Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • rezolvat problema

    sI UITE ASA AM REZOLVAT PROBLEMA la care un mecanic a lu peste ma speriat ca e cutia varza sa rezolvat cu un baiat Ionut ..mecanic ce il stie si cmc si a schimbat si rulmentii lun nea Dan bfl acum am ajuns si eu la iei ...niste baieti de zahar cu scule tot ce le trebuie si rapizi si stiau exact ceea ce trbuie sa faca .
    Mi-au schimbat rulmentii pe fata imediat si la un pret rezonabil si astfel am scapat de zgomotul dubios de care ziceam si altii ziceau ca e de la cutie!!!
    Attached Files
    sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

    Comment


    • Originally posted by ciuciosu View Post
      in seara asta vreau sa ma duc sal schimb!!!!!
      Eu nu as schimba inca rulmentul. Nu are cum sa afecteze altceva. Rulmentul ori merge, ori nu merge. Nu iti irosi banii pe supozitii ale unor experti.
      Mai asteapta niste indicii clare ca respectiva piesa necesita schimbata.
      Eu asta as face!


      ------------------------------POSTAREA a II - a -------------------

      Sa inteleg ca daca acum, cu noul rulment, repeti testul facut ieri seara la intalnire nu mai auzi zgomotul ala?
      Daca da, inseamna ca acel huruit (despre care noi credeam ca e normal) se datoreaza unei uzuri a rulmentului (cauzata de o folosinta normala)?
      Dar daca e asa, e ca si cum ai zice ca bateria unui telefon mobil pe care il ai de 1 an, nu se comporta ca si o baterie noua?
      (ce vreau sa zic, e ca eu as mai fi asteptat cu schimbarea rulmentilor pana cand acea huruiala se auzea si in mers).
      Last edited by 45BoG; 9 August 2012, 23:12.
      Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

      Comment


      • Originally posted by ciuciosu View Post
        sI UITE ASA AM REZOLVAT PROBLEMA la care un mecanic a lu peste ma speriat ca e cutia varza sa rezolvat cu un baiat Ionut ..mecanic ce il stie si cmc si a schimbat si rulmentii lun nea Dan bfl acum am ajuns si eu la iei ...niste baieti de zahar cu scule tot ce le trebuie si rapizi si stiau exact ceea ce trbuie sa faca .
        Mi-au schimbat rulmentii pe fata imediat si la un pret rezonabil si astfel am scapat de zgomotul dubios de care ziceam si altii ziceau ca e de la cutie!!!
        Inseamna ca se aude acum ca un diesel?

        Comment


        • mai baieti BUNImecanicii astia ai mei NU?

          sa mai trimite-ti lumea la ei ca ati vazut ce bine si repede lucreaza
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by 45BoG View Post
            Eu nu as schimba inca rulmentul. Nu are cum sa afecteze altceva. Rulmentul ori merge, ori nu merge. Nu iti irosi banii pe supozitii ale unor experti.
            Mai asteapta niste indicii clare ca respectiva piesa necesita schimbata.
            Eu asta as face!


            ------------------------------POSTAREA a II - a -------------------

            Sa inteleg ca daca acum, cu noul rulment, repeti testul facut ieri seara la intalnire nu mai auzi zgomotul ala?
            Daca da, inseamna ca acel huruit (despre care noi credeam ca e normal) se datoreaza unei uzuri a rulmentului (cauzata de o folosinta normala)?
            Dar daca e asa, e ca si cum ai zice ca bateria unui telefon mobil pe care il ai de 1 an, nu se comporta ca si o baterie noua?
            (ce vreau sa zic, e ca eu as mai fi asteptat cu schimbarea rulmentilor pana cand acea huruiala se auzea si in mers).
            MDA BOG IAR TE ARUNCI ERONAT NU ARE CUM SA AFECTEZE RULMENTUL UZAT ALTCEVA DAR SE POATE GRIPA SI ATUNCI RAMII CU ROATA BLOCATA NU MAI FACI NICI UN METRU SI CIND SE GRIPEAZA UN RULMENT SE FACE O TEMPERATRURA PE TOT SISTEMUL DE LA ROATA DE-TI TOPESTE TOT CE INSEAMNA GARNITURA,BURDUF PISTONAS,GARNITURI PISTONAS SIASA MAI DEPARTE ASA CA INAINTE SA MERGI CU RULMENTUL HURUIND MAI FATI NISTE CALCULE

