Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Felicitari Stell ... f frumos.

    Comment


    • Super tare,
      Foto si filmulete care caracterizeaza in totalitate comunitatea Logan Club Iasi.
      Felicitari realizatorilor.
      Din pacate nu am putut fi prezent Duminica dar promit sa vin miercuri la intalnire

      P.S. Am reusit sa fac inchiderea portbagajului di cheie sa functioneze. Trebuia sa indoi mai bine sarma aia buclucasa.

      Comment


      • Bai nenea STEEL, a iesit super tare !!!!!!!!!!!!!!!!!
        Bravo, dar sa stii ca am avut semne de la ultima intalnire si mai vedem noi ..............!?
        http://www.cbmania.ro

        Comment


        • imi puteti recomanda un service in Iasi unde se sudeaza ca lumea inoxul? cu argon.
          "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

          Comment


          • vandiesel dupa ce gasesti sa spui si pe forum poate mai are nevoie cineva...banuiesc ca iti trebuie pt a suda finala sport..nu???
            0.9 tce SL plus

            Comment


            • cam da am o animala de sudat
              Last edited by VanDiesel; 23 March 2009, 18:35.
              "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

              Comment


              • Originally posted by VanDiesel View Post
                cam da am o animala de sudat

                dupa ce pui finala vreau si eu sa aud!te asteptam la intalnire
                ceva detalii poti da despre toba?
                God is my copilot

                Comment


                • momentan am doar toba finala..intrare 60mm, tipsu e de 130mm
                  urmeaza si teava tot pe 60 de la turbina pana la finala si tot inox;
                  deci caut service bun voi posta la my ride cand voi efectua modificari
                  Last edited by VanDiesel; 23 March 2009, 23:04.
                  "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                  Comment


                  • Bun bun ce sa mai zicem?
                    sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                    Comment


                    • Salutare all. Am si eu o nelamurire , asa ca astept ajutorul vostru . Vreau sa imi achizitionea un set de bixenon . Acum nelamurirea este ce sa iau 35w/6000k sau 55w/6000k. Care e diferenta intre ele .Rog cunoscatori sa ma lamureasca . Multumesc mult . Bafta !!!

                      Comment


                      • Eu unu am avut bixenon de 35w pe far normal si acum am angelshi mari cu xenon pe ambele de 50w .....

                        Se vede foarte bine cu ambele variante..... ma cea cu angelshi nu mai deranjez pe ceilalti si imi focalizeaza lumina pe sosea nu pe camp.....

                        Parerea mea e Angels 2 + Xenon - de 50w si reglati intr-un service calumea si puse diode ca sa ramana scurta aprinsa... si noaptea la lunga se face 12 ziua :P

                        Am vazut xenon pe angelshi street storm si intr-adevar nu se merita deloc..... vizibilitate nexam.... eu am angelshi mari... aici aveti fotografii: LNC - My ride

                        deci 6000k e temperatura culorii.... adica culoarea lor... iar 6000 este albul-albastrui clasic de xenon....12000 e violet si 4000 e galben

                        ca si becurile de acasa ele sunt de 35 si 50 watti acesta fiind consumul inregistrat si totodata crescand si puterea de iluminat cum e la becurile de acasa de 60 si 100 w

                        de exemplu
                        pe far cu lupa - angelshy - eu recomand xenon de 50 w pentru ca iti ofera o vizibilitate foarte buna si canalizeaza lumina pe strada si se poate regla astfel incat sa nu deranjeze ceilalti participanti la trafic. - in acest caz va trebuie instalatie H1

                        pe far cu oglinda cum e standard la logan - eu recomand xenon de 35 w pentru ca iti ofera o vizibilitate satisfacator de buna decat ca nu mai canalizeaza lumina pe strada ci o imprastie si este putin deranjant pentru ceilalti participanti la trafic, oricat le-ai regla e ca o minge de foc nu ca o raza proiectata pe asfalt - in acest caz va trebuie instalatie bixenon H4

                        foarte important la achizitionarea unui kit de xenon:
                        - cereti mai intai fotografie cu balasturile si urmariti sa aiba marcaje Exx unde xx e un numar pana la 30 incadrat intr-un cerc nu dreptunghi si scris cu E mare nu mic iar ca font trebuie sa fie Arial
                        - garantia vedeti sa fie de 1-2 ani si vedeti cine o asigura
                        - expeditia pachetului sa fie insotit de remarca "cu verificarea continutului inainte de achitarea rambursului" pentru a nu cumpara caramizi sau becuri sparte, sau sa nu gasiti formularul de garantie stampilat de vanzator sau chitanta lipsa
                        - denumirea xenoanelor .... aici ma umfla rasul.... singurele xenoane originale din lume sunt facute de HELLA si costa 1000 euro per bucata... nu 100 euro, acum au aparut versiuni intermediare la fel de bune la alea de 100 e dar lumea spune ca sunt autentice si dintr-astea.... tineti mine ca Plilips Ltd nu e Royal Philips Light.... sau Panasonic e marga si firma e Mathushita Electronics Japan si astia nu fac xenoane Panasonic Mathushita sau ceva la modul, Siemens nu face xenoane, Bosh nu face xenoane vreti sa va mintiti singuri.... do it.... ce am auzit ca ar fi bune sunt cele ignis si thunder si astea parca erau si omologate pt utilizarea in UE.... nu pe logan ca nu sunt prevazute din fabrica cu instalatie de xenon si nu au tot din fabrica instalatie de stergatoare de faruri....

                        in speranta ca nu v-am facut capul mare va mai dau un link de pe siteul nostru local unde am facut acum vreo luna un tutorial desre xenoane: http://www.loganclubiasi.ro/ema_arti...ubIasi.ro.html

                        ca o concluzie: se merita.

                        doua linkuri utile:
                        jante - cartuning
                        tunning mall shop - tuning mall
                        Last edited by euromarket; 25 March 2009, 02:28.
                        IS 10 LNC Facebook

                        Comment


                        • Salutare lume !!! Luigelo ce a scris euromarket ( ionut ) ceva mai sus e cat se poate de adevarat, dar aici ai primi ceva mai multe informatii --- > Xenon Cu Lupa Sau Xenon H4?sau aici ---> Angel Eyes + Xenon Sau BiXenon ? ,acolo vei vedea si comentarii postate si de mine !!!
                          P.S. : daca ai timp miercuri vino la intalnire si vei primi si raspunsuri din partea noastra si ajutor !!!
                          http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                          Comment


                          • Ne vedem maine adica miercuri la era la 20.00!!!!!!!!!!!!!
                            sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                            Comment


                            • desene animate la ceas de seara
                              Attached Files
                              IS 10 LNC Facebook

                              Comment


                              • Astazi nu ajung la intalnire baieti !!! Duminica mai mult ca sigur !!! Bafta !!!
                                http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google