Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • merge,merge..mai trebuie convins ciprian
    andrEyCST--- ---andrEyCST

    Comment


    • Schimba doar cureaua cu una contitech...pompa de apa originala este posibil sa fie mult mai buna decat una noua(posibil cu defect), am patit eu (pompa originala era f buna dar am zis sa o schimb si pe ea cu una cu pretentii HEPU, si pierdeam antigelul, noroc de garantie)...atat timp cat nu curge si nu are joc mai faci inca 26.000km cu ea...si cu rola la fel...un meserias bun iti poate spune cu siguranta daca te mai duc ale tale, acum depinde daca este in avantajul lui (sau nu)...indicat ar fi sa umbli la distributie la un service care iti acorda garantie...banuiesc ca de asta cei de la bras invoca faptul ca ar trebui sa schimbi tot, pentru ca nu iti pot acorda garantie la curea si lucrare...

      Comment


      • Subject: ATENTIE PE DN 1....



















        Aviz ..............amatorilor !!!

        Pe scurt :
        1. "aproximativ" 59 de camere!!!!!!!!!!2. calcularea vitezei fara folosirea undelor radar (computerul imparte imaginea in mai multe perimetre si calculeaza viteza in functie de rapiditatea cu care treceti dintr-unul in altul) ; uitati de detectoarele de radar !!!!!!!!!!
        3. identificarea numarului de inmatriculare chiar daca e plin de noroi (se folosesc niste filtre speciale) !!!!!!!!!
        4. posibilitatea urmaririi si calcularii vitezei de deplasare pe toata distanta pe care sunt camere (asa ca sa nu va ginditi ca puteti merge in fata camerelor cu 50 si intre ele cu 150 sau 200 si !!!???? )

        Mai jos poze cum sper sa nu primiti acasa. Densitatea de camere este de 1 camera/5 km intre Bucuresti si...Azuga, deci trebuie sa va linistiti !!!
        Proiectul este implementat de Alcatel, softul analizeaza automat placutele de inmatriculare asa ca nu prea merge sa dea gres, cum s-ar gandi avocatii sau cei care gasesc solutii pentru orice!!! Inca este in probe metrologice, deci aveti timp sa va obisnuiti!!!In afara de viteza mai analizeaza multe altele... (ex : depasiri pe linia continua) deci chiar trebuie sa conduceti regulamentar si nu doar sa respectati limitele de viteza !!!!
        Attached Files
        Last edited by ciuciosu; 2 April 2012, 19:04.
        sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

        Comment


        • Pozele de la intalnirea de ieri aici

          Comment


          • Cateva sugestii....

            Ionutz, iti dau un sfat, prietenesc. Daca cureaua de accesorii prezinta semne de imbatranire, schimb-o. Daca nu, nu. Cureaua de distributie se afla intr-un mediu inchis, nu trebuie schimbata daca nu are km. Durata medie de viata este calculata la 4 ani. Adica vreo 60000 de km. De ce credti ca recomandarea este de a schimba la 60000km? Rolele intinzatoare de obicei tin cam 230000 de km. Deci inca nu se pune problema lor. Ti-am recomandat ceva in PM. Daca tu crezi ca linistea ta sufleteasca sta sub semnul schimbului de curele, atunci nu pregeta si da banutul. Dar nu la BRAS, nici la CAREMIL. Nu te sfatuiesc!!!!! Am destula experienta cu cele 2. Ti-as recomanda un mecanic, dar de obicei exista o lista cu masinile LCIasi la un anume service, la care baietii se mai duc, la un anume mecanic. Acolo daca vrei factura, garantie e un anume pret, negociat pentru noi. Se pare ca unii din noi au uitat de asta.....Eu continui sa beneficiez de reducerea aia si de seriozitatea mecanicului respectiv. E cam ocupat, dar cu programare sau la urgenta se rezolva. Nimik in plus la bani.....Sa-ti zica baietii pe PM de cine e vb. Eu nu fac reclama....In rest, schimba bujiiile, filtrele de aer, polen, uleiul, filtrul de ulei. Verifica antigelul, sa aiba -32,5 grade celsius punct de inghet, in rest e OK.
            Last edited by gold8xspeed; 2 April 2012, 19:21. Reason: Niciunul.

            My Car

            Comment


            • ce va face-ti daca vedeti asa ceva cu masina voastra?
              Attached Files
              sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

              Comment


              • Am voie sa zic animalele din parlament si de la rutiera?

                Omfg....
                Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                Comment


                • nu uita-ti de un pinion de a 5 a de la o cutie de logan diesel daca ma pute-ti ajuta!!!!
                  sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                  Comment


                  • Originally posted by ciuciosu View Post
                    ce va face-ti daca vedeti asa ceva cu masina voastra?
                    eu le-as lua pe amandoua acasa

                    dar ati vazut diferenta dintre ele???una are,iar cealalta nu are..proiectoare :P
                    andrEyCST--- ---andrEyCST

                    Comment


                    • Ciuci ce-ti mai place sa pui cratima )

                      Unul din cele 2 volvouri si anume cel fara serie sasiu in geam era masina de hotii, facuta de un smecher.
                      Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                      Comment


                      • cataline te pomenesti ca tie nu ti-ar place sa pui cratime "E pl-in d-e anal-fabet-i pe foru-mu-l ast-a !" ))
                        andrEyCST--- ---andrEyCST

                        Comment


                        • Originally posted by andrEyCST View Post
                          [...] "E pl-in d-e anal-fabet-i pe foru-mu-l ast-a !" ))
                          Achiesez si eu la opinia anterior exprimata.

                          Noroc ca nu mai scrie BFL ca imi lua doua minute sa inteleg la ce s-a referit...
                          Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                          Comment


                          • salu sunt nou am nevoie de putin ajutor

                            este cineva pe forum

                            caur un cauciuc michelin nou preferabil rezerva binenteles energy e3a

                            are cineva
                            Last edited by roman bogdan; 2 April 2012, 23:38. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • @andrEyCST am si eu o curiozitate daca nu te superi... nu tii frica sa-ti lasi masina tot timpul in parcare la lidl? Nu ti-o lovesc cu portierele cei care parcheaza linga tine?

                              Comment


                              • @roman bogdan - Ai putea sa postezi pe pagina de bazar din cadrul sectiunii Logan Club Iasi si s-ar putea sa te ajute cineva daca are. Aici sunt discutii si impresii intre membri despre si de la intalnirile facute.Multa bafta.

                                NU-MI DORESC NIMIC! AM TOT CE-MI TREBUIE!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google