Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • is 11 cox

    Masina mea la starea actuala!!!! de fapt am dat farurile jos!!!!!!
    Attached Files
    sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

    Comment


    • ii pui termopan ciuci?:?
      )

      Comment


      • Inseamna ca astazi la 17 ajungi cu Peugeot-ul?

        Comment


        • De toate!

          Ciuci, de ce farurile jos?Ii pui de-alea stock?Sa-ti dau xenoane?In ceea ce priveste noul LOGAN, nu va costa sub 10000 Euro.Mai mult , daca are aceleasi motoare , consumul va fi la fel de mare. In plus seamana cu Fluence-ul destul de mult , dar nu va fi la calitatea acestuia. In ceea ce priveste disensiunile intre membrii LCI, nu trebuiesc spalate in public. Parerea mea!In rest poate ne vedem deseara!

          My Car

          Comment


          • O faci sa arate ca logan2 ciuci?

            nea dan vindeti si balasturi separat??daca da..la ce pret bucata?
            andrEyCST--- ---andrEyCST

            Comment


            • Pozele de la intalnirea de ieri o sa vina mai pe dupa-masa, am uitat aparatul foto in masina.

              Comment


              • Poze?Nu-i bai!

                Nu-i problema cu pozele, bine ca ne-am adunat noi!Astept sa-i dai lui Ciuci ce trebuie ca sa iau eu de la el stickerul cu masinuta!

                My Car

                Comment


                • Lu' Ciuci i-am trimis aseara toate informatiile de care avea nevoie, ca sa nu mai poata da vina pe mine :P

                  Comment


                  • Nenea Dan, ziceai ca-ti trebuie inel adaptor pt janta MegaDrive? sau poate n-am inteles bine. Am unul "pe stoc" de la diam:67.1 mm la diam:60.1 mm.

                    NU-MI DORESC NIMIC! AM TOT CE-MI TREBUIE!

                    Comment


                    • Ca urmare a bann-ului acordat am luat decizia sa ma retrag din LoganClub Iasi.

                      Revenirea mea e conditionata de pierderea dreptului de moderator al lui Vali JFH (care nu a procedat in concordanta cu regulamentul de functionare a LCI), cel ce mi-a interzis dreptul de acces pe forum pentru 7 zile.
                      [recomand sa nu se comporte ca un amator si sa stearga intreg postul pentru cele zise, ci sa editeze si sa stearga acest pasaj in care ii evidentiez abuzul]
                      Pe aceasca cale, in conformitate cu regulamentul, ii cer sa dea explicatii publice in raport de motivul bann-arii mele.

                      [extras din regulament: "Acest regulament a fost modificat la data de 19-11-2006.
                      Reguli privind utilizarea forumului LoganClub&ClubSandero

                      d) Functia de moderator nu implica privilegii ci responsabilitati.
                      h) Este necesar ca moderatorii sa dea explicatii pentru actiunile lor atunci cand un utilizator cere expres acest lucru.
                      "]


                      De asemenea, amintesc si de greselile facute de moderatorii locali, care intr-un spirit contrar regulamentului, in loc de o atitudine proactiva pentru a se ingriji de LCI, dau dovada de nepasare, nepricepere si chiar lehamite, folosind replici de genul "cine vrea sa vina, vine, cine nu vrea nu vine, vine cine vrea, LCI exista si cu doua masini, etc".
                      Ori asta vine in contradictie cu "regulametul super stage 2" postat de dl. Cristi Streulea, care prevede:
                      - lipsa de prezenta la intalniri a minim 10 masini(media celor 4 intalniri lunare) duce la stergerea sectiunii, ramane doar un topic sticky Intalniri orasul
                      - lipsa de activitate pe forum si prezenta la intalniri, nevizitarea forumului timp de 30 de zile duce la pierderea, dupa caz, a functiei de organizator sau co-organizator

                      (http://www.loganclub.ro/forum/announ....php?f=73&a=23)

                      Decizia de a ma retrage se datoreaza de asemenea si lipsei de reactie si sprijin din partea celorlalti colegi din LoganClub Iasi, despre care as fi crezut ca isi vor manifesta un punct de vedere in raport de cenzura la care am fost supus in mod abuziv.
                      Iau de asemenea in calcul ca putem vorbi de frica, o frica de banare ca daca cineva zice ca mine, va fi executat si el.

                      Daca acest post inseamna ca am savarsit o abatere grava, imi fac publica ultima dorinta: excluderea mea ar trebui supusa votului, la fel ca si in cazul lui LNC.

                      Pentru baietii adevarati (&zuz): va respect!

                      Pentru restul: se spune ca o calatorie de 400m rezolva orice problema ;) !

                      Adio!
                      (declar cont inchis)
                      ÃŽntotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                      Comment


                      • Ca urmare a bann-ului acordat am luat decizia sa ma retrag din LoganClub Iasi.
                        Este decizia ta, o respectam si te asteptam la intalniri daca te razgandesti.

                        Revenirea mea e conditionata de pierderea dreptului de moderator al lui Vali JFH (care nu a procedat in concordanta cu regulamentul de functionare a LCI), cel ce mi-a interzis dreptul de acces pe forum pentru 7 zile.
                        Poti sa dai un report in care sa ceri acest lucru administratorului forumului Logan Club si celorlalti moderatori.

