Cafeneaua Galateana, Chat Galatean

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stiu, cu ventuza!!! Ba nu, ca s-ar putea sa schimbe proprietatile tablei. Sau cu apa! Ba nici cu apa, sa nu sufere tabla vreo transformare de faza. Da' ... la un flex te-ai gandit???

    Comment


    • bgd_puya...daca nu a facut cineva masina cu ventuze, asta nu inseamna ca degeaba traieste pe planeta, ca nu stie poate niste fizica, sau ca nu are apropiati care au facut. E o chestie pe fond psihic pe care l-am observat la mine. Am vreo 2 adancituri de la grindina iar zilnic cand ma urc in masina mi se pare ca vad mai multe. Imi sare inima cand vad un puf si mi se pare indoitura etc. La fel e si cu tabla fluturand. Nu cred ca isi pierde foarte mult din proprietati. Nu cred. Am un cunoscut care a facut, ce-i drept pe o suprafata mica, si nu ii flutura tabla. Ce Dzeu...cum sa-ti fluture tabla..lol.

      Intre noi fie vorba...tabla de pe Logan este de o calitate foarte proasta, sa nu mai vorbesc de vopsea, lac.
      Last edited by Sir Andrew; 10 August 2012, 09:59.

      Comment


      • Originally posted by bgd_puya View Post
        Stie cineva cum pot sa iau de pe tabla acele puncte lasate de plopi? Am avut si pe luneta si parbriz dar am scapat usor de ele...? Polish e ok sau e treaba mai nasoala?
        Nu stiu cat e de eficienta sau recomandata metoda, dar pe sanda aveam si eu o multime de puncticele pe care un nenica de la o spalatorie s-a oferit sa mi le elimine cu 1 litru de otet. Posibil insa sa se matifice vopseaua in felul asta.
        Loganist far'de Logan

        Comment


        • multumesc doamna sand`dana.nu stiam ca ar merge si cu otet,am auzit de chestii gen spirt sau solutie speciala pentru asa ceva,am cumparat si nu a dat nici un rezultat.polish ma gandesc sa nu intinda acele puncte pe o suprafata mai mare..
          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

          Comment


          • se iau punctele de la plopi foarte bine cu otet si nu matueste deloc vopseaua ci chiar tine loc de ceara dute la spalatorie si dule un litru de otet sa dea pe ea dupa ce au spalato in prealabil cu spuma si rezultatul va fi pe masura am spalato si eu de cateva ori asa si pana acum nu s-a matuit vopseaua

            Comment


            • multumesc tonix..
              http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

              Comment


              • salutare!

                Salut lumea care mai arunca un ochi pe forum !

                N-ar mere o intalneala maine ? ca doar e zi libera pt tătă lumea !

                Si...cu placere, Bogdane, deci ar putea fi o solutie - metoda cu otetul- eu personal n-am mai avut rabdarea sa o incerc.
                Loganist far'de Logan

                Comment


                • eu unu zic pas...in curand o sa zboare de pe masina parasolarul cu logan club si va fi inlocuit..e prea multa nesimtire si mia lasat un gust amar ...pacat de prietenii sau userii care merita un logan club fara magarii..sa dus naibi tot din cauza unor oameni care nu aveau ce face acasa..sa le fie rusine
                  http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                  Comment


                  • Esti prea drastic, Bogdane... Din cauza padurii nu vezi copacii ....daca intelegi ce vreau sa spun...

                    Vezi tu? eu nu as mai avea ce cauta in clubul asta, datorita schimbarii de marca, dar am cunoscut aici cativa oameni cu care am interactionat frumos. Am capacitatea sa le fac uitate bubele rele si oamenii care nu au reactionat potrivit. Aleg sa-mi amintesc doar ce mi-a placut. Restul e nesemnificativ...
                    Loganist far'de Logan

                    Comment


                    • Poate sunt drastic.Pentru cei care au respect de sine intotdeauna am respectat si apreciat,dar pentru cei care nu isi vad de lungul nasului si se baga de aiurea in seama ma lipsesc.de intalnit ma voi intalni mereu cu cei dragi pe care iam cunoscut in club.
                      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                      Comment


                      • Doar ce am poposit din "pribegie" si am zis sa arunc un ochi pe aici.
                        Era liniste, chiar una suspecta acum o saptamana, iar acum vad ca era linistea dinaintea furtunii. Pace si liniste in suflet va doresc tuturor; n-am fost pe la manastiri in concediu.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Originally posted by bgd_puya View Post
                          poate a fost si vina mea ca am facut masina cu ventuza si nu am nimerit pe cineva meserias..da eu sunt de parere ca oriunde ar fi ..nu mai este la fel tabla...
                          Pai asta e problema... nu ai nimerit un meserias.Iar cu ventuza nu se trage oriunde tabla de pe masina, dar in fine iar intru in detalii aiurea.Citeste la tutoriale: cum sa faci singur si gasesti acolo mai multe detalii.
                          Deci tabla de pe masina ta sa stii ca e la fel si dupa ce se trage la ventuza daca gasesti un meserias bun, asa ca nu mai duce lumea in eroare.Stii foarte bine ca experianta la noi in servis este cu nimerirea meseriasilor, deci...
                          https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                          Comment


                          • AlinVRs...si spunemi si mie te rog unde e acel meserias bun la noi in Romania,nu vorbesc numai de Galati.eu am fost chipurile la cineva dupa unele recomandari,ca este cel mai bun de la noi,undeva pe centura.oricum nu mai are rost de discutat prea mult pe acest subiect.nu doresc raul nimanui si nici sa ajungeti pe la service cu scumpa voastra masina.trebuie sa recunoastem ca toti din noi tinem la masinile noastre si ca acest forum sau club nu este numai pentru a ne gasi si a ne imprieteni ci si mai schimbam pareri despre ale noastre podoabe.Numai bine
                            http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                            Comment


                            • O zi buna tuturor, oriunde veti fi, la o cafea, pe drumuri de munte, sau la servici.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • 'neata buna va zic si eu!
                                Adaug si un strop de cognac la cafeaua aia si uite-asa un inceput de duminica perfecta.
                                Si-o cugetare mica, inainte de toate astea ...
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google