Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • se monteaza super usor
    ym! dorinu2005@yahoo.com
    BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

    Comment


    • Originally posted by euromarket View Post

      @alc: cu operatiunea stegulete cum stam ?
      Stam, negociem, se urneste greu Ciprian.
      Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

      Comment


      • daca cip se misca greu cautam pe altcineva... timpul trece si e in defavoarea noastra..... serios, vorbeste cu el si sa vedem daca mai facem cu el sau cu altcineva

        Anunt
        se pare ca maine e cald afara... anuntam sesiune de stikerit membrii noi asa ca va rugam portbagajele curate si neceruite ... inlucisv luneta si parbrizul
        Last edited by euromarket; 7 February 2009, 20:00. Reason: Automerged Doublepost
        IS 10 LNC Facebook

        Comment


        • lordwolf ... pe mine unul prima revizie m-a costat 370 lei la Caremil Iasi, personal te sfatui sa mergi in Auto Moldova Roman (nu exista termen de comparatie) la toate reviziile (numarul de telefon de la Roman este 0740044862 sau 0233740479 - Alina Pintilie ii zice la d-ra care o sa-ti raspunda....stai langa masina pe toata perioada lucrarilor, daca nu la etaj, servesti o cafea din partea casei, avand un geam imens prin care vezi tot atelierul), poti merge si cu piesele tale...Bafta
          Blue Diesel Tech

          Comment


          • Si daca tot ai spus ca nu se compara ... prin ce anume nu se compara. Eu am facut revizia la Caremil Bucium acum o sapt si nu am avut nimic de reprosat in sensul ca masina am vazut-o printr-un "geam". Am vazut cum a lucrat, cum a schimbat uleiul si am primit si restul de ulei si filtru schimbat. Legat de piese nu am vazut o diferenta uluitor de mare ca si preturi la piesele schimbate. Nu am intrebat daca se face revizia si cu piesele proprii. Astept pareri

            Originally posted by VanDiesel View Post
            chiar tu ai raspuns; vad eu dar nu vad ceilalti; in conditiile in care in romania soferii nu se respecta intre ei..trebuie intarita regula..
            Dar nu cred ca solutia e sa orbesti pe ceilalti. Unde s-a scurs "conduita in trafic", care cica am invatat-o la scoala. Chiar azi am vazut un logan cu folie, faruri angel oprit de politia rutiera ... de xenoane nu am intrebat
            Last edited by lordwolf; 7 February 2009, 22:30. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • lordwolf,bineinteles ca se poate face revizia si cu piesele tale,in cartea de revizii a masinii nu-ti interzice acest lucru.Numai ca daca vei intreba acest lucru,cei de la service Caremil vor incerca sa te abureasca cu chestii de genul ca pierzi garantia iar daca te iei de ei mai tare iti va raspunde ceea ce trebuie si anume ca nu-ti da garantie pe piese(garantia pieselor o vei avea de la magazin prin pastrarea bonului)ci numai pe manopera.
              Referitor la diferenta de pret la piese,te pot anunta ca te inseli si ca sa-ti dau un ex.concret diferenta intre pretul lor(cu piesele lor)si pretul platit de mine(cu piesele mele) la revizia de 30000Km la Caremil a fost de 70 Ron.
              Ambition 1,5 DCI Sedan

              Comment


              • Originally posted by lordwolf View Post
                Si daca tot ai spus ca nu se compara ... prin ce anume nu se compara. Eu am facut revizia la Caremil Bucium acum o sapt si nu am avut nimic de reprosat in sensul ca masina am vazut-o printr-un "geam". Am vazut cum a lucrat, cum a schimbat uleiul si am primit si restul de ulei si filtru schimbat. Legat de piese nu am vazut o diferenta uluitor de mare ca si preturi la piesele schimbate. Nu am intrebat daca se face revizia si cu piesele proprii. Astept pareri



                Dar nu cred ca solutia e sa orbesti pe ceilalti. Unde s-a scurs "conduita in trafic", care cica am invatat-o la scoala. Chiar azi am vazut un logan cu folie, faruri angel oprit de politia rutiera ... de xenoane nu am intrebat
                folia la mine e omologata; faruri angel nu am; xenoanele le folosesc doar noaptea; inainte sa plec la drum imi sterg farurile cu o carpa mereu; plus ca am pleoape si mai coboara nivelul luminarii; referitor la conduita nu are rost sa discutam;hai sa nu ne laudam ca suntem corecti ca nu e asa
                "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                Comment


