Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Parerea mea in legatura cu afisul este urmatoarea:ca si puncte forte: fundalul este bine ales, orasul in spate, traseul desenat,incadrat de conuri este perfect potrivindu-se cu tematica evenimentului, cromatica, per total, a afisului este una placuta ochiului si cu siguranta te invita sa citesti toate informatiile de pe afis si de ce nu, sa participi ; ca si eventuale retusuri: "concursuri pt public" - "pentru" nu ar trebui sa fie prescurtat;
    Felicitari, celor care au contribuit la conceperea imaginii evenimentului.

    Comment


    • Originally posted by Razvan BRW View Post
      Revenind la treburi serioase, Ionut sau Ciuci posteaza o lista cu situatia la cotizatii ca sa stie fiecare ce a dat si ce mai are de dat poate unii au uitat si poate in felul asta se rezolva si problema asta.
      O idee buna, subscriu.

      Comment


      • Propun pt cei care administreaza situatia membrilor un tabel in excel cu date complete despre fieacare membru(cotizatie,prezenta,penalizari etc).Tabelul poate fi usor de administrat doar modificari cand e cazul si poate fi vizualizat de toti membrii.In felul asta vad eliminata problema, cat mai am de dat?,eu am legitimatie?,cat tre sa dau?el,ea e din club?etc.
        o zi buna,

        Comment


        • afisul in varianta finala

          si niste afise mai mici, landscape, care le vom purta pe masini pana pe 15 apoi punem formatul afisului normal, portret
          Attached Files
          IS 10 LNC Facebook

          Comment


          • Felicitari pentru afis.

            Comment


            • TEMA pentru ACASA: in termen de 10 zile fiecare membru trebuie sa faca rost de un prieten cu firma care sa sponsorizeze evenimentul si proiectele cu suma de 100-500 ron. scrisoarea oficiala care trebuie prezentata poate fi descarcata de la adresa: www.urbanracing.ro.im/sponsori.pdf ....... iar cei 8 care ieri au fost impotriva abordarii partidelor politice au ca target o suma cuprinsa intre 500-1500 ron. ACEASTA NOTA NU ESTE FACULTATIVA!!!! Fiecare din voi cunoaste pe cineva cu o firmulita.
              IS 10 LNC Facebook

              Comment


              • Comentariu despre afis: ar putea fi scris cu diacritice ?

                "Indemanare" suna ciudat. ÃŽndemânare - e corect româneşte.

                Comment


                • o idee de tabel..........

                  Comment


                  • ionut,faza cu banii obligatorie....e valabila si in cazul in care am gasit o sponsorize?sau e valabila indiferent de caz???

                    Comment


                    • Da Ionut imi retrag acuzatiile.Cat despre sponsori nu zic nimic pana nu am ceva concret dar am discutat cu 3 firme si astept rasp
                      Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                      Comment


                      • Salut
                        LNC, poti motiva decizia cu cei 8 care au fost impotriva ?
                        Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

                        Comment


                        • salutare prieteni nam mai scris de mult e drept e vina mea dar acuma cand vad ca iarasi a aparut certuri si demiisii ma ia nervii parca am fi copii si ne suparam ca ni se ia acadica lasatile in colo de mandrii si de ofense si haideti totusi sa ne unim pentru evenimentul care urmeaza ca sa ca sa rezolvam si sa facem ceva frumos ca parerea mea avem de castigat vizavi de imaginea de club in iasi si putem sa esim din umbra sa facem ceva bun pentru cei care o duc mai rau ca noi si sant destui ma refer la copii orfani de prin camine si batranii si va zic di propria experienta nici nu va inchipuiti ce bucuriie e pe ei cand vine cineva la ei cu cadouri si atentii

                          Comment


                          • ALC.... pai daca tot nu avem nevoie de o infuzie de capital si voi cei 8 ati decis asta sunt sigur ca ne veti arata prin sponosrii pe care ii veti aduce faptul ca suntem destul de puternici sa facem evenimentul fara sa apelam la acestia... luati-o la cel mai constructiv mod, asa a si fost lansata.

