Cafeneaua Galateana, Chat Galatean

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • s-o limpezi el ... si apoi vom da startul intalnirilor . pt cati am mai ramas ...

    Comment


    • Mdea; in octombrie, sunam ADUNAREA, vorba lu' Sorin, sa vedem pe cine contam si cati am mai ramas.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Salutare.
        Astazi am parcurs drumul spre Tecuci(~100km. in 3 ore), prin Slobozia-Pechea-C. Negri-Cudalbi (la Vames era blocat din cauza apei), adica exact zona afectata de potop; Dumnezeule, si acum am in fata ochilor acele imagini, pe care nu credeam sa le vad.
        La Cudalbi am vazut cateva masini luate de puhoi, care aratau jalnic; in fine, n-ai cu cine sa te certi, pentru asta.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • salutare, am sansa sa gasesc pese bune pentru electromotor si un contact in Galati? Ultimul contac schimbat (original) a reusit sa imi buseasca si electromotorul. sper sa il pot repara.

          Comment


          • Sigur ca da. Magazine de piese la Popescu, dealer-i sau dezmembrari. Preturi si calitati de toate feluri. Trebuie doar sa stii exact ce vrei si apoi oferte sunt.
            Cum s-a stricat electromotorul din cauza contactului?

            Comment


            • Salut
              Caut un magazin cu artizanat romanesc, obiecte populare.
              La Real nu mai este, in Piata centrala am fost de 3 ori si este inchis, la Papadie nu am gasit .
              Stiti daca exista in alta parte?

              Comment


              • Pana de Serbarile Galatiului ,slabe sanse; atunci oferta e foarte variata.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Originally posted by IancuMIC View Post
                  Salutare.
                  Astazi am parcurs drumul spre Tecuci(~100km. in 3 ore), prin Slobozia-Pechea-C. Negri-Cudalbi (la Vames era blocat din cauza apei), adica exact zona afectata de potop; Dumnezeule, si acum am in fata ochilor acele imagini, pe care nu credeam sa le vad.
                  La Cudalbi am vazut cateva masini luate de puhoi, care aratau jalnic; in fine, n-ai cu cine sa te certi, pentru asta.
                  da,durere ... am avut si eu cursa pana la Namoloasa si nu stiam de blocaj pe DN ,era totusi un echipaj de politie la intrare Sendreni dar tr sa opresc sa ma interesez cu toate ca era de datoria lor cred sa ma avertizeze si o luam mai scurt pe la BRAILA -MAXINENI

                  Comment


                  • Originally posted by nicu500 View Post
                    Salut
                    Caut un magazin cu artizanat romanesc, obiecte populare.
                    La Real nu mai este, in Piata centrala am fost de 3 ori si este inchis, la Papadie nu am gasit .
                    Stiti daca exista in alta parte?
                    Incearca vis-a-vis de biserica de langa liceul Cuza. Acolo am vazut ceva artizanat interesant.

                    Comment


                    • 'Neata, intr-o zi superba de ...toamna.
                      "Mi-e dor sa merg la un ceai/ sa n-am decat bani de tramvai"
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Seara buna; afara ninge.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • S-a topit )
                          Skypee™

                          Comment


                          • S-au topit...cu totii; asta e.
                            O duminica placuta, tuturor celor ce au fost candva.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • buna dimineata

                              Comment


                              • Ehe...uite ca parca se misca ceva...
                                Ai vandut Loganul si ti-e rusine sa mai dai pe aici?
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google