                        Pe aceasca cale, in conformitate cu regulamentul, ii cer sa dea explicatii publice in raport de motivul bann-arii mele.
                        Explicatiile o sa le primesti in privat, pentru ca se pare nu le-ai inteles pe cele care ti le-am spus la telefon cand am vorbit saptamana trecuta.

                        De asemenea, amintesc si de greselile facute de moderatorii locali, care intr-un spirit contrar regulamentului, in loc de o atitudine proactiva pentru a se ingriji de LCI, dau dovada de nepasare, nepricepere si chiar lehamite, folosind replici de genul "cine vrea sa vina, vine, cine nu vrea nu vine, vine cine vrea, LCI exista si cu doua masini, etc".
                        Nu poti sa obligi pe nimeni sa vina la intalniri. Fiecare are viata lui personala si profesionala care il poate impiedica sa ajunga la intalnirile Logan Club. Fiecare vine din placere la intalniri. Si daca cineva nu vine la intalniri nu inseamna ca daca ai nevoie de ceva nu te va ajuta.
                        De asemenea iti recomand sa dai report la orice post/mesaj care consideri ca nu este conform cu regulamentul forumului.

                        Ori asta vine in contradictie cu "regulametul super stage 2" postat de dl. Cristi Streulea, care prevede:
                        - lipsa de prezenta la intalniri a minim 10 masini(media celor 4 intalniri lunare) duce la stergerea sectiunii, ramane doar un topic sticky Intalniri orasul
                        - lipsa de activitate pe forum si prezenta la intalniri, nevizitarea forumului timp de 30 de zile duce la pierderea, dupa caz, a functiei de organizator sau co-organizator
                        (http://www.loganclub.ro/forum/announ....php?f=73&a=23)
                        Cum noi avem 8 intalniri lunare, ne intalnim mai des decat alte cluburi din tara, ne incadram la acea medie de 40 de masini pe luna.
                        Ciuciosu a fost prezent pe forum daca nu a putut sa vina la intalniri asa ca nu are de ce sa piarda dreptul de a fi organizator de intalniri.

                        Decizia de a ma retrage se datoreaza de asemenea si lipsei de reactie si sprijin din partea celorlalti colegi din LoganClub Iasi, despre care as fi crezut ca isi vor manifesta un punct de vedere in raport de cenzura la care am fost supus in mod abuziv.
                        Asta ar trebui sa te puna sa te intrebi daca problema nu e la tine.
                        Si nu a fost nici o cenzura. Daca era cenzura iti stergeam topicul prin care doreai sa schimbi ora de intalnire, de fapt nici nu te incurajam sa deschizi topicul. Ban-ul tau a fost pentru "Flame", toata lumea stia ca tu nu mai vrei sa vi la intalnire, asa ca nu trebuia sa spui motivul tau din nou si sa aduci si jigniri (da, eu o consider jignire sa imi spui ca doresc inchiderea LCI). Poftim ca ti-am dat si explicatia pentru ban, asa ca nu mai primesti mesaj privat.
                        Si ca fapt divers, au fost alti moderatori (nu ciuciosu), din alte zone ale tarii, care au vrut sa iti dea ban inaintea mea, din aceleasi motive (insistenta de a schimba ora de intalnire), dar am zis ca esti ok si o sa te linisteti dupa ce se voteaza. Se pare ca m-am inselat.

                        Iau de asemenea in calcul ca putem vorbi de frica, o frica de banare ca daca cineva zice ca mine, va fi executat si el.
                        Daca te referi la Nea Dan, el si-a luat ban pe alte motive si de la alt moderator care a vazut inaintea mea postul lui. Nu am pus nimanui pumnul in gura, fiecare e liber sa isi spuna parerea, dar discutia sa nu degenereze si sa se transforme in cearta sau alte chestii.

                        Daca acest post inseamna ca am savarsit o abatere grava, imi fac publica ultima dorinta: excluderea mea ar trebui supusa votului, la fel ca si in cazul lui LNC.
                        In cazul lui Ionut au fost alte circumstante.


                        Noi te asteptam la intalniri, Miercurea la ora 20 si Duminica la ora 17 in parcare la Chimie, deocamdata.

                        Comment


                        • hai cu pozele Vali
                          Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                          Comment


                          • Da chiar sau facut pozele???? AAAAAAa da da ca eu nu eram cu Cox-ul ...din pacate si saptamana asta sta demontat botul masinii cu spoiler si faruri ...dar nu e nimik asteptarea lunga va face gustul final mai dulce...asa ma amagesc eu ca nu am masina intreaga!!!
                            sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                            Comment


                            • Logan II

                              Am uitat sa va arat primele fotografii oficiale cu noul logan II
                              Si noul Sndero!!!
                              Sa nu uitam si de noul Dokker
                              Attached Files
                              Last edited by ciuciosu; 18 September 2012, 18:57.
                              sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                              Comment


                              • De toate!

                                Vrem poze!!!!Sandero = VW Lupo, LOGAN NEW= RENAULT FLUENCE!!!!
                                Imi pare rau pentru unii membrii LCI ca ne parasesc, dar sincer nu am urmarit desfasurarea faptelor. As crede ca simtul ratiunii va invinge....Doar suntem o familie!

                                My Car

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google