Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O intrebare baietii ziceti-mi o ruta care e mai buna spre Tg.Mures....Iasi-bicaz- gheorgheni tg mures sau iasi- tg neamt- toplita..... care e mai buna sa nu rup masina???a fost cineva de curand?? Multumesc

    Maine plec dimineata spre Tg mures
    Last edited by cristy1986cj; 10 April 2011, 22:36. Reason: Automerged Doublepost
    sigpic
    https://danielacojocaruband.wordpress.com/

    Comment




    • uitativa sa vedeti cate loganuri si cate sandero au luat parte la accident
      Last edited by Xp3RtuL; 11 April 2011, 04:58. Reason: Automerged Doublepost
      Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

      Comment


      • Originally posted by cristy1986cj View Post
        O intrebare baietii ziceti-mi o ruta care e mai buna spre Tg.Mures....Iasi-bicaz- gheorgheni tg mures sau iasi- tg neamt- toplita..... care e mai buna sa nu rup masina???a fost cineva de curand?? Multumesc

        Maine plec dimineata spre Tg mures

        Am fost in februarie pe ruta Iasi - Tg. Neamt - Toplita - Tg. Mures, cu mici exceptii vizibile drumul a fost net superior celui de la Bicaz - Gheorgheni, exceptiile sunt in zona Toplita unde ai portiuni neasfaltate de vreo 50 metri , in rest e asfalt bun, doar in localitati intalnesti portiuni neasfaltate, daca ai grija la ele , drumul e bun.

        Comment


        • Originally posted by Xp3RtuL View Post
          http://www.cancan.ro/actualitate/int...oc-158175.html

          uitativa sa vedeti cate loganuri si cate sandero au luat parte la accident
          Bah frate sunt mai multe decat la noi?

          Comment


          • Ce zice-ti ne bagam la schimbat pinionul 5?
            sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

            Comment


            • termino cu prostiile
              nu ai vazut ce commenturi au baietii
              referitor la treaba asta
              eu zic sa le lasam asa ca nu avem autostrazi sa mergem numai cu Treapta A 5A
              parerea MEA ......fara suparare
              sigpic

              Comment


              • mai degraba largim cutia pt a sasea..
                sigpic42.453.149

                Comment


                • http://www.crimetime.ro/politie/bles...la-sectie.html poate sunt eu in urma cu stirile dar e tare... 3 ani sa tot fie opriti si sa dea declaratii ca e masina lor

                  ne vedem diseara... la 19.00

                  Comment


                  • ciuciosule decat sa mai bagi bani in masina pe inventii mai bine iati ce ziceai ceva vreme in urma (cand vrei o friptura,pac....si vine)
                    Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                    Comment


                    • Ceva interesant, nu?

                      Sa va dau si eu o parere. De ex, pe bld. Nicolae Iorga cand merg lejer cu a 5 a si viteza de 60 km/ora, consumul e de 3,8-4,3 litri /100 km instantaneu vorbind si pe benzina. Deci o schimbare de pinion, va aduce un zgomot mai mare, un consum mai mic de atat nu, plus ca o cutie desfacuta, indiferent de mecanic, nu va mai fi aceeasi la reglaje ca cea din fabrica.Daca urmariti cu atentie posturile, nimeni nu e multumit 100%. Deci......Incercati altceva, puneti-va GPL, veti vedea ca in treapta 3 loganul e mult mai vioi decat multe alte masinute de clasa ei si mai sus. Personal sunt super multumit, daca vreau sa fac un sprint de la stop, nu ma mai uit la consum.Poate arata si 14, e pe gaz..... Inca ceva , la un drum pe ploaie, de 195 km, la o medie de viteza de 80 km/ora, loganelul a consumat 9 litri de gaz in total.Un rezervor de 45 litri gaz la plin, are 5 linii pe indicator. S-a pus km la zero, s-a facut plinul la rezervorul de gaz(gazul LUKOIL-3,04 ron/litru).La benzina era o linie, o linie a fost si la terminarea drumului. La terminarea drumului, adika 195 km, mai erau doar 4 linii la gaz din cele 5. Faceti calculul......Eu zic ca mai bine asa decat pinionul 5. S-au folosit toate vitezele inclusiv a 5 a........ Ceea ce a fost interesant si aici sa va ganditi, masina a tras excelent si va spun si de ce. Umiditatea aerului care intra in amestecul carburant fiind mai mare(timp ploios) a facut ca amestecul sa fie mai bine optimizat deci un consum mai bun. Cred ca si pe benzina ar fi fost un consum mai bun.....Inca ceva si inchei, intre 1700 si 3200 turatiile atinse.....
                      Last edited by gold8xspeed; 14 April 2011, 19:07.

                      My Car

                      Comment


                      • bine zici Nea DAN
                        ASA ziceam si eu
                        sa vedem ce altceva am mai putea face
                        sigpic

                        Comment


                        • Nu-mi place sa am dreptate.......dar e bine asa........

                          Si cum va spuneam, cititi aici ceva:http://www.ziaruldeiasi.ro/economic/...buranti~ni794d

                          My Car

                          Comment


                          • Il primim in Logan Club?
                            Attached Files

                            Comment


                            • da cum sa nu .primim pe toata lumea.
                              m-am trezit sa vorbesc eu care vin asa des la intalniri incat sunt mai bun si decat ciuciosu )
                              Ciuciosule pregateste-te ....de o revolutie )
                              Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                              Comment


                              • Mi-am schimbat cauciucurile de iarna cu cele de vara la Bras.... si dupa inlocuire a inceput sa-mi traga beton dreapta.... Ma duc la cei de la bras azi sa le zic de problema iar consilierul de la mecanica ma da cu var zicind ca nu are cum sa fie de la schimbatul peneurilor ca iei doar au echilibrat si inlocuit pneul si nu are cum..... cica ar trebui sa-mi fac unghiurile sau mai intii trebuie sa traga ei de roti sa vada daca nu cumva sunt capetele de bara iar la urma mi-a spus sa vin alta data ca-s ocupati acum.

                                Nu stiu cum sa va zic dar parca e nesimtire marca caremil si la brasul asta.

                                Vreau un raspuns la obiect.... de ce oare face asa? Mi-au echilibrat roatile pe fata aiurea? Probleme janta sau pneu?? Stie cineva vreo vulcanizare serioasa unde sa-mi verific rotile pe fata sa vad daca sunt echilibrate bine?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google