Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by VanDiesel View Post
    intrebare
    anvelope de 215/55/16 sau 225/50/16 si-a pus cineva pana acum? atinge pe undeva?
    nimeni, nimic? tre sa iau cat mai repede si nu as vrea sa ma risc
    "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

    Comment


    • Salutare tuturor si La multi ani !
      Din pacate nu am reusit sa ajung la ultimele intalniri ... serviciul sau alte chesiuni asemanatoare ... Duminica acum eram pe drumul de intoarcere de la Durau. A fost extraordinar acolo, sanius, baut, gratar, etc ... nah, ca la munte. Plus ca la drumul de dus loganasul a trecut un test - conditii foarte grele de iarna prin muntii nostri, serpentine, ninsoare abundenta, pante abrupte, etc ... si toate astea cu cauciuce all seazon venite stock din fabrica

      Acum, o scurta povestioara .... ca sa vedeti cat de bine am inceput anul ...
      ma trezeste dimineata colega de apartament cu un telefon cum ca mi-am uitat farurile aprinse ... destul de nervos ca nu are cum (chiar ma uitasem aseara pe geam la masina cat de curata si frumoasa e - proaspat spalata + ca iti bazaie in masina daca le uiti deschise ... ) si cu gandul de a reveni in pat unde era bine si cald ... ma ridic si ma uit pe geam ... cand colo surpriza, chiar aveam pozitiile aprinse. Ma imbrac destul de sumar, aratand ca un spiridus al mosului, cu o falca in cer si una in pamant si cobor treptele blocului , cu gandul tot la pat, cald si bine . Ajung la masina. Deschid din cheie, totul bine si frumos. Deschid usa de la sofer, la fel totul bine si frumos. Aud tiuitul ... inchid din faruri si cand indrept privirea spre scaunul soferului spaima de pe lume !!!!!!!!!!!! Geamul de la pasager spart ! Va dati seama ca mi-au trecut toate soamele de pe lume si deja pe buza mea se prefigura o injuratura cat casa :-s Ma uit repede la casetofon ... ia-l de unde nu-o. JVC, cu usb si toate cele 400 de ron cumparat de vreo 3 - 4 luni. Imediat imi trece gandul la detector. Ridic privirea sub oglinda retrovizoare ... surpriza ... mama lor de prosti ... nu l-au luat Ma uit repede in torpedou, totul bine si frumos.
      Deja in gandul meu patul era rece ca gheata si imi planificam drumurile, asigurator, service, politie, etc
      Ajuns in casa am tras fuga la baie ca nu facusem binecunoscutul pipi de dimineata ca nu apucasem de la bun inceput. Pe urma pus mana pe telefon si sunat unchiu de incredere care m-a povatuit ce si cum.
      Dupa care chestia a fost simpla si rapida ... vandalism pentru geam, schimbat repejor la sermecom si din nou in pat ... care se mai incalzise cat de cat :-s

      Si ca sa vezi minune, am mai racolat pe un tip din Bacau tot cu un logan, tot cu geamul spart, tot cu casetofonul furat, tot din acelasi cartier. Mircea - Dacia - Alexandru.


      Acum vine intrebarea, de ce aveam pozitiile aprinse ? De ce nu au luat si detectorul ?

      Tin sa le multumesc ca nu mi-au avariat vreuna din usi, ca aveam ce sta cu ea in service. Asa am rezolvat repede pe casco cu geamul, iar cu casetofonul urmeaza sa ma invart de unul ....
      Sfat : nu fiti natangi ca mine si luati-va cu voi fata casetofonului, oricat de bine luminata si bine plasata (in fata blocului) este masina. S-au intors hotii ! Mi-e ciuda de casetofon, am dat atata amar de bani iar ei il vor vinde cu vreo 40 de ron sa aiba si gura lor de o cafea si de o tigara

      Vorba lui unchiu-meu: de gasit lovita in parcare am gasit-o, accident cu ea am patit, furat din ea s-a furat. Pot fi considerat ca fiind un sofer si un posesor de masina autohton iesean, roman !
      Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

      Comment


      • Originally posted by VanDiesel View Post
        intrebare
        anvelope de 215/55/16 sau 225/50/16 si-a pus cineva pana acum? atinge pe undeva?
        am vazut puse la cineva pe logan si e super ok

        Comment


        • de vazut am vazut si eu si intradevar arata bine; era ideea daca atinge pe undeva la viraje bruste sau mai stiu eu ce
          "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

          Comment


          • foarte trista povestea ta....alex...sincer ma asteptam ca atunci cand te-ai uitat in dreapta sa vezi nu stiu ce...ori pe colega de apartament...ori ceva..ca si cum ti-ar fi facut o surpriza...o..nu stiu ceva dragut... in nici un caz nu ma astepta sa ai masina sparta... imi pare rau....de acum o sa iau mereu fata de la casetofon cu mine..dar de maine ca acu nu mai am chef sa cobor ...

            ps sper sa nu ma arda in seara asta )))
            0.9 tce SL plus

            Comment


            • alex masina ta a fost sparta in mircea ? la noi in cartier...ma pui pe ganduri...!!! nu prea au ce loa ca de obicei ''ghibosesc'' totul in torpedou si in cotiera !!! si fata la casetofon nu o eu nici odata....orcum e original.!

