Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am fost vreo 5-6, pozele maine dimineata, pentru ca am uitat aparatul in masina.

    Comment


    • Da asa e cipriane si eu am fost pe la Bacau dot sfarsitul de sapatamana ca familia!!!!
      sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

      Comment


      • Salut! Stiti unde as putea face o remapare la 1.5dCi 70cp in Iasi? Si daca da, cam cat ar costa?

        Comment


        • Radutu uite incearca aici http://www.imbunatatiri-logan.tk/ recomand din toata inima ..este un baiat de la noi din club ce se ocupa cu partea electronica la masinile noastre!!!!
          sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

          Comment


          • Multumesc ciuci pentru raspunsul prompt dar si pentru recomandare...O sa studiez oferta lui si sa vedem ce se leaga...Am vazut ca are si alte modificari disponibile la care visam...

            Comment


            • Cum i-ti spuneam stie sa faca si cea ce face face de calitatea intai din acest motiv recomand !!!!!!!!!!
              sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

              Comment


              • Salutare ,mai fratilor sa uram un calduros LA MULTI ANI prietenului nostru TONI MKO aceleasi urari si din partea lui COX, si nu in ultimul rind din partea lui BOG MULTA SANATATE PRIETENE

                Comment


                • La multi ani Tony , sa cresti mare ca mine ...................!!!!!
                  DANUTZ tata de mine ai uitat ...... eu nu te sustin ????
                  sigpichttp://picasaweb.google.com/cristist...44443427132114

                  Comment


                  • Unde as putea gasi injectoare sau diuze logan euro 3 IN IASI
                    Multumesc

                    Comment


                    • Am trecut astazi pe la se_ _ _com, mai exact la centrul diesel point si ieftinisera pretul la reconditionarea unui injector de logan , era 390 lei fara TVA cu tot cu codare si rescriere in calculatorul de injectie...acum 6 luni reconditionau la 495 lei bucata fara TVA...avand in vedere ca o supapa de retur este undeva la 300 lei cu tot cu TVA, mie nu mi se pare rea oferta celor de la se_ _ _com...acum depinde cate injectoare ai de reconditionat...am trecut si eu prin asa ceva si nu este deloc placut, eu am schimbat doar supapele, dar ce fac ei este profi...
                      Last edited by radutu; 6 March 2012, 21:54.

                      Comment


                      • astia de la sermecom, profesionisti sau nu, am intrebat la ei zilele astea cat costa de verificat niste injectioare de man si pretul era de 50 ron fara tva per bucata. Eu verific injectoare de doi ani undeva langa pod sireaj si e 5 ron bucata. Cu tot cu tva. Nu contest profesionalismul lor( de sermecom zic), da` e o mica mare diferenta in preturi si cred ca e valabil si la alte operatiuni
                        Last edited by hriberiu; 6 March 2012, 23:48.
                        sigpic42.453.149

                        Comment


                        • Voi va reparati injectoarele si de vina-s pompele de motorina E3 care nu sunt obisnuite cu motorina euro5 fara sulf.
                          Mai bine va aditivati motorina.
                          Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                          Comment


                          • Hriberiu , ai mare dreptate in privinta preturilor te dau pe spate...eu am vrut sa fac un simplu tester la sistemul de injectie, sa vad daca are ceva erori stocate de cand am avut probleme cu injectoarele, si eventual sa le stearga, insa cand mi-au zis ca ma costa 124 lei nu mai stiam cum sa ma fofilez, imi venea sa fug cu spatele... eu am vrut sa spun ca ei schimba totul in injector diuza pulverizare, supapa retur, arculetele, si mai e ceva pe acolo care nu stiu cum se numeste, plus codare...de fiecare data cand am schimbat supapele de retur nu au tinut mai mult de 50.000km...la ei ma gandesc ca poate tine mai mult si mai ai si garantie...eu am dat 300lei pe bucata de supapa retur in februarie, si le-am schimbat toate 4...iar ptr 484 lei ei se lauda ca fac injectorul ca unul nou...acum fiecare stie de cati bani dispune si cum vrea sa faca reparatia.

                            Comment


                            • Originally posted by radutu View Post
                              Hriberiu , ai mare dreptate in privinta preturilor te dau pe spate...eu am vrut sa fac un simplu tester la sistemul de injectie, sa vad daca are ceva erori stocate de cand am avut probleme cu injectoarele, si eventual sa le stearga, insa cand mi-au zis ca ma costa 124 lei nu mai stiam cum sa ma fofilez, imi venea sa fug cu spatele... eu am vrut sa spun ca ei schimba totul in injector diuza pulverizare, supapa retur, arculetele, si mai e ceva pe acolo care nu stiu cum se numeste, plus codare...de fiecare data cand am schimbat supapele de retur nu au tinut mai mult de 50.000km...la ei ma gandesc ca poate tine mai mult si mai ai si garantie...eu am dat 300lei pe bucata de supapa retur in februarie, si le-am schimbat toate 4...iar ptr 484 lei ei se lauda ca fac injectorul ca unul nou...acum fiecare stie de cati bani dispune si cum vrea sa faca reparatia.
                              mi-au schimbat si mie toate 4 injectoarele la ser.....m si m-au costat 2100 lei si nu mi-au dat garantie pt ca spuneau ca sa beneficiez de garantie trebuiau sa imi reconditioneze si pompa de inalta si sa imi curete si instalatia+ rezervorul si ajungea la 4700 lei si imi dadea garantie 1 an fara limita de km.dupa o saptamana deja un injector facea figuri si cand i-am sunat au dat-o la ''coteala" ca e din cauza pompei ca nu am verificat-o dar eu am fost la alt servis si am verificat-o si nu avea gram de span(pilitura) si dupa 27000 km mi-au picat toate 4 injectoarele.apoi am schimbat la un baiat la botosani diuzele cu 300 ron cu tot cu manopera si acum am facut deja vreo 16000 si nu am nici o problema si sper sa nici nu am prea curand

                              Comment


                              • in aceasta seara cam friguroasa am fost cativa baieti, cum ar fi :

                                IS-06-KBO
                                VS-96-CMR
                                IS-31-CST
                                IS-04-DIG
                                IS-62-BVA

                                daca a mai venit cineva dupa ce am plecat eu, sa se treaca singurel. Ne vedem duminica( sper sa nu ma mai duc la fotbal sa imi pot vedea cat mai multi prieteni )
                                andrEyCST--- ---andrEyCST

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google