                            Pentru cei care au gasit sponsori consideram ca si-au facut tema, dar suntem deschisi sa oferim si bonusuri

                            NOUTATE: Incepand cu luna decembrie introducem in club o noua facilitate: PROVOCARE
                            Provocarea este folosita de un membru al clubului pentru a-si masura abilitatile in competitie cu alt membru. Sesiunea de Provocari are loc pe pista pe un traseu stabilit de organizatori. ATENTIE: PROVOCARILE NU SE REFERA LA LINIUTE ILEGALE SAU ORICE ALTE INTRECERI PE STRAZI SAU PARCARI. In urma fiecarei provocari castigate membrul care a castigat primeste 1 punct la abilitati.

                            Deja vorbim de o alta eticheta ce va fi atribuita fiecarui membru si anume ABILITATI cuantificata in puncte care se pot castiga astfel:
                            - 1 pct - castigarea unei provocari
                            - 1 pct - participarea la sedinte de antrenament pe pista
                            - 2 pct - participarea la curse de indemnare organizate intern
                            - 3 pct - participarea la curse de indemnare organizate intern
                            - 5 pct - participarea la curse de indemnare organizate in iasi
                            - 7 pct - participarea la curse de indemnare organizate in moldova
                            - 10 pct - participarea la curse de indemnare organizate in restul tarii
                            - un extra de 5 puncte pentru obtinerea locului 3
                            - un extra de 10 puncte pentru obtinerea locului 2
                            - un extra de 15 puncte pentru obtinerea locului 1

                            Din iunie anul viitor incercam celor care au peste un x nr de pct la abilitati sa le oferim participarea la o cursa din moldova (cazare, benzina, diurna) - prin tragere la sorti ca sa nu fie discutii - gasim o varianta fara sa apara scandaluri

                            Suna incitant ?



                            Voi cauta si o versiune similara pentru Expo, Tuning, .... poate organizam saptamanal in era o zi a masinilor tunate, o saptamana in care sa voteze lumea, cum am mai spus noi si nu am apucat.... si in cazul asta poate gasim un sponsor sa puna la dispozitie o masina cu care sa circule cel care are masina expusa, ce parere aveti ?

                            aaaaa

                            ca sa nu mai apara discutii va reaminesc niste reguli

                            la venire
                            - cand se vine la intalniri incercati sa parcati masinile in ordinea in care s-a facut, nu pe o parte, nu perpendicular fata de celelalte sau in diagonala......
                            - dupa ce se parcheaza se saluta lumea prezenta
                            - se semneaza lista de prezenta

                            in cazul in care se intarzie
                            - daca sunt incepute sedinte de comunicari nu se deranjeaza toti membrii clubului pentru salut sau lista de prezenta, acestea facandu-se dupa finalizarea sesiunilor de comunicari
                            - valabil si pentru cei care trebuie sa plece neaparat si suntem intr-o sedinta de comunicari

                            pe durata intalnirii
                            - se foloseste un limbaj decent.... cat mai decent
                            - nu se jignesc ceilalti membri
                            - antipatiile va trebui sa vi le pastrati pentru voi
                            - cel de langa voi are acelasi drepturi ca si voi
                            - trebuie sa il respectati pe cei de langa voi
                            - cand sunt sesiuni de comunicari nu deranjati linistea si ajutati si colegii din jur sa o pastreze
                            - in cazul comunicarilor incercati sa luati cuvantul focusat pe subiect si sa fiti scurt, obiectivi si argumentati in afirmatii/intrebari

                            cand se pleaca:
                            - se saluta lumea ramasa
                            - nu se pleaca in tromba (scrtz)
                            - daca se sta in era in foodcourt: se pun la loc scaunele si mesele aferente fiecaruia

                            puteti sa mai completati si voi lista
                            Last edited by euromarket; 1 October 2009, 20:55. Reason: Automerged Doublepost
                            IS 10 LNC Facebook

                            Comment


                            • O loganista fara permis

                              Buna seara .........Este prima zi pe acest site si ma simt cam ciudat ...alaturi de clubul vostru sunt cam din nov.2007 si parca va vad la primele intalniri la care impreuna ati zgribulit de frig iarna ,impreuna ati patricipat la diferite evenimente din viata voastra ,zile de nastere,botezuri,taieti de mot,evenimente din cadrul clubului intr-un cuvant la bine si rau si niciodata nu s-a pus problema sa nu va fiti alaturi .........dar ceva s-a schimbat si parca s-a stins flacara de la inceput nimic nu mai e ca inainte si cu cat trece timpul parca totul incepe sa devina mai greu si nu mai sunteti pe aceiasi lungime de unda.
                              Dar haideti sa facem sa fie totul ca la inceput sa nu conteze faptul ca suntem poate de alta religie ,alta educatie ,ca suntem fete sau baieti ,mai noi sau mai vechi in club si sa nu uitam ca aici s-au legat multe prietenii iar,,prietenia nu rezista ,nici cu jignirii,nici cu dusmanii ,nici cu infrangerii -ea moare .
                              Sper ca acest post sa nu supere pe nimeni si sper ca de acum sa incercati sa fie la fel ca la inceputuri fara certuri si fara jigniri .Se spune ca e bine sa asculti sfatul unei femei uneori.

