Cafeneaua Galateana, Chat Galatean

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta e; deocamdata am deschis dosar de dauna, dupa care am 2 ani sa ma hotarasc(atat e valabila nota de intrare in reparatie). Capota motor si o aripa e mai ciuruita.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Am auzit de un baiat cu niste ventuze minune. Am si eu vreo doua-trei indoituri, una pe portiera si alte doua pe plafon, probabil de la grindina sau de la niste castane.
      Un prieten cu Loganul s-a dus, avand portbagajul ciuruit, plafonul si capota de asemenea si i-a cerut 2000lei. Oare chiar merge?

      Comment


      • Si mie mi-a facut o evaluare un astfel de meserias; cam tot atata mi-a cerut. Problema e ca nu se poate prin casco, iar ca sa dau banii astia din buzunar...
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • IancuMic...poti sa te duci la service sau la cei de la CASCO is sa faci oleaca de scandal ca ei sunt obligati atata timp cat tu platesti acel casco sa iti faca masina cum doresti...eu asa am facut in urma unui eveniment ca aveam buza de la capota motor putin indoita si am vruto schimbata si vopsita toata...si a facut exact cum am cerut dupa ce am amenintat putin...sau poti scapa ceva si in buzunar tipului...depinde peste cine dai si de la ce firma ai casco...de rezolvat se rezolva si fara chit si vopsit aiurea..
          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

          Comment


          • Eu nu inteleg de ce nu adopta si servicuerile aceasta metoda cu ventuzele. E ceva in neregula? Clientul are dreptul de a opta sa aiba masina chituita sau "ventuzata"...

            Comment


            • Exista, am inteles si varianta cu reparatia in regie proprie; in acest caz primesti banii si iti repari masina cu obligatia sa prezinti masina pentru inspectia, in vederea evaluarii .
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • multi nu stiu dezavantajele "ventuzarii"...multi care au folosit tactica asta..au spus ca tabla nu mai este la fel de dura si cam flutura..plus ca unde ai o buza sau linia masinii nu are cum sa o indrepte..de sarit vopseaua nu am auzit...acum depinde de fiecare ce vrea sa adopte...

                IancuMic ..daca doresti pot vorbi cu cineva de la Ena service sa vad daca are treaba cu Casco si sa iti faca masina..sau te poti duce sa intrebi si la Boost in vale la McDonald ca nu stiu sigur daca au treaba cu CASCO dar lucreaza foarte bine baietii.iar ptr cei care vor cash...la iesire din galati spre vanatori ..dupa petrom(cred) la 50 de metri e un drum la dreapta(unde era inchisa circulatia pe sensul de mers spre vanatori) ..e iar un service super.un prieten sia facut un audi acolo lovit frontal si nici in ziua de azi nu se cunoaste unde a fost reparat si vopsit
                Last edited by bgd_puya; 8 August 2012, 14:51. Reason: Automerged Doublepost
                http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                Comment


                • Nu cred ca tabla se subtieaza prin metoda ventuza...si mai ales flutura, lol...e aberant, parerea mea.

                  Comment


                  • Originally posted by bgd_puya View Post

                    IancuMic ..daca doresti pot vorbi cu cineva de la Ena service sa vad daca are treaba cu Casco si sa iti faca masina..sau te poti duce sa intrebi si la Boost in vale la McDonald ca nu stiu sigur daca au treaba cu CASCO dar lucreaza foarte bine baietii.iar ptr cei care vor cash...la iesire din galati spre vanatori ..dupa petrom(cred) la 50 de metri e un drum la dreapta(unde era inchisa circulatia pe sensul de mers spre vanatori) ..e iar un service super.un prieten sia facut un audi acolo lovit frontal si nici in ziua de azi nu se cunoaste unde a fost reparat si vopsit
                    Dupa ce ma intorc din concediu am sa ma hotarasc unde o fac si mai ales cum.
                    Multumesc frumos pentru intentie; mai vorbim.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Sir Andrew ..dute cu masina si trageo la ventuza si ai sa vezi diferenta intre tabla normala si cea trasa..numai cat te lasi cu palma putin pe acea suprafata;)sau daca vrei vin eu cu masina si iti demonstrez..pe aripa spate dreapta unde am avuto lovita si aripa stanga sa vezi cum e..
                      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                      Comment


                      • Serios, chiar nu vrei sa te abtii? E jenant de-acuma! Dup-aia ai sa zici ca are careva ceva cu tine.

                        Comment


                        • a vorbit ala care le stie pe toate...ai face bine sa taci si sa iti vezi de treaba..stii foarte bine ca tu ai distrus tot ce se putea numi LOGAN CLUB GALATI...neai facut de rusine...asa "Domnule" dute in alta parta cu parerile tale "bune" si lasa oamenii in pace.Mereu ai avut de comentat la adresa mea si pana la urma chiar ma superi rau de tot si uit de anii care ii ai tu si care ii am eu..am avut un mare respect pentru tine dar javrele care mananca ***** ca tine si se cred prea importante ar trebui date de mult deoparte..
                          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                          Comment


                          • este vorba de fizica aici si alte forte si rezultatul aplicarii acelor forte. tabla pierde din proprietati, asta e clar, deci nu mai este la fel de rigida.
                            sigpic

                            Comment


                            • De la a pierde din proprieati si a flutura ...lol...e aberant...Oricum tabla de Logan de rht, cutie de bere. Numai daca te lasi cu mana se indoaie foarte usor. Asa ca ce mai conteaza niste ventuze.
                              Preferi oricand tabla sa fie ventuzata decat chituita de amatorii din Galati.

                              Comment


                              • Sir Andrew...iti spun de la inceput nu iti doresc raul si fereasca Dumnezeu pe oricine de vreo intamplare..dar daca ajungi din greseala sa iti puna oricine din Galati ventuza pe masina se va simti o mare diferenta de cum era tabla iesita din fabrica si cum iese dupa acea ventuza..o spun din experienta ..plus cu tot chitul care la pus a trebuit sa o revopsesc complet...nu mai rezistam asa..era banul meu si lucrul de care ma folosesc zi de zi...pentru cei care nu au pus ventuza pe masina preferabil ar fi sa nu se bage in subiect fara stire de cauza..si imi cer scuze daca jignesc pe cineva...poate a fost si vina mea ca am facut masina cu ventuza si nu am nimerit pe cineva meserias..da eu sunt de parere ca oriunde ar fi ..nu mai este la fel tabla...

                                si in plus mie unu imi pare rau ca am devenit iar activ pe acest forum..sub numele de membru al Logan Club galati care sincer devine o rusine pentru mine...numai din schimbul unor pareri proprii cu alti membri,colegi,prieteni cu problemele care leam avut eu..daca altcineva este de alta parere super ok..ii respect parerea..dar atata timp cat este in nestiinta de cauza si vorbeste din amintiri sau din auzite prefer sa isi vada de treaba..
                                Cum si eu si alti membri doresc fapte reale,nu auzite,asa doresc si eu sa aflu pareri.Si recunosc eu am avut mai multe probleme cu masina de la locul de unde o parchez pana la mici accidente din vina mea sau a altor participanti in trafic..

                                si acestea fiind spuse si vreau sa inchei subiectul "cearta" sau vorbit de aiurea cum considera unii si altii din motivele lor persoanale...am o mica intrebare...

                                Stie cineva cum pot sa iau de pe tabla acele puncte lasate de plopi? Am avut si pe luneta si parbriz dar am scapat usor de ele...? Polish e ok sau e treaba mai nasoala?
                                Last edited by bgd_puya; 9 August 2012, 22:47. Reason: Automerged Doublepost
                                http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google