                • Originally posted by don_luigis View Post
                  lordwolf,bineinteles ca se poate face revizia si cu piesele tale,in cartea de revizii a masinii nu-ti interzice acest lucru.Numai ca daca vei intreba acest lucru,cei de la service Caremil vor incerca sa te abureasca cu chestii de genul ca pierzi garantia iar daca te iei de ei mai tare iti va raspunde ceea ce trebuie si anume ca nu-ti da garantie pe piese(garantia pieselor o vei avea de la magazin prin pastrarea bonului)ci numai pe manopera.
                  Referitor la diferenta de pret la piese,te pot anunta ca te inseli si ca sa-ti dau un ex.concret diferenta intre pretul lor(cu piesele lor)si pretul platit de mine(cu piesele mele) la revizia de 30000Km la Caremil a fost de 70 Ron.
                  Drept sa-ti spun nu mi se pare o diferenta asa de mare 70 ron. Daca ar fi fost o diferenta de 20-30% atunci se merita. Banuiesc ca la 30000 km revizia a fost undeva la 6-7 mil! Sau poate chiar mai mult
                  Last edited by lordwolf; 8 February 2009, 10:13. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • 350 lei am dat eu la Roman.
                    am dat putin pt ca nu a fost nevoie sa schimb placutele
                    www.loganclub.ro

                    Comment


                    • Intalnire ceva astazi? Sunt cu bestia prin iasi si ma gandeam sa trec sa va salut
                      VA ASTEPTAM PE LA NOI!!!
                      sigpic

                      Comment


                      • lordwolf ... nu inteleg remarcile tale acide... pentru ce, de ce? Te simti jignit, frustrat?
                        Eu unul doar ti-am raspuns si am mai adaugat cateva detalii, sper ca toti cei ce citesc sa invete de la cei ce au trecut prin asha ceva.

                        1. Nu se compara prin faptul ca am ajuns la service la orele 07.30 si am si fost preluat de ing. Catalin cu foarte multa amabilitate, am purtat o discutie degajata, am stat dupa factura 2ore, dupa ceas 3 ore numai langa masina si mecanicul tot timpul m-a intrebat daca am si alte probleme, daca vad sau pe timpul conducerii autoturismului am avut neplaceri, cand au ridicat masina pe elevator pt. schimbul de ulei am fost iar solicitat sa imi spun parerea, daca vad ceva nelalocului si observasem lipsa unui manson de cauciuc ce vine pe tabla care este perpendiculara cu cablul de frana apropape de puntea spate si multe altele (detalii);
                        2. "Legat de piese nu am vazut o diferenta uluitor de mare ca si preturi la piesele schimbate" ... ai sa vezi diferenta daca ti le cumperi personal de la magazinele de specialitate sau din alta parte (nu intru in detalii, ca vad ca nu te interseaza);
                        3. Daca nu esti informat te rog nu iti mai da cu parerea ... "Banuiesc ca la 30000 km revizia a fost undeva la 6-7 mil! Sau poate chiar mai mult"
                        Pe mine personal revizia de 30.000Km m-a costat la Roman 370,26lei cu toate piesele lor, din care 83,20 manopera.

                        Tin sa mentionez ca nu fac reclama la aceasta firma, dar la cate am fost (Caremil si Dedeman Bacau) la aceasta am gasit personalul cu cele mai multe calitati si un profesonalism greu de reperat in zona Iasi-ului.
                        Bafta si lasati rautatile, nu mai fiti Gigi contra gratis.
                        Blue Diesel Tech

                        Comment


                        • Da da astazi la 15.00 la palat!!!!
                          Attached Files
                          sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                          Comment


                          • prezent la "stikerit" si IS-16-GEN, azi la 15.00.
                            IS-16-GEN

                            Comment


                            • [QUOTE=Teddy;251596]lordwolf ...

                              Imi cer scuze daca s-a interpretat ca remarci acide, undeva sarcasm e cam greu de ocolit in ziua de azi ... sau poate la mine. Am intrebat si totodata am aflat si unele detalii.

                              Multumesc inca o data pareri.

                              Pe viitor poate voi fi mai informat.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google