            Comment


            • rulmrntul de pe dreapta inafara ca huruia el asa scos de pe burduf si se auzea ca acei rulmenti cu care faceam noi carturi din ele cand eram mici ....abia il roateai si daca il roteai mergea in suturi sau cu denivelari ...na nu stiu cum sa zic da oricum ca un rulment normal nu mergea ...cel din stanga era ceva mai bun dar nu stralucit deci mult timp nu mai mergea .
              acum cu astia noi a disparut tot vuietul si huruiala aia din masina si merge burduful lis si usor fara nici un obstacol deci alta viata .
              cat de curand am sa-i schimb si pe cei din spate ca mult nu o duc deja putin se aude unul....deci am sa-i schimb pe ambele parti.
              rulmentii pe fata mau costat 70ron FEBI made in germania a 2 ca si calitate dupa cei originali . intre cei originali de fabrica si astia nu mai sunt altii., mai ieftini sunt dar mai scumpi nu . deci 70un rulment pe stanga si 70 un rulment pe dreapta , plus 100ron manopera de schimbat pentru ambele parti deci cost total 240ron si super multumit datorita si mecanicilor niste oameni de zahar si relativ aproape ei adica la Granit . Sa ma interesez si de rulmentii de pe spate dar cred ca am sa iau MAYLEI sau cam asa ceva la 55ron bucata ca cica astia sunt cei mai scumpi si buni pana la cei de origine si sunt din polonia ...acu sa fac rost de bani ...
              Daca aveti nevoie de un mecanic bun ma anunta-ti si va recomand cu incredere pe ionut ce lucreazaz in echipa cu un baiat si imediat ataca unul intr-un loc altul in alta parte si imediat se face treaba si de calitate ..
              sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

              Comment


              • Pai daca e asa COX-ule, bine ca i-ai schimbat.

                Vreau doar sa te intreb daca repetam testul din parcare, se va mai auzi vreun zgomot la acea roata?
                Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                Comment


                • Acum se aude doar zgomotul normal de sateliti fara huruiala de rulment....iti dai seama la mine se auzea si satelitii si rulmentii ...distractie mare acolo ....acum e un zgomot infundat de sateliti!!!!
                  sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                  Comment


                  • Maaaa nentu daca asculti mai atent ai sa auzi zgomote si de asteroizi nu numai de sateliti si atunci o sa vedem cine le mai remediaza

                    Comment


                    • pe 19 august orele 12.00 in parcarea din gradina publica vom sarbatori ''1 an de logan club barlad '''
                      cei ce vor sa ne onoreze cu prezenta sunt bineveniti
                      va astept cu placere .
                      STIMA .

                      Comment


                      • vine cineva astazi la intalnire ?! ... in afara de mine ...
                        http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                        Comment


                        • Da da venim!!
                          sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                          Comment


                          • Originally posted by romeo-alex View Post
                            pe 19 august orele 12.00 in parcarea din gradina publica vom sarbatori ''1 an de logan club barlad '''
                            cei ce vor sa ne onoreze cu prezenta sunt bineveniti
                            va astept cu placere .
                            STIMA .
                            DA ROMICA TRBUIE SA FIM ALATURI

                            1--IS-06-BFL

                            Comment


                            • Sar putea sa ajung si eu daca nu ploua.
                              Last edited by Murder; 12 August 2012, 18:07.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google