Cafeneaua Galateana, Chat Galatean

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da, posibil adevar pe-undeva ... Noapte buna si nu uitati sa dati ceasurile cu o ora innainte !

    Comment


    • Originally posted by SORIN-RDY View Post
      l

      si un drum de Cuca, azi i-am dat blana la motor ... 120-130 km/ora
      Cum dreaq; tu nu sareai de 2000rpm?

      Originally posted by gheorgngv View Post
      Iancu nu ii mai face inima rea:d
      Nu se supara el asa usor.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Originally posted by SORIN-RDY View Post
        un drum de Cuca, azi i-am dat blana la motor ... 120-130 km/ora
        Nici nu ai "zgariat" motorul...aia nu e blana ci asa se merge cu el in mod normal ))) auzi la el "blana" era bine sa fi zis ca ai glumit ca o sa vina Florinel sa iti zica ca el a facut 30 de minute pana la tecuci cu 1,4 ... deci nu mai zi blana ca faci firma de ras ))
        https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

        Comment


        • @SORIN-RDY
          Vad ca iti place forumul, ti-ai pus si poza la avatar; parca te vad la servici cu ..aifonul pe forum
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Originally posted by AlinVRS View Post
            Nici nu ai "zgariat" motorul...aia nu e blana ci asa se merge cu el in mod normal ))) auzi la el "blana" era bine sa fi zis ca ai glumit ca o sa vina Florinel sa iti zica ca el a facut 30 de minute pana la tecuci cu 1,4 ... deci nu mai zi blana ca faci firma de ras ))
            Mersi ! o sa tin cont ... afirmatia cu zgariatul motorului a fost buna ...

            Comment


            • Citeste forumul si crede-ma ca te invata cum sa exploatezi masina in conditii de siguranta, expresia de mai sus a fost in spirit de gluma .
              Si eu azi am fost prin judet si am mers batraneste cu 16 valve si am scos un consum de 6-6,5...am sa scriu si la rubrica consum.1,6 16v.
              Numai bine
              https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

              Comment


              • DA cand o sa-mi pun obtiune de net pe tel posibil in limita posibilitatii sa intru ... Am trecut azi pe la 11.30 in parcare dar nu vazui pe nimeni sau n-am observat

                Comment


                • Am fost eu si 2 useri, dar ma grabeam; o cafea in fuga si gata; de ce nu mi-ai spus ca vrei sa vii?
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Ma pregatesc sa vad meciul DINAMO-VASLUI, sper intr-o victorie a cainilor ar face un culoar bun pt OTELUL

                    Comment


                    • Ce culoar...lasa-ma si cu Otelu. Daca bate Vaslui-ul, ai grija cum te comporti cu ...Fanica; compatimeste-l saracu, va avea nevoie.Si el a fost boier dupa meciul stelei
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Sorin ne-am gasit si azi scuze daca as fi stiut ca ajungi as mai fi ramas sa ne cunoastem dar iancu a plecat si cu cristi si nu avea rost sa raman singur, vor mai fi si alte intalniri si ne vom cunoaste O saptamana cat mai buna si plina de realizari.

                        Comment


                        • Buna dimineata loganisti!
                          Astazi va propun o noua reteta de cafea, cafeaua frantuzeasca cu miere.

                          Dulce precum dragostea, caracteristicile mierii fac din aceasta cafea o "declaratie de dragoste" pentru cei ce-si incep ziua in acelasi pat, si nu numai.
                          Din cauza cantitatii mici folosite, parfumul scortisoarei este discret dar sensibil.
                          Puneti un ibric la foc mic, in care ati pus cafeaua preparata mai inainte (la ibric sau la filtru),turnati laptele, mierea si scortisoara.
                          Amestecati foarte bine pana la dizolvarea integrala a mierii. Continutul trebuie incalzit bine dar nu fiert.
                          2 cesti cafea calda
                          1/2 ceasca lapte
                          6 lingurite miere de albine
                          1 varf lingurita de scortisoara
                          Va doresc o saptamana usoara!
                          Attached Files

                          Comment


                          • Doamna, multumim ca ne delectati cu asa cafea, dar intrebarea e; de ce asa rar?
                            Multumim de urari aceiasi urare si din partea mea, tuturor galatenilor posesori de logan si nu numai.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by gheorgngv View Post
                              Sorin ne-am gasit si azi scuze daca as fi stiut ca ajungi as mai fi ramas sa ne cunoastem dar iancu a plecat si cu cristi si nu avea rost sa raman singur, vor mai fi si alte intalniri si ne vom cunoaste O saptamana cat mai buna si plina de realizari.
                              Multumesc, la fel ! Am fost in trecere nu eram sigur ca o sa ajung si sper sa ajung la urmatoarea intalnire ...

                              Ce tare m-au dezamagit otelarii ... !!!
                              Last edited by SORIN-RDY; 26 March 2012, 22:00. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • N-au vazut culoarul
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google