Cafeneaua Galateana, Chat Galatean

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Like Mircea; sau cu alte cuvinte, de aia vorbesc despre implicare, socializare.
    O duminica frumoasa tuturor.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • O zi buna; ora de cafea s-a dus demult asa ca, cel mult un ...lemon, va pot oferi.
      Vin din concediu; cel mai prost...vin.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Pai si nu zici nimic, draga domnule? de concediu, de drum de trasee....eu mi-am tampit colegii de la braila cu intrebari....
        Plec si eu peste cateva zile catre Transalpina si ma mai documentez...spune te rog ceva despre zona trasee, cum e drumu', pe unde te-ai dus, cum a fost cu consumul...etc
        Eu am intrebat aceste chestii pe LC Braila - discutii generale, daca imi raspunzi acolo nu cred se fie vre-o problema , sau aici....oricum zi cum a fost !!!!!

        Comment


        • Am mai zis pe anumite topicuri, da' nu ma deranjeaza sa mai zic.
          Deci am facut in 7 zile un traseu Galati-Bucuresti-Pitesti-Olanesti-Ocnele Mari-polovragi-Novaci(Transalpina)- Obarsia Lotrului-Lacul Vidra-Sebes-Alba Iulia-Turda-Medias-Sibiu-Brasov-Oituz-Tisita-Tecuci-Galati, in aproximativ 1500km; consum 6.2 la suta.
          Pe Transalpina intre Novaci si Obarsia drum bun, dar fara marcaj si balustrazi de porotectie; dincolo spre Lacul Oasa drum in care s-a mai intervenit si nu a fost asfaltat pentru a corecta denivelarile, da' merge.
          Spre lacul Vidra, o abatere de cca 50km. dus intors din care 8 drum forestier, nu se merita; din fosts Statiune nu e mai nimic, iar barajul si lacul raman locuri care nu prea impresioneaza in mod deosebit.
          In rest, Salina Turda, un loc deosebit, Sibiul merita revazut intotdeauna, ce mai avem o tara frumoasa.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Multumesc de informatii, o sa evit vidra si am si o idee despre consumul mediu.

            Comment


            • In ceea ce priveste consumul, il consider unul decent, desi n-am urmarit in mod special asta. Oricum "motanul" toarce frumos la peste 3000rpm in urcare la Transalpina; am si facut doua depasiri la urcare; un VW mai vechi care abia se tara si un Seat care inaintea fiecarui urcus o dadea in nas folosind pentru urcare tr.1(era o d.na la volan) am si pe un film pe care l-a facut fica-mea si despre care am aflat abia cand am ajuns in Galati cand ne-am amintit modul ciudat in care aborda urcusurile.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Bravo Iancu pentru drumetie e un drum care merita facut admirat, am facut si eu Transalpina in 2010 cand inca nu era toata asfaltata si am ramas surprins impresionat si as mai merge orican acolo. Weekendul asta am avut si eu o iesire care tot asa a fost frumoasa pe la Bicaz, baraj Bicaz, chei Bicaz, Lacu Rosu si la intoarcere salina de la Praid in total vreo 1100 km

                Comment


                • randu' mieu

                  Buna dimineata loganisti galateni.
                  Originally posted by IancuMIC View Post
                  ...
                  Vin din concediu; cel mai prost...vin.
                  In 45 minute plecam si noi, la Balvanyosi.
                  Asa ca ... vin, aaa pardon, PLEC in concediu.
                  muhahaha

                  Comment


                  • are cineva bicicleta de vanzare? sa fie in stare buna de functionare si sa fie tip mountain bike
                    sigpic

                    Comment


                    • Drum bun Mircea si distractie placuta!

                      Comment


                      • Originally posted by gl_mmm View Post
                        Buna dimineata loganisti galateni. :

                        In 45 minute plecam si noi, la Balvanyosi.
                        Asa ca ... vin, aaa pardon, PLEC in concediu.
                        muhahaha
                        Drum bun si VA asteptam sanatosi si cu impresii.

                        Originally posted by gheorgngv View Post
                        Bravo Iancu pentru drumetie e un drum care merita facut admirat, am facut si eu Transalpina in 2010 cand inca nu era toata asfaltata si am ramas surprins impresionat si as mai merge orican acolo. Weekendul asta am avut si eu o iesire care tot asa a fost frumoasa pe la Bicaz, baraj Bicaz, chei Bicaz, Lacu Rosu si la intoarcere salina de la Praid in total vreo 1100 km
                        Multumesc George; la Praid as fi vrut sa ajung si eu. Poate altadata.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Iancu... parerea mea si strict a mea nu se merita sa bati drumu pana acolo doar pt salina, eu unu am cam fost dezamagit, ma asteptam la cu totul altceva si a doua oara nu m-as mai duce....

                          Comment


                          • In orice caz eu am fost uimit de ca am vazut in Salina de la Turda.
                            Attached Files
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • mai sterge si tu obiectivul aparatului foto
                              cehile turzii le-ai vazut?
                              sigpic

                              Comment


                              • Nu, n-am facut si acest obiectiv; nu stiu de ce au iesit asa pozele, poate din cauza umiditatii.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google