Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cconstantin nu am vrut sa iti sar in cap si imi cer scuze daca asa sa interpretat ..eu chiar am vrut sa explic ca si eu sunt membru nou si e adevarat ca se mai folosesc unele expresii care nu isi au locul ...dar usor usor daca se respecta ce zice ionut acolo mai sus ... o sa fie mult mai bine .. nu ca nu ar fi bine acuma ... O seara frumoasa
    Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

    Comment


    • Stai linisitit, eu am zis ca ma asteptam sa sara cineva ... dar de fapt Ionut a fost calm.

      Comment


      • Salutare baieti, tot eu... proaspatul "mecanic"

        Pana la urma am schimbat distributia (la service bineinteles de data asta), am luat nemteasca la 150 RON + curea alternator 50 RON + 150 RON manopera.

        Dan Ciuciosu & Ionut LNC, in legatura cu pierderea aia de la capacul culbutorilor, am mai strans putin surubul, dar tot dupa o zi aparuse ulei , asa ca am procedat la schimbarea garniturii (cea de cupru) de la capacul culbutorilor. Am gasit la magazin Bras , de origine, la 70 RON + 20 RON manopera . Intradevar cea veche era tasata. acum nu mai pierde

        Cred ca de acum cam gata cu banii pt revizia asta , cam ajunge. Urmatorul pas ITP luna asta
        Sunt curios ce anume o sa gaseasca acum la 4 ani .

        Pe miercuri !
        Last edited by Geo79; 14 September 2009, 21:55.
        IS-16-GEN

        Comment


        • si niste poze cu "mocheta" aia ..am uitat sa spun ca am pus si o perdea ) ... maine urmeaza sa pun la loc pe masina....dar intai trebuie sa ma duc sa cumpar niste braduti ca i-am rupt pe toti 4...aia care erau...nu puteam sa ii scot fara sa ii rup si m-am enervat

          poze

          ps: ultima poza... un interior de logan mcv din germania parca... consola centrala de pe laguna 2 prea tare
          Attached Files
          0.9 tce SL plus

          Comment



          • Super fain ionut chestia asta cu consola!!!!Si mocheta a iesit bine...
            Proaspatul "mecanic" ai iesit bine cu toate astea ce ai facut la masina ...bravo tie ,,..felicitari...uite si de asta ne adunam noi in fiecare seara de miercuri si duminica sa auzim sfaturi si pareri si sa luam cu noi doar ce e bun si ce ne convine!!!Felicitari inca o data Geo!!!
            Xpertul e prezent ca mai mereu si imi place ca atunci cand el trebuie sa fie in alta parte are delegat"Dana" si tot e present ....sau fie ca vine intre ""semnaturi"" la intalniri....
            SFD da ai dreptate trebuie reglat putin aparatul ca asa cum radeam cu baietii e cadou de la nunta parca ziceam noi nu?
            Nasule ce sa fac v-am zis doar ca daca nu scriti cat de cat citet nu am cum sa va stiu mai ales acum la inceput....mai tarziu sau incetul cu incetul am sa te invat si pe tine ...pana atunci imi cer scuze....
            Ionut LNC are derptate cu acele obligatii ce nu tin musai de club si unele tin si de viata de zi cu zi ...
            PE DE ALTA PARTE ASTA IMI PLACE LA ACEST CLUB CA NE ADUNAM CU TOTII SI ACOLO TOTI SUNTEM PRIETENI SI NE AJUTAM INDIFERENT DE UNDE SUNTEM SI CE FACEM INVIATA DE ZI CU ZI...
            Hai ca am plecat la somn ca a adormit si Darius si maine e alta zi la servici cu criza in actiune...


            Am uitat sa zic ....ca mi-a adus aminte Constantin de nea Dan ...vreau sa zic ca nea Dan e cel mai jupan si nu singur ci impreuna cu Alex juniorul lui cel mare in ceea ce priveste piesele si locul de origine al pieselor de logan!!!
            Constantin sa-mi spui daca te-ai luat de la comentul meu ca a 2 a oara sa nu sa se mai intample.
            Deasemene la toti membrii am rugamintea sa-mi spuneti verde in fata daca nu va plac comenturile pe care le fac ca renunt nominal la fiecare dintre voi ...si asta fara suparare asa pur si simplu asa cum fac si eu va spun de toate si in fata la fiecare !!!!
            Xp pai unde sa fie Dana daca nu la intalnire ?...nu asa ti-a zis ca vine la era?....vezi ca e fata ascultatoare si nu te minte!!!!!!!!!!
            Last edited by ciuciosu; 14 September 2009, 23:20. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

            Comment


            • mie imi esti foarte simpatic ... si chiar ma bucur sa am prieteni ca tine ... nb ... si sper ca toti membrii sa fie prieteni buni si sa nu ne suparam din glume ... ca dupa aia unde am ajunge? ... normal ca sunt prezent ciuci ... cum sa nu fiu ... nu sunt membru ? fac tot posibilul sa ajung all time :P
              Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

              Comment


              • Stai linistit ciuci ca nu-i bai, pana la urma ai sa inveti si numarul meu ))

                Comment


                • imi e dor de copooooouuuuuu.... fac saptamana de cand nu am mai ajuns pe copou......

                  ma bucur ca s-a rezolvat constructiv sau ca a fost privit constructiv punctul de vedere al lui constantin....

