Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • felicitari pentru felul in care arata masina ... si baietilor care au reparat-o/si celor care au contribuit..D-ZEU SA-L IERTE PE MAXX...
    Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

    Comment


    • pai si eu vroim sa ma duc la meci, avem si invitatii pt evenimentul de la era... dar prea-ocupat cu operatiunea ana si varul.... am incheitat sesiunea 3 la ora 2 noaptea si am cazut tun..... asa ca avem ce vorbi diseara.....

      iooon dicurile perforate sunt recomndate doar la sistemele de franare prevazute cu etrieri cu minim 2 pistonase.. altfel aveam si eu....

      ai bani si vrei frane ? 3000 euro si iti pui linie de franare brembo cu tot cu repartitor/ebd.... eu unu nu am crizaaaaaaaaa....... aaaa si pana in spatele jentzii vezi sa fii ok pe roata.... gume quality adecvate la mediul de utilizare si regimul de rulare, jante care sa permita aerisirea discurilor de frana... vezi placutele.... vezi ce pui si la ce pret

      cand vrei performante de la un lucru trebuie sa il ajuti sa le obtina... e ca si cum dimineata compari un om care la micul dejun serveste doar sana si unul care serveste o masa bine calculata, cu 10 min de gimnastica si eventual putin jogging.... ei cam cum arata cei doi pusi unu langa altul ? ne mai gandim si la cum e intretinuta masina de obicei ? revenind la exemplul de mai sus inchipuiti-va succesiv ca unul din cei 2 au fost la o bauta sau ca duce o viata dezorganizata..... pe principiul las-o ba' ca merge asa.....

      explicat putin metaforic si malitzios asa cum imi e stilul, dar sper ca m-am facut inteles in punctul de vedere exprimat

      .... iar am scapat la butoane ) ne vedem disera la 20.00 la era
      IS 10 LNC Facebook

      Comment


      • eu cred ca o sa ajung mai devreme de 8...nu mai am stare acasa..:P :P
        0.9 tce SL plus

        Comment


        • nici eu nu mai am stare.. am plecat spre era ... Booring week-end;))
          Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

          Comment


          • arata frumos masina parintilor lui maxx, v-am vazut knd munceati la ea;))
            bravo voua
            sa ma anuntati si pe mine pls dak se merge in vizita la parintii lui...

            Comment


            • Salutare la toata lumea,

              din cauza crizei m-am hotarat sa incerc sa fac eu schimbul filtrului de aer, ulei , al uleiului de motor si a lichidului de racire. sper sa reusesc cu ajutorul vostru. macar cateva indicatii.
              am inteles si am verificat si la mine ca la 1.4 mpi(fara AC si fara ditectie asistata) , nu trebuie dat jos scutul pt schimbul de ulei.
              imi voi procura o cheie patrata pt buson de 8mm parca si una pt filtrul de ulei. ma gandesc sa ii pun Mobil1 5w30. pana acum a fost cu Dacia oil.
              aici, o intrebare as avea: busonul de la baia de ulei, mai are acea garnitura de cupru pe care o aveau vechile dacii 1310. si daca da, stiu ca trebuie schimbata si aceasta, nu?

              ce bujii mi-ati recomanda? ceva la un pret decent si pt o utilizare normala a motorului, nu condus sportiv.

              acum partea cu lichidul de racire In cartea tehnica se spune sa se foloseasca un anume Glaceol RX (tip D). Acesta se gaseste si in magazine sau numai la rerezentantul Dacia? Se poate folosi si alt tip de antigel decat acesta specificat de productor?
              Pe unde anume se da drumul la lichidul de racire din instalatie(radiator)? pe la racordul din partea de jos sau exista vreun buson de scurgere? Pentru acest lucru e necesar sa scor scutul?

              Deja v-ati facut o impresie cat de multe stiu de mecanica si vreau sa ma si bag la schimburi de consumabile .... decat sa dau bani , macar ceea ce ar fi mai usor sa invat, cu ajutorul vostru, sa fac si eu.

