Cafeneaua Galateana, Chat Galatean

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bogdan_1984 View Post
    andrei, ce anvelope ai? eu am motrio far away si sunt dezamagit...ma scot din zapada de 20 cm
    Si eu is foarte "dezamagit" de Motrio... . Azi pe un drum destul de inzapezit intre Tulcea si Braila nu am putut decit sa depasesc cu succes in pante pe cei care nu le puteau urca.
    Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

    Comment


    • cu ocazia primei zapezi am facut si primul om de zapada .. am iesit sa curat masina de zapada si a iesit minunatu` a durat cam 3 litri de vin fiert
      Attached Files

      Comment


      • seamana cu Băsescu
        Skypeeâ„¢

        Comment


        • pai toti ii pun o oala eu l`am facut mai modern si nicidecum sa semene cu base

          Comment


          • ajuns mumos acasa, fara probleme, fara incidente, fara dansat din buric cel mai greu a fost datul la lopata ca sa-mi fac loc in parcare, macar mi-au lasat un locsor, chiar daca necuratat, mai am si pretentii? buni vecini ! oricum de acolo nu o mai scot o perioada, zic io, pana la proba contrarie
            P.S. cine ma preia si pe mine duminica la intalneala?
            Loganist far'de Logan

            Comment


            • Buna dimineata! De nins nu mai ninge. Cine doreste o plimbare in afara localitatii o poate face fara probleme. Drumurile sunt practicabile
              Va ofer o cafea la ibric!
              Obiceiul de a savura o cafea buna dateaza de mai bine de 1.000 de ani. Indiferent de preferinte (cafea la ibric, filtru sau espresso), metoda de macinare este una singura, iar gustul final este influentat de cantitatea de apa si de punctul de fierbere de 96°C. Cafeaua are efecte benefice asupra sanatatii daca este consumata in cantitati moderate de 2-3 cesti pe zi. Un vechi proverb turcesc spune: "Cafeaua trebuie sa fie neagra ca noaptea, tare ca moartea dar dulce ca iubirea".
              Ooooooo, ce buna este cafeluta!
              Va doresc o zi buna, fara incidente!
              Attached Files

              Comment


              • Neata colegi!
                Ce cald este afara ... ... ma duc sa tai porcu' ...

                Originally posted by sand'dana View Post
                ...cine ma preia si pe mine duminica la intalneala?
                Eu nu pot - plec la tara si imi rezerv dreptul constitutional de a putea ramane inzapezit p-acolo. Altcineva?

                Comment


                • Taiere placuta...deci mancam sorici...super tare
                  Macar ia-ti lanturi cu tine.
                  Neata la galateni...vad ca iese un pui de soare afara.
                  Urmeaza cafeluta...la filtru.
                  sigpic

                  Comment


                  • Mai si intrebi Elena.... te preiau eu

                    Andrei da tu ce masini ai dezapezit ca a ta ieri era dezapezita, ori te-ai apucat sa faci un ban gramada si ai dezapezit masini prin parcare?:P
                    Last edited by gheorgngv; 18 December 2010, 10:53. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • elena te preiau si eu daca e nevoie nu`i problema asta
                      george am dat zapada de pe masina care s`a pus de la 2 cand am ajuns acasa pana la 6 cand s`a terminat ninsoarea...bine ca mai mult am iesit pt vinu` fiert

                      Comment


                      • Salutare andrrei...azi ne-am intalnit...stiu ca m-ai vazut si mi-ai facut cu ochiul...
                        sigpic

                        Comment


                        • nu stiam unde sa ma dau din drum la flash`urile tale...politia pompierii jandarmeria is minciuna cu sirenele lor ...ti`am tras si eu un flash de bun simt

                          Comment


                          • N-ai dat flash-uri...recunoaste
                            sigpic

                            Comment


                            • eu te cred ca ai sirene smechere da` uita`te si la amaratii aia care dau flash`uri "stoc"

                              Comment


                              • Pai ma...cu aia doi ochi ai mei ma uitam la alea doua filamene de la faza lunga de la becurile tale...si nici nu s-au aprins ...sigur ai dat?...da' io cum am putut sa dau si flash si sa iti si gesticulez?...nu cumva am trecut prea repede pe langa tine?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google