Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din experienta mea: cam toate merg perfect la inceput... apoi incep sa scartzaie ingrozitor.

    Am gasit aici pe forum ca se poate invarti foarte putin, cu un patent, bratul stergatorului spre parbriz astfel incat lamela sa calce perpendicular pe sticla - asa cica va sterge perfect.... nu am incercat inca faza pe masina mea si azi, pe ploaie, deja imi parea rau...

    Daca scartzaie - chiar si pe ploaie, mai poti incerca sa stropesti parbrizul ajuta un timp - aluneca mai usor lamela stergatorului.
    Last edited by cconstantin; 13 October 2009, 21:24.

    Comment


    • bosch aero twin is laser.... dar is 120 ron....

      ctin fane pozele, multumim

      intalnirea din seara de miercuri nu se tine.... va invitam la sfintele moaste...

      apropo aveti grija pe unde calcati.... traim intr-o tara in care cade si presedintele
      Last edited by ana_lnc; 14 October 2009, 10:05. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Problema la stergatoarele de logan este arcul bratului de stergator, care este prea rigid, exercitand asfel o presiune prea mare asupra lamelei stergatorului. Datorita presiunii, lamela se deterioreaza rapid, de-asta functioneaza toate o vreme si dup-aia nu mai functioneaza.

        O solutie ar fi slabirea arcului(intins putin sau ceva de genul) sau schimbarea acestuia cu unul de pe vr-un renault sau alta masina cu brate asemanatoare.

        Nu stiu daca un set de stergatoare de calitate mai inalta, ca cele Bosch tin mai mult, a incercat cineva?

        Problema la stergatoarele de logan este arcul bratului de stergator, care este prea rigid, exercitand asfel o presiune prea mare asupra lamelei stergatorului. Datorita presiunii, lamela se deterioreaza rapid, de-asta functioneaza toate o vreme si dup-aia nu mai functioneaza.

        O solutie ar fi slabirea arcului(intins putin sau ceva de genul) sau schimbarea acestuia cu unul de pe vr-un renault sau alta masina cu brate asemanatoare.

        Nu stiu daca un set de stergatoare de calitate mai inalta, ca cele Bosch tin mai mult, a incercat cineva?
        Last edited by Tazzz; 14 October 2009, 13:02. Reason: Automerged Doublepost
        Dacia Logan Laureate 2004, 1.6MPI
        Toyota Yaris Sol 2008, 1.4DDTI
        Dacia Duster Laureate 2015, 1.5DCI, 4x4 + Honda CBR 600 F4i Sport 2002

        Comment


        • Interesant
          Arcuri la stergator prea tari, arcuri la suspensie prea moi...
          La Logan s-au facut multe chestii cu "cap" pentru reducerea (pardon, optimizarea) costurilor.

          Deja suntem rau de tot off-topic;), nu?

          Comment


          • tazz cred ca ai dreptate..... mai mult de un an nu prea tin.... nici astea scumpe

            incerc sa va atasez premiile si cum le-am structurat pe grupe

            am incercat sa echilibrez balanta.... pareri pro si contra doar pe PM, telefonic sau duminica la intalnire
            Attached Files

            Comment


            • ciuciosu: salutare! Ai sters fetele la portiere?

              Comment


              • Originally posted by henke View Post
                ciuciosu: salutare! Ai sters fetele la portiere?
                Da henke am sters azi ....ms fain de solutie au iesit bine doiar ca a mai ramas alb pe ici colo ....acu tre sa le dau cu silicon si gataaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!

                Da ionut bun asa!!!!!!!!

                Se pare ca cei mai multi dintre noi avem din ce in ce mai multa treaba si asta daca stam bine si ne gandim este un lucru foarte bun asa ca cei ce mai au putin timp poat imi zice si mie cum sa intind arcul de la bratul de la stergator sa nu mai aiba asa forta fata de parbriz ....toate astea ca sa nu mai scartaie!!!
                Last edited by ciuciosu; 15 October 2009, 17:51. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                Comment


                • spotul audio realizat de Impact FM
                  IS 10 LNC Facebook

                  Comment


                  • nice nice..... da reclama penrtu sponsori ... nu o sa fie belele ... sau nu era pusa in program sa fie zisa si la radio :-ss
                    Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

                    Comment


                    • Super reclama! ciuci daca slabesti arcu ai sa te rogi sa il comprimi inapoi ca sa iti stearga bine.nu uita ca conteaza si solutia care o folosesti pt spalare .

                      Comment


                      • si atunci cum sa fac cu stergatoartele?
                        Si inca ceva --se aud zvonuri un baiat de la la noi din club ne face rost de distantiere la jante ......cica taica-su lucreaza la Tehnoton si asa ne poate ajuta cu chestia asta !!!! E ADEVARAT? stiti ceva despre asa ceva cineva?
                        sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                        Comment


                        • nu uitati:

                          maine la 11.30 la palat doar cei care au cotizatia la zi si contributia pentru eveniment achitata.... apa, servetele, tigari, etc.... pe la 12 as vrea sa plecam spre pista

                          azi colam si prima masinuta

                          aveti atasat cateva imagini.

                          azi e 17 si zuz cu tudor fac logodna la ora 17 la biserica Banu

                          .... si au trecut 2 luni..... ... rip max
                          Attached Files
                          IS 10 LNC Facebook

                          Comment


                          • FOARTE important pentru eventualii amatori.... designul vinilului de pe FRT CUP este propietatea sc euromarket.ro srl si este cesionata pe durata nedeterminata comunitatii FRT :P
                            IS 10 LNC Facebook

                            Comment


                            • care e prima masina care se coleaza ?
                              Felicitari Zuza si Tudor
                              R.I.P Maxx

                              nu se poate sa faci acum si parasolarele cu FRT si sa ramana pe masini bine la cei care vor :P.;))
                              Last edited by Xp3RtuL; 17 October 2009, 11:39. Reason: Automerged Doublepost
                              Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

                              Comment


                              • La 16.30 cei ce vor sa vina la Zuza si Tudor la biserica ne intalnim la palat!!!
                                R>I>P> MAX
                                sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google