Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Teo sau tHeo, eu pronunţ cum vreau, nu?
    Ps: voi nu aveţi somn la ora asta? Luaţi şi va culcaţi, poate o sa veniţi obosiţi la întâlnirea de miercuri
    Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

    Comment


    • O saptamana frumoasa la toti
      Ne vedem miercuri
      sigpic

      Comment


      • Salutare,

        Nu am mai reusit sa ajung aseara pt ca am constatat ca ieri pe la ora 13.00 am baut o bere. Oricum, miercuri cu siguranta am sa ajung!
        Sa aveti o saptamana usoara!
        Keep The Drive!

        Comment


        • Te asteptam, domnule!

          NU-MI DORESC NIMIC! AM TOT CE-MI TREBUIE!

          Comment


          • te asteptam miercuri la ora 20:00 tot in fata la palat.

            Imi cer scuze ca nu am reusit sa ajung la intalnire ieri..La mine au fost Floriile

            @all: O saptamana frumoasa si cat mai usoara. Ne vedem miercuri
            andrEyCST--- ---andrEyCST

            Comment


            • Te-ai betivanit Andrei las' ca stim noi. N-ai fi avut ideea sa ne chemi si pe noi. Rusine sa-ti fie. Eu nici n-as mai aparea la intalniri fara un portbagaj de sarmale.

              NU-MI DORESC NIMIC! AM TOT CE-MI TREBUIE!

              Comment


              • Eu vreau pasca

                Sa avem o săptămâna uşoară!
                Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                Comment


                • nu puteam sa va corup si pe voi,ca atunci chiar nu se mai aduna lumea la intalnire..aduc eu un portbagaj de sarmale, daca aduci si tu un portbagaj de shaworme..ca la mine nu te-ai gandit cand o savurai
                  andrEyCST--- ---andrEyCST

                  Comment


                  • Nu-i vina noastra!! Zuza e de vina, ea ne-a corupt

                    NU-MI DORESC NIMIC! AM TOT CE-MI TREBUIE!

                    Comment


                    • Cst-ule, acum e sezonul mielului, nicidecum al shawormei!
                      Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                      Comment


                      • mai colegi, dati-mi si mie un sfat
                        Are a mea masina 5 ani si vreo 26.000 km
                        cei de la Bras mi-au spus ca trebuie neaparat sa schimb distributia si kitul de accesorii(eventual pompa de apa)

                        chiar trebuie schimbate toate avand in vedere ca am mers asa putin??? sau schimb numai curelele
                        kitul si distrib ma costa undeva la 550 lei sa le cumpar, pe cand curelele numai 100

                        mai pot merge cu ea asa o perioada, sau risc sa mi se rupa curelele? trebuie sa fac ceva drumuri in perioada asta
                        www.loganclub.ro

                        Comment


                        • Ionutz, daca ar fi sa judecam dupa numarul de kilometri, n-ar trebui sa schimbi distributia. Dar avand in vedere perioada de timp trecuta, ar trebui sa iei in considerare faptul ca acea curea a stat tensionata iar cauciucul imbatraneste. Daca ar fi dupa mine as schimba-o pentru linistea mea sufleteasca. Pagubele provocate de ruperea ei sunt enorme raportate la costul kitului de distributie. Pompa de apa se verifica vizual in momentul in care se da jos cureaua sa nu fie cursa, sa nu aiba jocuri si zgomote la functionare iar un mecanic cu experienta te poate sfatui daca sa o schimbi sau nu, dar ma indoiesc ca e necesar. E posibil ca si rola sa se prezinte in stare buna deci mai ramane cureaua. Pe masina am curea ContiTech pe care ti-o recomand cu incredere. E cateva 10 de lei. Iar ca rola Koyo. Pentru accesorii, n-as umbla la ele daca nu fac probleme(cel mai adesea scartait).Ai grija ca sunt multi smecherasi care abia asteapta sa te traga in piept.Bafta.

                          NU-MI DORESC NIMIC! AM TOT CE-MI TREBUIE!

                          Comment


                          • si ce bog??exista si shaworma cu miel..dar daca vrei tu ca ciprian sa aduca mielul,eu nu ma pot impotrivi

                            ionutz parerea mea este ca ar trebui schimbat tot..chiar daca ai un numar mic de kilometri masina are 5 ani..ca orice produs,ele au si un termen de expirare..daca nu vrei sa risti sa se rupa curelele in mers si sa mai schimbi si altele(spun din experienta prietenei mele), mai bine schimbi acum..si din cate tin eu minte,si sper sa nu ma insel..si in manualul masinii scrie 60.000 km sau 4-5 ani..sper sa nu ma insele memoria..mult succes
                            andrEyCST--- ---andrEyCST

                            Comment


                            • Pe langa uzura generata de numărul de km parcurşi, cauciucul din curele isi pierde din proprietăţi odată cu trecerea timpului. Dacă ti se rupe cureaua de distribuţie ai ucis motorul.

                              Faci cum vrei, maşina mea e tot din 2005, si am mers 6 ani (50.000 km) si apoi am schimbat doar distribuţia. Folosind doar antigel de uzina, pompa de apa nu a necesitat înlocuire.
                              Azi maşina are 7 ani si aproape 60.000 km, iar cureaua de accesorii şi rolele nu au fost schimbate inca.

                              Deci, se poate!

                              Andrey, merge si asa cu mielul
                              Last edited by 45BoG; 2 April 2012, 16:38. Reason: Automerged Doublepost
                              Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                              Comment


                              • deci nu e chiar asa de speriat.
                                tipu de la Bras mi-a zis ca trebuie neaparat schimbat , chiar si pompa de apa......
                                eu iarna asta nu am mers deloc cu masina( norocul masinii de servici ), si acum tre sa fac un drum mai lung. maine ii fac o revizie, schimb ulei, filtre , si m-a cam speriat tipu ala
                                www.loganclub.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google