                  iooooane da o consola dintr-aia mi-ar cam place si mie.... waleeeuuuu marfa.... cred ca putem vorbi cu ciprian care face console din fibra de sticla si aerografie si ne-ar putea face asa ceva.... eu unul am in lucru asa ceva.... pana la imbinarea cu ultimul element de plastic.... dar e pe stanby pana la noi resurse financiare

                  in seara asta am fost captivat vreo 5 ore cu masina.... face nazuri..... cred ca motorasul pas cu pas e gata..... si ca treaba sa fie bune acum am flasuri ca politia..... partea proasta e ca le am in loc de luminile de intalnire ( pisicii ei de dacie..... ori au crapapat si xenoanele ori intalatia electrica are buguri..... sa o vedeti ce misto shuiera la relanti.... asta cand nu are ea toane si sta relantiul in 2500 ((( iar service, iar divertisment

                  parintii lui Max ne doneaza un garaj betonat..... unde il plantam ? cine ne pune la dispozitie o palma de pamant ? treaba e cat se poate de serioasa haideti sa vedem cum o putem rezolva

                  miercuri o sa avem vesti bomba si comunicari importante..... vom avea nevoie de solidaritate si fonduri va rog sa ajungeti la zi cu cotizatiile.... promit ca mai fac un set de legitimatii ca sa mai inaintez un putin.....

                  geo felicitarile mele !!!!!!!!!!!!!!!!

                  sase miiiiiiii controlate !!!!!!!!!

                  www.loganclubiasi.ro - actualizare cu rezultatele de la cupa MAK

                  www.frteam.ro - updated.... nu e mai bun asa afisul de concurs ? doar un oras industrial ?

                  grim sorry dar chiar nu m-am gandit sa te sun sa iti zic ca nu stiu cand ajung.... cu cristi am vorbit pe la 8.30 si i-am zis ca in max o ora ajung si am plecat la 1 de la max cu masina tot suierand....... vorbim pe mess sau la telefon dupa 11
                  Last edited by euromarket; 15 September 2009, 03:58. Reason: Automerged Doublepost
                  IS 10 LNC Facebook

                  Comment


                  • vedem miercuri c si cum in cazul asta.sper sa ne mobilizam si vb lui D-ul Dan , organizatori suntem noi deci sa nu n facem d ras.
                    Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

                    Comment


                    • @Ciuciosu36Bun -> nu, n-are nici o legatura comentariul tau mereu imi plac comentariile tale.

                      On topic: Propun o tema pentru cand o fi timp: "Stabilitatea Loganului" - asta e unul din punctele critice, zic eu.

                      Comment


                      • Garajul are in jur de 20mp si e format din doua elemente.Cu transportul avem o promisiune de la cineva la care o sa platim numai motorina.Are canal pe mijloc ceea ce poate ajuta pt verificari la masini,revizii etc.

                        Lasa Ionut nu mai fi trist, se vindeca ea ce sa-i faci e sezonul de raceala acum :-P si dacia e mai sensibila:-D.
                        Last edited by Razvan BRW; 15 September 2009, 10:49. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • scuze ca postez eronat....
                          dar astazi cel tarziu maine am nevoie de $ si de aceea vand jantele
                          600 lei + scosul cauciucurilor de pe jante si puse pe alea de tabla !!
                          unde luati jante cu 650 lei 4 buc ??
                          Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                          Comment


                          • pune ma jmek si tu niste poze.

                            ionut( cug ) de unde ai luat plasa pt luneta?
                            www.loganclub.ro

                            Comment


                            • ..is pe 15 jantele ?

                              Comment


                              • da zuz sunt pe 15 4x100 daCA iti vin alea de opel iti vin si astea.

                                intre timp mi-a aratat Taz initiativa LC Bucuresti si ii felicit inca odata pe aceasta cale: http://www.dinculescu.ro/2009/09/15/...kt-logan-club/

                                in alta ordine de ideei evenimentul deja se va numi Urban Driving Skills.... ar trebui sa va zica muuuuulllllteeee, asta dupa discutia cu excess.... deci au venit baietii cu o idee trasnet, o indee care orienteaza muuult mai bine evenimentul spre soferul iesean, nu musai spre racer-ul din el :P si o metoda de a implica si publicul in eveniment.... sper ca v-am starnit curiozitatea.

                                vorbind cu taz azi am mai modificat ceva.... de fapt adaugat.... vom desfasura inca 2 proiecte pe langa cel destinat preventiei rutiere, unul pentru batrani si unul pentru copiii din centrele de plasament..... putin mai oficial va dau textul de pe proiect ca o sa intelegeti mai bine:

                                Taxa de participare in valoare de 30 Ron si campania de strangeri de fonduri ce se va desfasura pe toata durata evenimentului va fi destinata realizarii a trei proiecte sociale:
                                1. Circul Prudent - proiectului de preventie rutiera avand ca scop constientizarea in randul tinerilor a pericolelor si riscurilor la care sunt supusi in traficul rutier, in plimbarile cu conducatori auto necunoscuti, teribilisti, la modul de circulatie pietonala, traversarea prin locuri nepermise, fara a se asigura, fara a tine cont de contitiile meteorologice. Proiectul va fi desfasurat prin impartirea a 10.000 pliante si 1000 de afise in gradinite, scoli, licee si facultatile iesene.
                                2. O viata mai usoara - proiect ce va viza persoane de varsta a 3a defavorizate social, constand in impartirea unui set de produse alimentare in preajma zilei de 1 Decembrie.
                                3. Un zambet de la Mos Craciun - proiect ce va viza cca. 100 de copii din centre de plasament, constand in impartirea in preajma sarbatorilor de iarna a unor seturi asortate de dulciuri si rechizite scolare.
                                IS 10 LNC Facebook

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google