              Multumesc f mult pt raspunsuri !!!
              IS-16-GEN

              Comment


              • ca ulei iti recomand mobil1 5w40 ...filtru de ulei..mi-a aratat domnul Dan in seara asta unul la 11 lei parca.....nu mai stiu firma...iar filtrul de aer o firma de la brasov..imi scapa acum..tot asa recomandat de domnul Dan...
                domnul Dan= userul Gold8xspeed

                Ionut_lnc....cand ai ceva timp...pune te rog ceva despre sf luni octombrie ca sa vada toti...sa nu spuna ca nu au luat la cunostinta asta daca nu e secret
                0.9 tce SL plus

                Comment


                • Iata si o lista de prezenta de astazi de la Era!!!
                  1. IS 24 BMW MAXX -''IACA ASA BAT CAPRARIII''
                  2. IS 05 LKG CIUCIOSU-GATA AM SI EU STIKAR CU FRT
                  3. IS 27 DAN GOLD8SPEED -ARCURI H7R 550RON
                  4. IS 29 FAV VLAD -ACUSICA MA INTEGREZ SI EU DE TOT
                  5. IS 62 BVA MURDER -AZI MA VIZITAT FRATELE SI UN PRIETEN LA INTALNIRE
                  6. IS 10 LNC EUROMARKET -SI AZI AM FACUT O SEDINTA DE STIKARIT
                  7. IS 24 CIC IONUT -AM VENIT MAI DEVREME AZI
                  8. IS 24 MDA DANY -ACUS FAC SI EU SCHIMBUL DE ULEI
                  9. IS 08 UZY UZZY -NU AM MAI FOST LA PISTA IERI
                  10. IS 20 LOL CATALIN -AZI NUMAI EU AM VENIT DINTRE TOTI CEI GALBENI
                  11. B 78 MKO TONY -OARE IMI VINE SI MIE MASINA?
                  12. B 67 XAR XPERTUL -DA AZI AM VENIT FARA SURIOARA
                  13. IS 11 GRM GRIM -FRIG FRIG IN SEARA ASTA
                  14. IS 06 JFH VALI007 - SI CASUTA AIA A MEA E GATA
                  15. IS 69 SNT DAN- VALI ZI CUM AI FACUT CU CASA SA FAC SI EU
                  16. IS 29 KOD KODRIN -DA DA CAM TARZIU AM AJUNS DAR AM AJUNS
                  17. IS 06 KYJ BULDOZERKILL -SMECHER OMUL........
                  18. IS 06 KBO VLAD!NHO -AM AJUNS SI EU...
                  19. B 78 MHX CATALIN642 -AM AJUNS SI EU ....CUM SA LIPSESC?
                  20. IS 08 SFD SERBAN -CUM SA LIPSESC EU DE LA INTALNIRE?
                  21. IS 55 GML MIRCEA -DA DA EU
                  22. GL 98 AGA CIPRISOR -LEGITIMATIA MEA NU E GATA...
                  23. IS 05 JXW CRISTY -EU EU
                  24. IS16....CMC CIPPY -AM PLECAT IN COPOU
                  25. B 55 MUZ GEREMI -DA DA SI EU TOT IN COPOU AM PLECAT
                  26. IS 99 VFY CRISTY -SI EU CA DE OBICEI ULTIMUL....
                  sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                  Comment


                  • Parintii lui Max pot fi vizitati oricand acasa.Pana pe 26 septembrie(atunci se implinesc 40 zile) se duc in fiecare zi la cimitir in jurul orei 18 deci pot fi intalniti si acolo.Se bucura enorm cand sunt vizitati de prietenii lui Max pt ca nu se asteptau sa vada atata solidaritate intre noi. Pe 26 septembrie v-a fi pomenirea de 40 de zile unde ar vrea sa venim aprox. 20 de prieteni suntem deja 10 si mai ateptam inca 10 daca nu aveti planificari pt. 26 anuntati-ma sa fac lista completa cu cine merge .

