Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • care ma ajuta si pe mine..
    am schimbat kitul de accesorii (original dacia
    ) si rola de la alternator zilele trecute... ( la BRAS....)

    am mers vreo 15 km si apoi un zgomot nasol.. cureaua era flenduri.. iesise ata si bucati de cauciuc...

    care ar fi motivul........?????

    poate afecta si distributia???
    www.loganclub.ro

    Comment


    • Si 45BoG si DanBfl consideră că nu ai de ce să îţi faci griji în privinţa distribuţiei.

      Foarte probabil că cei de la Bras ţi-au pus noua curea fără să respecte alinierea striatiilor de pe curea cu canalele de pe fulii. Dacă te duci la ei, nu pleca pana nu îţi schimba gratis cureaua. De asemenea, ai grija să nu îţi pună vreo curea de la MOTRIO (gama ieftină de piese).
      Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

      Comment


      • Nu are cum sa-ti afecteze distributia. In schimb e aiurea ca dupa 15 km sa ti se faca flenduri cureaua de accesorii. Ori au strans-o prea tare, dar e putin probabil, ori nu au aliniat-o tantalaii de la BRAS si au pus-o decalata si atunci e explicabil ca s-a facut terci. Mai poate fi si calitatea proasta a curelei dar totusi ai spus ca e origine Dacia...In locul tau as face un megascandal la service.

        NU-MI DORESC NIMIC! AM TOT CE-MI TREBUIE!

        Comment


        • Desi au anuntat mai multi ca vin la intalnire ,prezenta de ieri , duminica 12.08.2012 este :
          JPB
          DCI
          JWX

          Comment


          • Bravo!
            Super!
            Bine!
            Mega!
            Sa va traiasca!
            Ora 20:00 rules!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            Iuhuuuuuuuuuuuu \/
            Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

            Comment


            • poate imi recomandati unde sa schimb si distributia, + pinionul de la pompa de ulei..(cica trebuie sa dea baia de ulei jos)

              un service serios cu pret ok????
              Last edited by Ionutz; 13 August 2012, 15:31.
              www.loganclub.ro

              Comment


              • Caremil valea lupului! 40ron/h manopera, dar du-te.tu cu piesele de origine!
                Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                Comment


                • SAU mecanicul meu IONUT 0746427190
                  CEL MAI BUN
                  INTREABA BAIETII
                  GARANTEZ EU
                  sigpic

                  Comment


                  • Si eu recomand pe Ionut!!!
                    sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                    Comment


                    • Originally posted by ionutz View Post
                      care ma ajuta si pe mine..
                      Am schimbat kitul de accesorii (original dacia
                      ) si rola de la alternator zilele trecute... ( la bras....)

                      am mers vreo 15 km si apoi un zgomot nasol.. Cureaua era flenduri.. Iesise ata si bucati de cauciuc...

                      Care ar fi motivul........?????

                      Poate afecta si distributia???
                      salut prietene este foarte indicat inainte sa faci o operatiune de genul asta sa consulti putin forumul ca baietii sunt valabili si te invata cei mai bun si unde sa mergi sa faci treaba de calitate deasta exista lci nu exista problema sa no fi patit unul dint-re noi siatunci te invata ce trebuie ca sa nu patesti ceva nosol la masinuta ce sa zic ,respecta postul de mai sus si fa panarama ca nu se exista asa ceva nimenea nu a patit asa ceva eu si multi altii au schimbat curele de accesorii darr asa ceva nu s-a pomenit

                      Originally posted by ciprian_m View Post
                      SAU mecanicul meu IONUT 0746427190
                      CEL MAI BUN
                      INTREABA BAIETII
                      GARANTEZ EU
                      WAIIIII ESTI CEL MAI BON CE SA ZIC ,HAAAAAIIIIIIIIIIII NEEEEEEEEEEEEEE DAAAAAAAAAAAAAAAMMMMMMMMMMMMM DACA TE TINEEEEEEEEEEEEE MUUUUUUUUUUUUHAHAHAHAHA SMOCHINAAAAAAAAAAAAAAAA

                      Cuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu bertoniiiiiiiiiiiiiii

                      Nenea dan herta totusi cind dai sai natale cafeaua aia pt tva ?
                      Last edited by pmilogan; 13 August 2012, 19:22. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Am fost 3 persoane + jr. lui Doru' - la intalnirea de duminica si nu prea ne-am plictisit ... am avut ce discuta ... ce-am avut, ce avem si ceea ce mai avem nevoie pt. masinile noastre dragute ...
                        http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                        Comment


                        • fara o adresa directa, dar cred ca a fost grozav de-a dreptul... intalnire in 3... :|

                          Disks: brembo 259mm, min TH 17,7
                          Pads: ATE
                          Callipers: ATE

                          Gasiti atasat graficul standului de franare:
                          (sper sa se inteleaga)
                          Attached Files
                          Last edited by vali007; 15 August 2012, 10:00.
                          Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                          Comment


                          • Lasa ca diseara o sa fim mai multi.

                            Comment


                            • Bere vs cafea?

                              Nenea Dan, BFL, am sa dau cafeaua aia cand o sa beau berea aia pentru BREMBO. Ca daca nu dai berea, cica ruginesc?Inca ceva, sunt curios cum reusesti sa tii ,,fiara BFL,, cu discurile aerisite?
                              Pentru Ionutz , un posibil raspuns:cureaua s-a facut flenduri de la rola intinzatoare, posibil blocata.....

                              My Car

                              Comment


                              • Originally posted by gold8xspeed View Post
                                Nenea Dan, BFL, am sa dau cafeaua aia cand o sa beau berea aia pentru BREMBO. Ca daca nu dai berea, cica ruginesc?
                                Vai.... Daca vede DanBfl......
                                Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google