              Comment


              • Alex ce sa mai zic condoleante dupa casetofon alceva ce? E invatare de minte pentru noi toti!!!!!
                sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                Comment


                • salutare

                  tocmai mi-am terminat de pus soni car multimedia de la steel si eu si pxjul... deci e prea tare si il recomand cu incredere... pxjul de cand l-a vazut in 3 ore il avea in masina (in curs de instalare) ... antonio al meu.... il bate si pe el un gand

                  partea mai proasta e ca are cap detasabil si nu l-am luat in casa sper sa il mai gasesc maine dimineata.... alex imi pare tare rau de intamplarea ta.... daca vrei iti dau eu pionerul meu (mp3 player) http://www.pioneer.co.uk/uk/products...0MP/index.html

                  diseara cine vine ?
                  IS 10 LNC Facebook

                  Comment


                  • Aham. Multumesc pentru spijin ... in legatura cu istorioara mea ... si eu ma credeam invincibil pana s-a intamplat. Ionut, te rog adu-l diseara sa discutam un pret ceva Sunt tare curios despre ce vorbiti acolo, ce sistem multimedia v-ati pus in masini :P
                    Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

                    Comment


                    • Salutare la toata lumea si la multi ani !!! Hai sa va povestesc ce mi sa intamplat mie .Imi facusem o saptama in urma rezervare ca pe 7 ian sa merg sa imi fac itp-iul ca pe 8 imi expira. Dimineata la 8:30 ajung acolo , cei de la Caremil foarte de treaba (ma refer la stafu ITP ) beau o cafea verifica seria motor caroserie ,dar cand sa introduca datele in calculator ma cheama omu amabil si imi zice suptil " Masina e a dumnevoastra ? " . Raspund afirmativ la care omu imi zice iar asa serios ... "datele introduse din carte masinii nu corespund nici unui vechicul " .Enervat peste culme cum se poate asa ceva, ma calmeaza omu ca sa mai intamplat ,imi explica ca trebe sa dau o tura pana la RAR sa remediez problema . Dar cand sa ies de la Caremil mi se opreste de 2 ori motoru , zici ca eram la "Scoala" . Enervat ies in sosesa si dau o 2,3 sprituri si scart vreo 20m ,dupa care vireaza daca mai poti ca directia era gata.Si uite asha masina are directie de tractor.Daca se remediaza pana diseara treaba vin la intalnire sa va spun si motivu .

                      Comment


                      • imi pare rau ptr incident Alex speram sa nu aud asemenea vesti in Iasi; nu mai spun ca eu las multe in masina gps , cass etc; nu imi e de ele cat imi e de faptul ca iti forteaza masina si te pune pe drumuri...am crezut ca s-a cam pus capat la furturile din masini in Iasi
                        "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                        Comment


                        • Salutare la toata lumea si LA MULTI ANI cu ocazia onomasticii lui Ionut LNC, Ionut CIC, Ionut SBL si Ionut BLU...Hai ca v-am "botezat" de numa' Sa fiti fericiti, sanatosi si mereu norocosi...iar urarea e universal valabila pt fiecare loganist ce-si serbeaza azi ziua, doar ca eu numai pe ei ii cunosc personal.
                          P.S. Am sa fac tot posibilul sa ajung si eu diseara la palat ;)
                          I don't drive fast...I fly low !!!

                          Comment


                          • La multi ani !

                            La multi ani tuturor Ionutilor :P ca Ionute nu prea avem ...
                            Deci se anunta bauta diseara ? fara alcool desigur ;))
                            Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

                            Comment


                            • Iata si lita cu cine sa trecut prezent astazi 08. 01.2009 :
                              1. B 68 PXJ -SPOWN
                              2. IS 62 BCV -JMEK
                              3. IS 22 ALC -ALEX
                              4. B 76 SBL -SBL
                              5. IS 69 SNT -DAKOTA
                              6. B 48 VFY -CRISTI
                              7.
                              sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                              Comment


                              • Iata si lita cu cine sa trecut prezent astazi 08. 01.2009 :
                                1. B 68 PXJ -SPOWN
                                2. IS 62 BCV -JMEK
                                3. IS 22 ALC -ALEX
                                4. B 76 SBL -SBL
                                5. IS 69 SNT -DAKOTA
                                6. B 48 VFY -CRISTI
                                7. B 55 MUZ -GEREMI
                                8. IS 16 CMC -CIPPY
                                9. IS 05 LKG -CIUCIOSU
                                10. IS XX CIC -IONUT CUG
                                11. IS 58 DAB -STEEL
                                12. B XX VNX -VNX
                                13. IS XX ZRZ ZARZAREL
                                sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google