Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • .................................
    http://www.cbmania.ro

    Comment


    • Aseara mi-am montat xenoanele cu ajutorul unui prieten. A durat cam 3 ore dar avand in vedere ca a fost primul kit montat e scuzabil.
      Multumesc celor care au ajutat in mod direct sau indirect.

      Comment


      • Cu placere Murder ..te poti baza din nou pe ajutorul meu si data viitoare

        Comment


        • am revenit printre voi pe forum.... cu internetul de la RDS am net 1 zi din 7.... servicii business

          miercuri la intalnire am prezentat noile modificari aduse la evenimentul auto si proiectele de preventie rutiera si sociale pe care le vom desfasura in acest an.

          am venit la voi cu rugamintea ca pana saptamana viitoare sa fim toti cu cotizatiile la zi si sa strangem suplimentar cate 30 ron pt desfasurarea evenimentului

          DUMINICA la 11 ne adunam la PALAT pentru a merge pe pista la un traseu de indemnare .... aici vom face 2 trasee ... unul pentru a testa abilitatile de sofer unde gumele nu vor pati nimic :P si unul fain cu 180,360, sicane, etc ...ca de obicei unde veti avea musai nevoie de gume uzate pe fata ca le faceti varza.


          La 1 noiembrie 2009, impreuna cu Era Shopping Park si Excess Tuning dorim sa organizam un eveniment cu caracter sportiv constand in probe de indemnare pentru conducatori auto, demonstratii de drifting, expozitie masini tunate, avand ca scop strangerea de fonduri pentru realizarea unui proiect de informare si constientizarea riscurilor la care sunt expusi pasagerii si pietonii in traficul rutier si a altor doua proiecte sociale dedicate tinerilor si batranilor.

          Prin prezenta dorim sa va solicitam aportul ca si sponsori/parteneri in realizarea si desfasurarea evenimentului auto URBAN DRIVING SKILLS, in realizarea proiectului de preventie rutiera Circul Prudent, a proiectului social pentru varsta a IIIa O viata mai usoara si a proiectului dedicat copiilor din centrele de plasament Un zambet de la Mos Craciun.

          Evenimentul Urban Driving Skills aduce in premiera in Romania un concept englezesc de competitii auto, constand in probe de indemnare ce vor avea ca scop punerea in evidenta a abilitatilor conducatorilor auto, indiferent de performantele autoturismului sau, concursul fiind impartit in mai multe grupe dintre care doua dedicate autoturismelor autohtone - o alta premiera nationala si doua dedicate reprezentantelor sexului feminin.

          Intre mansele fiecarei grupe, spectatorii vor beneficia de un show de derapaje controlate (drifting), vor putea admira expozitia de masini modificate si vor fi implicati in diverse concursuri pentru animarea atmosferei.

          Proiectul de preventie rutiera CIRCUL PURDENT consta in realizarea unui site web si desfasurarea unei campanii de impartirea a macar 10.000 de fluturasi informativi in gradinite, scoli, licee si facultati dar si in preajma celor mai aglomerate si expuse zone rutiere din Iasi: Copou, Bularga, Tudor Vladimirescu, Piata Independentei, Anastasie Panu, Podu Ros, Minerva, Tatarasi, etc. vizand constientizarea in randul tinerilor a pericolelor si riscurilor la care sunt supusi in traficul rutier, dar si ca pasageri in plimbarile cu conducatori auto necunoscuti, teribilisti, la modul de circulatie pietonala, traversarea prin locuri nepermise, fara a se asigura, fara a tine cont de contitiile meteorologice.

          Proiectul social O viata mai usoara - vizeaza un target de 100 de persoane de varsta a IIIa defavorizate social si se va materializa prin impartirea de produse alimentare acestora, in preajma zilei de 1 Decembrie.

          Proiectul social Un zambet de la Mos Craciun - vizeaza un target de 100 de copii din centre de plasament si se va materializa prin impartirea de jucarii, hainute, dulciuri si rechizite scolare acestora, in preajma sarbatorilor de iarna.

          La evenimentul auto estimam un numar de 1000-2500 de persoane si un minim de 70-100 de autoturisme, iar ca si beneficiari in cadrul proiectului estimam un numar de 10.000 de persoane ce vor primi fluturase, 100 de batrani si 100 de copii din centrele de plasament.

          Speram ca in cadrul acestor proiecte sa primim sprijinul Primariei Municipiului Iasi, a Politiei Rutiere Iasi si a Politiei Comunitare pentru a ne asigura buna desfasurare a evenimentului auto si desfasurarea celor 3 proiecte.