                    Comment


                    • Trebuia sa povestesc asta. Este de... ras, de plans...
                      Sunt trist.... Mi-au ros sobolanii masina!!!
                      Duminica dimineata am plecat cu masina la plimbare. Dupa cum stiati, afara ploua. Am vrut sa "suplimentez" apa de pe geam. Da' de unde! Stergatoarele functionau, dar nu si "scuipatoarele". Dupa mai multe verificari, am observat cablul gri, (ce pleaca din mufa de la rezervorul pentru lichid), intrerupt in 2 locuri. Odata in dreptul pasagerului iar aldoilea loc, in dreptul soferului. Si asta s-a intamplat peste noapte (sambata spre duminica). Stau langa o brutarie, (daca nu ma insel MUZ stie de ce brutarie zic eu pe aici), si sunt multi sobolani de la brutaria asta. Mai mult ca sigur ca au urcat la caldura. Altfel nu-mi explic.
                      Ce ma doare mai tare, este ca voiam sa plec la drum lung saptamana asta, si numai asta-mi lipsea acum. Maine am sa merg la BRAS, sa vad cum se poate remedia problema. In dreptul soferului, acel fir, intra intr-un manunchi. Sper sa nu-mi spuna baietii de acolo ca trebuie inlocuita toata instalatia electrica.

                      Comment


                      • Recomandari

                        Sal, recomand ulei mobil 10w40 daca ai peste 90000 de km, daca nu , mergi pe 5w30.Ca filtru de ulei recomand produsul cu cutie de renault(galben) la 21 de ron de la triorom-pd de piatra.GLACEOL e numele antigelului, se combina 1litru cu un litru de apa distilata. Golirea lui e usoara, se scoate un furtun de la radiator, motorul fiind fierbinte, atentie.
                        Se pune la loc, umplerea se face prin vasul de expansie, o inlocuire totala de antigel necesita 4 litri de antigel preparat ca mai sus. BAFTA!ceva probleme ma suni, sau PM. Bujii logan, 2 electrozi, ambalaj renault, tot la triorom.NU FOLOSI ALT TIP DE ANTIGEL!antigel de la bras-magazin 22 de ron 1 litru concentrat







                        Originally posted by Geo79 View Post
                        Salutare la toata lumea,

                        din cauza crizei m-am hotarat sa incerc sa fac eu schimbul filtrului de aer, ulei , al uleiului de motor si a lichidului de racire. sper sa reusesc cu ajutorul vostru. macar cateva indicatii.
                        am inteles si am verificat si la mine ca la 1.4 mpi(fara AC si fara ditectie asistata) , nu trebuie dat jos scutul pt schimbul de ulei.
                        imi voi procura o cheie patrata pt buson de 8mm parca si una pt filtrul de ulei. ma gandesc sa ii pun Mobil1 5w30. pana acum a fost cu Dacia oil.
                        aici, o intrebare as avea: busonul de la baia de ulei, mai are acea garnitura de cupru pe care o aveau vechile dacii 1310. si daca da, stiu ca trebuie schimbata si aceasta, nu?

                        ce bujii mi-ati recomanda? ceva la un pret decent si pt o utilizare normala a motorului, nu condus sportiv.

                        acum partea cu lichidul de racire In cartea tehnica se spune sa se foloseasca un anume Glaceol RX (tip D). Acesta se gaseste si in magazine sau numai la rerezentantul Dacia? Se poate folosi si alt tip de antigel decat acesta specificat de productor?
                        Pe unde anume se da drumul la lichidul de racire din instalatie(radiator)? pe la racordul din partea de jos sau exista vreun buson de scurgere? Pentru acest lucru e necesar sa scor scutul?

                        Deja v-ati facut o impresie cat de multe stiu de mecanica si vreau sa ma si bag la schimburi de consumabile .... decat sa dau bani , macar ceea ce ar fi mai usor sa invat, cu ajutorul vostru, sa fac si eu.

                        Multumesc f mult pt raspunsuri !!!
                        Ionut?
                        Filtrul de aer de ROMCARBON BUZAU, ulei de renault in cutie galbena la 22de ron la triorom. Ala alb care ti l-am aratat e special pentru mine, sa fie culoarea masinii alb.
                        Daca vrei din ala sa-mi spui, ai vazut ca scrie special pentru LOGAN< SOLENTA<SUPERNOVA......