                              Comment


                              • emiliat... sper sa nu fii si tu partenera unui loganist ca am mai patit-o cu fluturash si rain nu ai precizat daca vii la intalniri sau esti membra a clubului doar pe forum....

                                find vorba de o comunitate mare acum lucrurile stau putin altfel, incep sa apara inevitabil bisericute, grupuri de interes, invidii, lucruri mai putin placute, dar eu sunt increzator in ei si in puterea noastra de socializare si relationare si cred ca vom reusi sa fim in continuare uniti si asa mai departe.

                                o persoana a scris ca se retrage, alta ca poate o urmeaza si lumea a intrat in panica.... vali nu se va retrage, sper si la fel si ceilalti.... astazi din pacate in loc sa lucrez pentru mine sau eveniment am facut-o pe impaciuitorul cu vali, steel, xp3rtul, floppy.... si mai am maine un set...

                                mesajele si semnalele de alarma au fost trase si cu siguranta si-au facut efectul.

                                ziceai ca nu mai este cum era.... iar eu inca nu stiu daca esti sau nu prezenta la intalniri.... noi nu mai trecem pe forum ce se intampla la intalniri si poate de asta pentru cineva din spatele forumul totul pare anost.... gandeste-te ca sunt 10-15 membri care se intalnesc in fiecare seara, cel putin 5 ziua pe copou la cafea si tot asa.... deci in fem 2008 ne adunam odata pe saptamana 15, dupa ~ 2 ani ne strangem cca 35 persoane bisaptamanal, 10-15 seara si asa mai departe, ca si club participam la evenimente in tara, obtinem si rezultate, acum organizam si evenimente..... deci nu inteleg de ce cineva ar putea vorbi de involutii, sau ceva de genul... nu e cazul....

                                ar putea sa mai fie o explicatie.......... poate valul pe care ne aflam a venit prea repede si este prea mare.... sa fie asta oare ? o teama, o ezitare ca inaintea unui examen ?

                                propuneti-va fiecare din voi ca atunci cand veniti la club sa aflati ceva nou, sa cunoasteti pe cineva nou, sa contribuiti cu ceva la club si la imaginea lui, atunci veti fi cu adevarati membrii ai clubului, atunci abia veti face ceva pentru club..... si inainte mai avem o regula.... in fiecare luna fiecare membru aducea un alt membru, nu unul de umplutura

                                Propun sanctionarea membrului CEZ. Sanctiunile vor fi stabilite la intalnire.
                                Ultima abatere: aseara cand i-am propus sa punem si la el pe bandouri banda cu sponsori mi-a replicat ca pe timp de criza el nu face gratuitati sau ceva la modul, am incercat sa ma asigur ca este o gluma si mi-a confirmat faptul ca vorbea cat se poate de serios... acestea in fata a cel putin 15 membi.
                                Prima abatere: cu toate ca stia ca nu are voie in spate la Era a facut cerculete intr-o miercuri din vara.... cand era YMSul si l-a mustrat si m-a sunat pe mine cand era la intalnire. Aplicarea benzilor cu sponsori nu este obligatorie, dar nu trebuie replicat pe un ton obraznic, adica unii e prosti si unii e smecheri.

                                Alte abateri:
                                - plecari in tromba de la era: cel putin 3
                                - limbaj/atitudine neadecvata fata de un alt participant la trafic pe esplanada palatului ... cazul XAR
                                - la intrebarea: vii la club? a raspuns unui membru si mi-a confirmat si mie telefonic cum ca nu are de ce si ca se plictiseste si chestii de genul
                                - si parca au mai fost vreo doua dar imi amintesc doar ca le-am dezbatut impreuna cu el si sper ca le-am lamurit
                                IS 10 LNC Facebook

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google