Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1. ioon cug ..mai vreau modulatorul da depinde si de cat costa transportul ..ca nu vreau sa dau mai mult pe transport decat pe modulator
    2.tony din ce mia zis ciuci ciprishor are mapa noua si am inteles ca folosind mapa noua ies 82 de caiuti pe dynotest...acuma sa speram ca o sa fie bine ...
    3.Zuz84 cu cea mai mare placere
    Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

    Comment


    • pai transportul...pe colet e cam 7-8 lei..(depinde de greutate) si se va impartii la numarul de persoane ..care au dat comanda... deci in nici un caz nu te ajunge mai mult ca modulatorul...
      0.9 tce SL plus

      Comment


      • acuma depinde si ce fel de benzina sa folosit inainte si in timpul Dynotest, banuesc 1 ponei il poate face si carburantul, sper sa nu zic vreo prostie...

        eu am facut testul cu benzina 95 si filtrul de aer varza
        la urmatorul test am sa pun un filtru de aer nou si benzina 99+ sa vad ce rezultat da si va zic
        Last edited by TonySTI; 17 September 2009, 15:08. Reason: Automerged Doublepost
        http://www.loganclub.ro/forum/my_ryd...ko-t16030.html

        Comment


        • vreu si io .... http://www.mafra.ro/fast-black-200-p-59.html .....Mercic

          Comment


          • bine ion atunci...cand vine modulatorul?
            Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

            Comment


            • salutare
              vand cd-player SONY gt222 pret 300lei plus telecomanda 50lei negociabil

              /Radio CD/MP3 Player compatibil: CD / MP3 / WMA amplificator S-MOSFET putere RMS: 4x25W putere Max: 4x45W convertor D/A pe 24 biti raport semnal/zgomot: 120dB raspuns in frecventa (CD):



              bafta

              Comment


              • Anunturile despre vanzari/cumparari se posteaza in sectiunea "Bazar".

                Comment


                • sa scapat omu'....iarta-l.hihi
                  Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

                  Comment


                  • Conditii 82 CP

                    Conditii folosite la dyno, facut in Bucium:
                    -bujii normale 2 electrozi
                    -benzina 98 petrom
                    -filtru de aer nou Hengst(Germany)- 20 ron
                    -presiune roti 2,1 barri
                    -cauciucuri noi fata, rizuri valabile, pentru aderenta maxima.
                    Valoarea rezultata pe ecranul aparatului s-a inmultit cu un coeficient(obtinut din alti coeficienti-unul se referea la pierderi de putere de la motor la roata) si s-a obtinut 81,94 CP
                    Probabil ca daca puneam bujii mai bune , de ex NGK Iridium sau NGK V-Line 28, as fi avut mai bune rezultate. Eventual si un pik de carburant ALTO de la ROMPETROL era best. Dar eu utilizez normal Petrom 95 si nu de oriunde din oras, asa ca e ok. Apropo, CMC-ule, cum iti place comportamentul nou de BMW in treapta a 3 a la 2100-2500 de ture?Azi pe Nicolae Iorga, la ora 12, n-am,,iertat,, nicio masina de fite. Inca ceva. Incercati sa plecati cu noua mapa de la stop usor in treapta 1, turatie 1500. Nu va face nimeni in 50 metri.Dupa 50 metri, tre sa ne luam BMW sau Audi....

                    My Car

                    Comment


                    • Unde anume este Dyno in Bucium? si coeficienti de x??? pe grafic cati PONEI arata? 81,94 sau xx,xx si care vine inmultit prin formula lu nea vasile si rezulta 81,94.
                      eu intreb doar, pt ca eu am facut dino in dancu si cu filtru de aer varza, cauciucuri 50%(presiunea nu am verificat) bujii bosh 4 electrozi(ieftine) si benzina 95 petrom am optinut rezultat de 80,98

                      apropo cat costa dyno in bucium? poate il fac si akolo poate zice ca am si eu 85 de ponei, ca aia din dancu sgarciti au mai fost parca dadeau de la ei, nu puteau sa-mi zica: ''Frate 200CP!!! Ce logan!!!" (probabil muream de bucurie, mai bine nu )



                      Hai c-am facut si treaba asta
                      Last edited by TonySTI; 18 September 2009, 03:32. Reason: Automerged Doublepost
                      http://www.loganclub.ro/forum/my_ryd...ko-t16030.html

                      Comment


                      • gold8xspeed .... intotdeauna d ajutor.mutumesc pentru informatii...o zi buna la toata lumea
                        Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

                        Comment


                        • Propunere pentru duminica: sa ne verificam toti beculetzele nu dureaza mult. Ce ziceti? Mie mi se pare util.

                          Stiu ca suna ciudat ;)) dar am vazut multi in trafic care "uita" sa semnalizeze (pe unii ii mai iert .. na ... poate au respectivul bec arc), sau cand franeaza nu li se aprinde un stop (dreapta/ stanga) sau mai grav stopul central etc...

                          Pe viitor se pot face si alte verificari: joc directie, suspensii, amortizoare etc. cred ca ceva-ceva se poate si fara a ridica masina pe elevator.

                          Comment


                          • MAX ...Odihneste`te in pace

                            Ms pt "sprijinul" de aseara .... iar la ceilalti... care`s cu naluca.....
                            Last edited by zuz84; 18 September 2009, 10:17. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • lasa zuz ca o sa facem un gratar tot intr-un loc dintr-asta...ca sa nu mai fie probleme...oke?
                              Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                              Comment


                              • Nu ms

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google