                        Originally posted by iooon_cug View Post
                        ca ulei iti recomand mobil1 5w40 ...filtru de ulei..mi-a aratat domnul Dan in seara asta unul la 11 lei parca.....nu mai stiu firma...iar filtrul de aer o firma de la brasov..imi scapa acum..tot asa recomandat de domnul Dan...
                        domnul Dan= userul Gold8xspeed

                        Ionut_lnc....cand ai ceva timp...pune te rog ceva despre sf luni octombrie ca sa vada toti...sa nu spuna ca nu au luat la cunostinta asta daca nu e secret
                        Last edited by gold8xspeed; 7 September 2009, 00:53. Reason: Automerged Doublepost

                        My Car

                        Comment


                        • scuze ca am facut confuzie intre brasov si buzau....e tarziu si sunt putin obosit..o sa ma duc acum la culcare....filtru de ulei cred ca o sa il iau pe ala de la triorom(renault)...si ala de aer il iau de la ROMCARBON BUZAU...30 ron parca, nu?
                          Last edited by iooon; 7 September 2009, 01:30.
                          0.9 tce SL plus

                          Comment


                          • neatza!!! si un inceput de saptamana placut tuturor !!!;;):P

                            Comment


                            • buna dimineata la toata lumea ..va urez un inceput de saptamana si o saptamana cat mai frumoasa la toata lumea ...
                              Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

                              Comment


                              • Na5hu? tu auzi ce vorbesti?

                                Originally posted by ana_lnc View Post
                                in panomara de mai sus sunt cateva neconcordante..... le spun eu ca sa nu le spuneti voi... sic sic sic.....
                                se regasesc de 2 ori: paul kfj, razvan mrg, bogdan muz
                                se regaseste de 3 ori casa cartilor si de 2 ori casa patrata... plus niste copaci aparuti ca dupa ploaie.....
                                dar important e imaginea de ansamblu, nu ?

                                astazi ne-am adunat la era cca 30 de persoane si am stat la barfe si dezbateri in sala de conferinte ad-hoc din food courtul carrefour era

                                de apreciat una din membre, mihaela yoyo care chiar daca nu conduce inca este prezenta la intalnirile noastre felicitarile noastre!

                                baietii au fugit la meci... auzisem ca dinamo a dat un gol... care a fost rezultatul final ?

                                pe 12 septembrie este cupa mak la braila, se desfasoara intr-o singura zi si consta in probe de indemnare... se mai anunta cineva in afara de mine si toni ? macar ca si sustinere ?

                                mdapai, Na5ul, ash vrea sa-mi spui si mie datorita caror membri noi sunt eu prezenta la intalnirile Logan Club:|
                                un lucru sa fie clar. sunt prezenta la intalniri numai datoritsa lui MAXX, el mi-a adus prieteni noi si el ma mai scoate din casa;))
                                si sunt fericita, k am cunoscut persoane de treaba, foarte ok.

                                ma scuzati, dar cum sunt noua pe aici, m-am apucat sa citesc posturi vechi si nu mi-a placut c am vazut))

                                Originally posted by Razvan BRW View Post
                                Parintii lui Max pot fi vizitati oricand acasa.Pana pe 26 septembrie(atunci se implinesc 40 zile) se duc in fiecare zi la cimitir in jurul orei 18 deci pot fi intalniti si acolo.Se bucura enorm cand sunt vizitati de prietenii lui Max pt ca nu se asteptau sa vada atata solidaritate intre noi. Pe 26 septembrie v-a fi pomenirea de 40 de zile unde ar vrea sa venim aprox. 20 de prieteni suntem deja 10 si mai ateptam inca 10 daca nu aveti planificari pt. 26 anuntati-ma sa fac lista completa cu cine merge .





                                dak te rog, poti sa ma pui si pe mine pe lista?;)) pe mine si pe Alina...

                                ms anticipat
                                Last edited by yoyo22; 7 September 2009, 10:10. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google