Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DIG, prezenta!!!!!!!!!!!!!!

    (reamintesc ca se poate vota la http://www.loganclub.ro/forum/vot_fi...3.html?t=43623 )
    Last edited by 45BoG; 22 July 2012, 22:38. Reason: post incomplet
    Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

    Comment


    • Scuze de intarziere.... dar aparatul foto il uitasem in masina.
      In ordinea aparitiei:
      1. BFL
      2. BOG
      3. DIG
      4. PIF
      5. LOL
      6. ZTO

      si cateva imagini de la intalnire:
      BFL.jpg BOG.jpgDIG.jpg PIF.jpgLOL.jpg ZTO.jpgbaietii.jpg MECANICA.jpgOK!.jpg bonus....jpg
      ultima imagine e bonus!
      O saptamana usoara la toti!

      Comment


      • Bv DIG, asa se face (se putea totusi si mai repede, dar se mai intampla sa-ti ramana pozele-n masina).

        Chiar daca nu am mancat seminte (stie BFL de ce), a fost o intalnire faina. )
        Dar, ce cauta DIG & CST la purcica? :-s
        Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

        Comment


        • Asteptau sa iasa fetitzele sa le verifice bronzul ...

          Comment


          • da da daaaaaaaaaaaaaa a fost si CST-ul are blaturi cu DIG-ul trebuie sa-mi caut si eu un om sa faca prezenta (GLUMEAM DOAR DIG NU PUNE LA SUFLET ASA SUNT ASTIA MAI BATRINI STAU CU OCHIU PE VIVOR ASTA E GIOBUL LOR )

            Cit de seminte nu mai vb ca se sperie lumea bre

            si iar nu mai vine lumea la intilniri
            Last edited by pmilogan; 23 July 2012, 18:46. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Reamintim ca se poate vota la
              Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

              Comment


              • Buna ziua ! A-mi puteti spune si mie diferenta dintre cutile de viteze JR3 si JR5 cutie JR3 e pentru Benzina si JR5 pt Motorina ??? A-mi zicea cineva de raportul la JR5 e de cutie sport ? e adevarat ??

                Comment


                • Scuze de off, dar de unde ar
                  e 1.6 16v 115cp?

                  Pe de alta parte sunt convins ca dacia nu detine nici macar ca proiect o cutie sport.
                  Ce ai putea tu sa gasesti, e o cutie cu niste rapoarte care sa te avantajeze (intuiesc ca la play-uri).

                  Te-ai dat vreodata un1.6 8v?
                  Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                  Comment


                  • colegu nu stiu daca am acei 115 cp dar dupa resoft cica atati ar trebui sa am !!! stiu ca am :
                    Pre-REMAP
                    Putere: 77 kW / 105 CP
                    Cuplu: 148 Nm la 3000 rpm

                    Post-REMAP
                    Putere: 84 kW / 115 CP
                    Cuplu: 160 Nm la 3000 rpm

                    Resoftul asta lam facut baieti care erau in piata uniri sub blocul (Carmen) parca acum nu am mai vazut nimic acolo !!!

                    dar faza cu cutie sport dacia nici eu nu cred dar eu vream sa stiu daca e cutie JR5 montata pe motarele pe motorina ?? si cele JR3 pe benzina ??
                    si sunt prea mic sa fac play .... nu stiu cei aia !!!
                    Last edited by Vlad!nhO; 24 July 2012, 15:10. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Se vede exact cati cp ai doar daca faci dynotest. Vezi ca avem si in iasi.
                      Dar sigur nu ai 115cp.

                      Iar daca nu te dai pe 400m, la ce iti trebuie cai + cutie? (de curiozitate doar)
                      Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                      Comment


                      • colegu nu ami trebuie mie vreu sa stiu care e logica acesor cutii de viteze ,dino testu nu fac ca nu dau pe degeaba 200 de lei pe o hartie care nu pot fi sigur pe ia !! atunci pt tine am doar 100 cp... tu cati cai putere ai pe dino ?
                        Last edited by Vlad!nhO; 24 July 2012, 15:50.

                        Comment


                        • Eu pt tine nu am nimic. P@!
                          Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                          Comment


                          • Originally posted by Vlad!nhO View Post
                            colegu nu ami trebuie mie vreu sa stiu care e logica acesor cutii de viteze ,dino testu nu fac ca nu dau pe degeaba 200 de lei pe o hartie care nu pot fi sigur pe ia !! atunci pt tine am doar 100 cp... tu cati cai putere ai pe dino ?
                            salut prietene ,nu trebuie sa te superi dar bog are dreptate nu ai 115 cp pe de alta parte deaia este forumul sa aflam foarte usor ce altii nu pot afla decit sa dea cu banul referitor la dyno cam ala este singurul test care iti poate spune ce ai sub capopta darr nah daca tu sustii ca ai 115 iti uram multi cp inainte .CU RESPECT
                            A UITAM ,PAREREA MEA SI NU TREBUIE SA O EI IN CONSIDERATIE NICI MESERIASII DE LA REMAPARE NU POT SA-TI GARANTEZE UN NUMAR EXACT DE CP CE TII POT DA IN URMA REMAPARII

                            Uite daca vrei sa discutam mai detailat subiectul asta si multe altele care sigur sunt interesante vino miine seara la ora 20 in parcare la chimie in tudor te asteptam o seara buna
                            Last edited by pmilogan; 24 July 2012, 18:00. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • pmilogan domnu cu dumneavoastra nu ma pun ca nu am atatia caluti .......ai mei is mici si amarati !!! Totusi cine stie care e povestea cu , cutile de viteze cum sunt montate si rapoartele ..... etc !!! sami raspunda al rog ca am si eu o divergenta cu un tip ... multumesc anticipat !!

                              Comment


                              • nu prietene ai tai sunt mici,amariti, si nehraniti mai exact, iar citi ai tu in motor eu am la stropitoarea de parbriz asa ca asta inseamna remapare iti da la toate motorasele care le ai in dotare

                                waiiiii vii miine ? poate aduci si tu o saminta sa ma cinstesti asa din respect nu?ce zici

                                gata iar nu vine asta miine cred ca s-a speriat iar cu saminta
                                Last edited by pmilogan; 24 July 2012, 19:45. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google