Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se poate vota la


    Aaaaaaaaaaaa, iiiiiiuuuuuuuuhhhhhuuuuuuuu, scrie si la mine "LOGAN"
    Last edited by 45BoG; 24 July 2012, 20:26. Reason: Automerged Doublepost
    Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

    Comment


    • in sfirsiiiiit ai crescut si tu mareeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

      Comment


      • Colegul nostru "Vlad!nhO" se refera probabil la acel pinion pe care si l-a pus Ciuci la cutia de viteze - probabil sa consume mai putin combustibil - si nu cred ca are chef de liniute cu masina lui, mai ales ca are si GPL omologat ... prin resoftare la 1.6 16V se mai pun cca 10 Cp in plus - confirmati de cei care se ocupa de asa ceva ...
        http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

        Comment


        • Originally posted by Vlad!nhO View Post
          Buna ziua ! A-mi puteti spune si mie diferenta dintre cutile de viteze JR3 si JR5 cutie JR3 e pentru Benzina si JR5 pt Motorina ??? A-mi zicea cineva de raportul la JR5 e de cutie sport ? e adevarat ??
          Prietene, am postat la #10177 niste informatii legate de cutiile de viteza si rapoartele de transmisie. Vezi poate te ajuta cu ceva. O zi faina!

          Acum si exprimarea ta a fost ambigua. O cutie de viteze are mai multe rapoarte de transmisie, de obicei egal cu numarul de trepte, nu unul singur. Daca imi spui exact ce te intereseaza poate reusesc sa te ajut
          Last edited by CiprianR; 25 July 2012, 16:26. Reason: Automerged Doublepost

          NU-MI DORESC NIMIC! AM TOT CE-MI TREBUIE!

          Comment


          • Logan Club Iasi saluta pe CiprianR.


            (eu vin diseara la intalnire; cine mai vine?)
            Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

            Comment


            • Waiii asta seara intilnire de VIP-uri discutii interesante depre toate alea smecherie mare frate ne vedem la ora 20

              Comment


              • HAI cu mic cu MARE
                sigpic

                Comment


                • Ssa facut!!!
                  sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                  Comment


                  • prezenta intalnire LoganClubIasi

                    Avem pregatita prezenta serii de 25 iulie. Din pacate, nu am putut prinde toate masinile in poza.
                    As mai vrea sa fac insa o remarca: incepem sa fim o familie, usor usor se strange lumea iarasi, iar ca in orice casa in care lucrurile functioneaza, fiecare avem un rol:

                    1. BFL (exceleaza in mecanica vitezelor (doar ca nu stie de ce ii ruginesc rulmentii daca nu se da timp de 1 saptamana) )
                    2. CMC (expert in design auto, dar sa nu faceti neaparat ca el)
                    3. DAB (expertul nostru in viraje pe macadam, si dubla acceleratie, campion la stilul berbec)
                    4. BOG (expert la mers in linie dreapta pe distante scurte (400m); peste 400m se poate afla in dificultate)
                    5. DIG (expert in imbunatatire si optimizare instalatie electrica auto, poate gasi fire lipsa)
                    6. COX (expert in mecanica gazelor, consultant pe categoria euro 2 - 4 la masini galbene)
                    7. LOL (excelent, dar are o problema: viteza luminii farurilor depaseste viteza masinii)
                    9. BVA (expertul casei in luminite interioare; iti tinem pumnii stransi pentru examenul de grad, cand va intra si pe taramul luminilor de exterior)

                    Pe langa salata de idei de mai sus, avem si niste poze:
                    Attached Files
                    Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                    Comment


                    • Mai e o singura zi de vot. Daca se doreste schimbarea orei de intalnire de duminica, sunteti la un singur click distanta:
                      Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                      Comment


                      • Da ce sa mai zicem o prezenta doar de cunoscatori aproape in toate domeniile ce sa zic imi pare rau ca nu mi-am pus si eu aluband s-au carton bituminat deala ca sa nu-mi mai aud caiutii cum necheaza cit despre rulmenti bogdanel stai linistit cai gresam noi de nau aer timp sa avem ,pentru tine orice

                        Comment


                        • Nu ca ar fi cineva interesat, dar o Skoda Octavia 1.9D, 140cp, castiga pe 400m in cursa cu un Logan 1.6mpi 96cp.
                          Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                          Comment


                          • Acum ca sa-mi justific si eu absenta exagerat de lunga de la intalnirile clubului, va propun spre citire urmatorul articol. S-au adunat cateva zile de munca imediat dupa servici ca sa scoatem "pe piata" urmatoarea jucarie.Nu bagati in seama felul in care e scris acest articol, domnisoara in cauza a retinut si ea cateva lucruri si le-a expus dupa cum i-a dictat neuronul.
                            Nu s-au terminat inca lucrarile la aceasta masina, urmand ca motorul de Tico ce si-a servit patria cu mandrie, sa fie inlocuit cu un 2.0 de pe un Golf.

                            NU-MI DORESC NIMIC! AM TOT CE-MI TREBUIE!

                            Comment


                            • Pentru ca a fost egaliate, se mai voteaza odata:
                              Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                              Comment


                              • Interesant ce faci tu acolo Cipriane. Spor la modificari in continuare si poate mai dai si tu pe la intalniri sa ne povestesti si noua.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google