          In cadrul aceste colaborari am aprecia sa fim sprijiniti cu urmatoarele :
          - tiparirea fluturaselor, afiselor, bannerelor, stikerelor, autocolantelor
          - acordarea unor bonuri valorice ca si premii
          - sponsorizarea cu produse/servicii ce vor fi utilizate ca premii
          - sponsorizarea cu produse/servicii sau sume de bani din care se vor procura
          cele necesare pentru distribuirea la subiectii proiectelor sociale pentru
          batrani si pentru copiii din centrele de pasament
          - servicii/produse/bonuri de valorice/bonuri de benzina pentru ce ce vor organiza
          - sume de bani pentru cheltuielile adiacente realizarii evenimentului si proiectelor
          - promovarea prin reteaua de publicitare interna si externa a afisului evenimentului
          - sau orice alte mijloace aveti la dispozitie ....

          Ca si rasplata pentru efortul depus si sprijinul acordat dorim sa va promovam odata cu acest eveniment si aceste proiecte, astfel:
          - includerea in materialele promotionale tiparite si afisate in oras
          - includerea in materialele promotionale tiparite si impartite in oras
          - includerea in materialele promotionale tiparite afisate in
          - includerea in siteurile web aferente proiectelor, evenimentului si ale clubului
          - expunerea unui banner in perimetrul circuitului
          - expunerea unui banner in perimetrul exopizitiei de tunning
          - mentionarea in comunicatele de presa, articolele din presa scrisa si pe internet
          - mentionarea in spoturile audio difuzate in Carrefour Era Park si prin partenerii media
          - mentionarea in spoturile video difuzate in reteaua partenerilor media
          - anuntarea in repetate randuri pe durata desfasurarii evenimentului auto
          - aplicarea pe un numar de minim 20-40 de autoturisme de stikere cu sponsorii si purtatea acestora timp de 30 zile (doua stikere pe portiere laterale si unul pe portbagaj).

          Mentionam faptul ca pana in acest moment am reusit sa obinem o serie de premii constant in: dyno teste, directii, diagnoze, piese tuning, grafica si designul evenimentului si al proiectului, stikerele necesare evidentierii concurentilor, transportul si amplasarea unui perimetru de siguranta din anvelope.


          Cine are legaturi, prieteni, cunostinte care ar fi dispuse ca pentru acest eveniment sa ne sprijine am sa va rog sa luati legatura cu acestea si sa le explicati in mare despre ce este vorba si daca sunt deschise, sa stabilim o itnrevedere pentru a stabili restul detaliilor.


          PS Legitimatiile vor fi facute..... dar nu "plangeti dupa ele"..... le veti avea.
          IS 10 LNC Facebook

          Comment



          • Ok zuz o sa apelez cu incredere data viitore.

            Comment


            • Deja si-au anuntat intentia de a fi alaturi de noi primii doi parteneri media: Iasi4U.ro si BZI
              Le multumim pe aceasta cale pentru sprijinul acordat.
              IS 10 LNC Facebook

              Comment


              • buna ziuaaaa...
                se merge azi undeva, la cimitir/ la locul accidentului al lui Maxuts?
                are o luna ...

                Comment


                • Murder ... iupiiiii....
                  yoyo ...s-a mers aseara...s-au aprins lumanari
                  poate mergem si azi ... pe LUMINA !!!!

                  he he he...am un L
                  Last edited by zuz84; 18 September 2009, 15:08. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • uff...
                    anuntsi si u dak s merge te rog;))
                    felicitari pt L):*:*:*

                    Comment


                    • da..eu nu am nr tau de tel dar cu siguranta gasim pe cineva care il are
                      ms ms ms ms ..ce mandra`s...

                      Comment


                      • eu inca nu am primit raspunsul ionut ca gagiul e foarte ocupat cu santierul acuma ...astept sa ma sune sa ma intalnesc cu el.... cum rezolv cum ne auzim ... eu daca nu ma bag la indemanare sau sa imi rup gumele pot merge sa privesc da ??? hihi
                        Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

                        Comment


                        • zuza...de pe mafra..inca nu sunt doritori ..si acolo comanda minima trebuie da fie de 70 ron...asa ca mai asteptam....si eu acelasi produs il vreau ;)) ca sa vezi coincidenta naibii )

                          baietii poate pt evenimentul din noiembrie.. dam comanda... de la mafra sa ne facem jantele si masinutele lucioase

                          duminica seara sau cel tarziu luni dim dau comanda pe mivarom...si va ajunge undeva pe joi ..asa ca ar fi de preferat ca miercuri seara sa imi lasati niste banuti..ca nu stiu daca o sa am sa o scot eu ..sau ne vedem joi dimineata la posta in nicolina(cug, in apropierea pietei cug) sa o ridicam impreuna
                          0.9 tce SL plus

                          Comment


                          • perfect..in sfarsit....vreau modulatorul.....
                            Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

                            Comment


                            • numai combinatii aici pe forum
                              de cand nu am mai scris si eu...
                              spor la treaba si la bani
                              APROPO: Week-end placut la toata lumea
                              sigpic

                              Comment


                              • teai trezit din betie? scrii si tu acuma ceva....glumesc.vichend placut la toti
                                Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google