "mârlănie" ca sa atragi potentiali clienti.

    e o chestie de principiu, in nici un caz de bani!
    Last edited by crististreulea; 14 December 2009, 20:55.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

    Comment


    • crististreulea, apreciez raspunsul civilizat, scurt si la obiect. poate ai dreptate, nu comentez cu privire la eforturile organizatorice. in ceea ce priveste asa zisul forum deschis separat, nu cred ca a fost nici cea mai mica intentie de a forma vreo concurenta sub toate aspectele.

      Comment


      • Ceea ce a fost a fost va rog sa nu mai continuati discutia referitor temei forumului X contra forumului Y...nu mai este rost.
        Intalnirile Logan Club se vor tine in continuare ca si pana acum.
        O sa postez in viitoru apropiat lista cu participantii la intalnirea Logan Club din Galati pe sectiunea deschisa in acest scop.
        Va multumesc.
        sigpic

        Comment


        • poate, dar totusi are acel nume iar in aceasta pagina sus de tot scrie clar Dacia Logan Romania > Lucruri generale > Calatorii si intalniri membri > LoganClub Galati

          prea se aseamana. cat despre concurenta, nici nu se pune problema, mai e mult pana acolo.
          si nu vad de ce nu ti-as da un raspuns civilizat?!?

          later edit:
          mea culpa, scriiam in timp ce scriai. eu inchei subiectul aici, tot ce apare ulterior acestui post, voi sterge.
          Last edited by crististreulea; 14 December 2009, 21:14. Reason: Automerged Doublepost
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • Mi se pare corect sa ne intalnim in continuare, ar fi pacat sa nu ;)

            Comment


            • Va multumesc pentru intelegere.
              sigpic

              Comment


              • Stima si respect

                Comment


                • Discutii generale

                  Originally posted by GLDexTer View Post
                  Ce frumos a nins la noi.
                  Ia sa auzim raportul de cum s-a circulat prin orase (GL+BR) azi cand v-ati dus si intors de la munci.
                  Incep eu:
                  Dimineatza am stat vreo 10 minute sa dau jos PLAPUMIOARA de zapada de pe masina, noroc ca nu inghetzase dedesupt.
                  Am plecat in reluare la munca adica mai mult de 40 in bord nu a vazut masina. incet incet cu frana de mana si de pedala am ajuns intreg si nevatamat la munca (din ICFrimu zona Aurel Vlaicu la APATERM in Crizantemelor).
                  Insa la plecare cu totul alta poveste.
                  Mi-a luat creka vreo 20 si ceva de minute sa o curatz la cum a nins plus ca se facuse o pojghitza de gheatza care nici acum nu am indraznit sa o dau jos. Trebuia creka sa merg vreo juma de ora prin orash ca sa se topeasca dar drumurile nu recomandau decat daca vroiai sa iti incerci norocul cu vreun accident.
                  Drumul la plecare era nashpa rau ca se facuse damburi de gheatza pe strada si zici ca mergeam pe macadam plus ca aderentza asa si asa tzinand cont ca Prestige-ul meu are cauciucile originale inca dupa un an si ceva de SPRINTuri pe vreme buna.
                  Ce pot sa zic e ca multumesc celui de sus ca am ajuns dus si intors intreg si nevatamat si eu si Golanashu meu.

                  In sfarsit a nins anul asta! Ia sa auzim si azi raporturile voastre . Eu ma uit la masina (de la geam) si ma chinui sa-mi amintesc unde sunt manusile... In fine, raportul il dau cand ajung inapoi acasa de la munca.
                  Mare atentie la drum, prudenta si frana de motor.
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • V-am rugat cu vreo 2 posturi mai sus sa nu mai continuati descutia cu forumul x contra forumului y.
                    Tinand cont ca s-a produs o ruptura iar in curand ne vom alege alt organizator mi se pare de bun augur sa inchidem acest topic si sa continuam pe unul nou adica aici iar primul post al lui danielliviu mi se pare genial...s-a "pupat" de minune cu noul topic.
                    Last edited by crististreulea; 15 December 2009, 23:46.
                    sigpic

                    Comment


                    • Daniel tu te uiti la masina si te chinui sa iti amintesti unde sunt manusile...eu ma chinui sa imi amintesc unde e racleta pentru geamuri...gata cred ca stiu...e in roata de rezerva...daca nu e acolo ala sunt
                      Va doresc tuturor o zi usoara si atentie ca e prima zapada de anul acesta si mai mult ca sigur e prima zapada si pentru unii soferi.
                      Last edited by valeriuciprian; 15 December 2009, 07:23.
                      sigpic

                      Comment


                      • Eu am ajuns de vreo 20 minute la munca. Se circula bine, numai ca aluneca ca dreaq. Grija mare la franare. Daca n-aveti cauciucuri de iarna mai bine luati metrou'. Eu n-am ...

                        Comment


                        • pai dece nu ai?

                          sigpic

                          Comment


                          • Da' distributia cu ce crezi ca mi-am facut-o?
                            Bogda proste, again!

                            Comment


                            • La ora 8 s-a reusit sa se faca mazga pe unele sosele,aluneca foarte putin cu cauciucuri de iarna!, multi soferi prinsi fara cauciucuri de iarna care abia se taraie....in rest peisaj placut si de mult nevazut!
                              sigpic

                              Comment


                              • da frumos a nins si fara antiderapante pe jos eu tocmai in dimineatza aceasta am avut 2 incercari esuate de a urca din piata centrala spre Cosbuc ( cauciucuri noi ) reuseam sa ajung pana la jumatate cand .. masina nu mai urca, cobora singura ;)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google