Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • OFFTOPIC: Dacia, la egalitate cu BMW

    Breaking News: Dacia, la egalitate cu BMW in clasamentul JD Power!!!Marca Dacia s-a clasat pe locul al doilea intr-un studiu al satisfactiei posesorilor de vehicule din Germania realizat de JD Power si revista germana Auto Test. Marca romaneasca a obtinut un punctaj de 836 de puncte din 1000, la egalitate cu BMW. Dacia Logan s-a pozitionat pe locul al doilea in clasamentul modelelor de clasa mica

    Compania de cercetare a pietei JD Power a masurat nivelul de satisfactie a clientilor in functie de patru criterii-cheie: atractivitatea vehiculului (performanta, design, confort); calitate si fiabilitate; costuri de intretinere (consum, polite de asigurare, costuri de reparatii) si calitatea serviciilor reparatorilor agreati. Studiul a fost realizat in perioada ianuarie-martie 2010, pe baza a 16 330 de interviuri online cu clienti care au detinut un vehicul timp de aproximativ 2 ani. Au fost evaluate modelele a 25 de marci, acoperind toate clasele auto.

    Dacia a intrat pentru prima data in studiul JD Power in anul 2009, obtinand pozitia 13 din 27. Rezultatele inregistrate anul acesta demonstreaza ca marca romaneasca a avut cel mai mare ritm de crestere in raport cu ceilalti constructori. Aceasta performanta a fost rezultatul Planului de Excelenta Renault in domeniul calitatii, ale carui masuri au fost aplicate si pe platforma industriala de la Mioveni.

    De la momentul lansarii sale pe piata germana in anul 2005, Dacia a vandut 150 000 de vehicule in Germania pana la sfarsitul lunii mai 2010.

    SURSA: DACIA
    IS 10 LNC Facebook

    Comment


    • mie unul mi-a placut ce a fost ieri la ERA..dar ca de fiecare data este cineva care sa strice ceva..eu unul il felicit pe ionut si pe cei care au pus umarul la realizarea acestui eveniment si sper ca pe viitor sa iasa mai frumos.
      andrEyCST--- ---andrEyCST

      Comment


      • peste 2, 3 ani se duc romanii sa cumpere loganuri din germania ca sunt nerulate prin hărtoapele din romania. bafta baieti.
        sunt destui ca mine dar eu nu sunt ca ei...mai vrei sa fii ca mine?

        Comment


        • da wai frate ca o sa fie nerulate si ieftine si.....inca bune

          ne vedem diseara baieti
          sigpic

          Comment


          • salut!imi pare rau ca nu pot ajunge in seara asta la intalnire,dar BACU asta imi da batai mari de cap!)ne vedem duminica!bafta !
            sigpicPe vremuri Dracula se hranea cu fete virgine…azi, 2012 a murit de foame.

            Comment


            • Salutari din Spania Din Barcelona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
              sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

              Comment


              • Salutttt....sa fii sanatos.Sa ai un concediu cat mai placut....Si eu am fost prezent in seara asta la intalnire...deci vreau pe condica
                Last edited by Xp3RtuL; 30 June 2010, 22:15.
                Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

                Comment


                • prezenta 30.iunie.2010

                  IS 24 CIC - care mai vrea folie pe consola ?
                  B 99 YIK - e buna treaba
                  IS 16 CMC - ete ATATA se fac fetili !!!
                  B 07 ZTO - prezent la datorie
                  IS 07 RYB - dai dai dai pana face poc
                  IS 86 FLR - si eu prezent
                  IS 08 UZY - n-am zis prea multe azi
                  IS 18 LCG - am plecat papa
                  IS 88 DNA - 3 locuri libere data viitoare aducem fete ..zicea cineva
                  IS 84 ZUZ - nunta...ce?
                  IS 11 GRM - SPLASH !
                  IS 20 LOL - marfa aeratoarele nu ?
                  IS 99 VFY - parcat mai la distanta ca nu am logan
                  IS 62 BVA - 25 milioane kitu ???
                  IS 08 SFD- cheeeile grim !!!
                  Attached Files
                  Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                  Comment


                  • catalin si eu am fost ... din timpul muncii la intalnire ..chiar la inceput ... si eu nu sunt pe lista ca a trebuit sa plec .deci imi cer dreptul de a fi pe lista ) .. Sa aveti un sfarsit de saptamana cat mai frumos
                    Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

                    Comment


                    • Cam atat pe ziua de azi ca maine plec la vanatoare de loganuri prin oras hola amigos!!!!!!!!!!!
                      Attached Files
                      sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                      Comment


                      • Xp3RtuLeeee.... esti peste tot...danza prin p.ros, azi pe la hotel europa.....

                        Ciuciosulee...concediu placut...si avand in vedere pozele cu spania, nu mai pot sa zic nimic...
                        Last edited by hriberiu; 30 June 2010, 23:48. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic42.453.149

                        Comment


                        • da da ..daca munca o cere ... sunt peste tot... te-am vazut si te-am salutat :P veneam de la palat ca nu am mai putut sta si imi pare rau ca nu am putut saluta pe toti ... Seara buna
                          Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

                          Comment


                          • AAAAAAAA loganul l-am lasat la cata FOF la bucuresti...un baiat super de treaba !!!!!!!!!!
                            Attached Files
                            sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                            Comment


                            • Cata FOF e un baiat de nota 100 ... Am avut placerea sa il cunosc cand a venit iasi la UDS si chiar as vrea cu ocazia asta sa te rog sa il saluti din partea mea cand te intorci .. Concediu placut in continuare :P
                              Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

                              Comment


                              • Bv Ciuci mai asteptam poze de acolo cu loganuri si cu loganiste...........apropo cine este domnisoara de pe plaja ..................si eu ma duc astazi in excursi la inundatii , sa vad cu astia din guvern isi bat joc de noi cu -25% , si noi muncim cu +300% dar asta este Romania , Ciuci fa-ti un rost acolo si numai veni decat in vizita.
                                sigpichttp://picasaweb.google.com/cristist...44443427132114

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google