Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu stiu daca faci referire si la mine cu constientizatul dar eu stiu ca am ajuns la unele concluzii dupa evenimentul asta ... Oricum ... nu prea puteam sa ne asteptams a iasa perfect avand in vedere ca e primul eveniment pe care il organizam ...
    Apropo tin sa felicit pe toata lumea din FRT & Excess (daca nu am mai facut-o deja) si in special si pe cei care pe langa stress-ul care l-au avut cu acest concurs au si concurat si in plus au si castigat premii
    Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

    Comment


    • Oricum au fost unele persoane din cadrul Staff'ului FRT care s'au scuzat foarte usor (ca sa nu zic ca s'au scuzat altfel) si nu au ramas pina la final.
      Respecta omul inainte sa ceri respectul sau!

      Comment


      • vicu ..te rog ..discutiile astea le purtam in particular ... nu aici .. ok /
        Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

        Comment


        • Salutare la toata lumea.

          Am citit si eu ce scrie pe aici legat de eveniment si is cateva chestii care se bat cap in cap.

          PCT. 1
          si acum citez:
          "La drift am sa incerc sa iau legatura cu baietii care au fost si la Piatra Neamt poate vin si la noi:
          Razvan aka Red Celica - SV-08-LKN cu BMW 328i coupe
          Filip aka FLP - BMW 325 ursulet
          Razvan Red Line - BMW e36 compact
          Mishu - Ford Sierra rosu
          Lucian - Ascona rosie cu galben
          Bakal - Nissan 200 SX
          "

          Cei trei de la final sunt membrii in Crazy Drivers. La fel este membru si KMK (Kamikazee) pe care vad ca l-ati scos de pe lista.

          Nimeni nu a luat legatura cu noi dar vad ce va faceti reclama pe spinarea noastra si nu numai si nu mi se pare cinstit. Si pana la urma i-ati chemat pe respectivii sa va faca show din cate am inteles. Si asta si faceau. Ca v-a deranjat pe voi ca pleca lumea sa se uite la un drift si nu la indemanare era de asteptat. Plus ca nici macar nu erau in zona unde se tinea indemanarea ci erau la distanta destul de mare. Au mai fost si altii care s-au invartit in zona respectiva, fiind si film pe net dar vad ca altii nu au deranjat, de unde nu pot trage decat o singura concluzie si anume ca a fost ceva personal. Si chiar si asa in astfel de situatii te duci si vorbesti civilizat cu omul si ii spui ca nu este OK si sa inceteze. Si pot sa garantez ca baietii se opreau si parcau masinile. Dar daca se vine cu chestii de genul: "Sa aveti grija ca se pune politia pe voi si ramaneti fara permis" sau ca "Crazy Drivers afara" si asa mai departe nu este OK.

          PCT. 2
          Citez:
          "- Crazy Drivers & Kamikaze au inceput sa faca difturi in parcarea Practiker Expo si sa puna in pericol persoanele aflate acolo, motiv pentru care au fost eliminati din concurs si rugati sa paraseasca propietatea Era Park"

          Nu stiu cum a facut un club intreg drift acolo, ca eu eram fara masina si nu am talpile la papuci prea roase ca sa imi aduc aminte sa fi facut drift, si mai sunt inca destul de multi colegi din club care tot asa au papucii intregi, ca sa nu mai spun de cei care erau la Suceava duminica si nu prea aveau cum sa fie in 2 locuri deodata.

          Si din cate stiu in astfel de situatii intai se ia legatura cu conducatorul clubului si se incearca rezolvarea problemei amiabil, mai ales ca eram acolo. In caz de nu se poate rezolva sunt de acord cu eliminarea, dar intai stiu ca se discuta civilizat. Nu te trezesti ca stai ca omul linistit si te uiti si auzi ca este un club mai neascultator si pe chestia asta sunt trimisi cei de la paza sa ia masurile necesare. Nu mi se pare civilizat mai ales ca organizatorii, respectiv fratii Comanesu ma stiu destul de bine ca sa poata sa vina sa vorbeasca cu mine.

          Si nu a fost vorba de rugaminte, ci a fost vorba de amenintari si un ton imperativ, care nu cred ca era necesar.

          PCT. 3
          Daca tot am fost eliminati din cadrul evenimentului de ce nu ati fost deranjati deloc in momentul in care Loco (IS-84-LCO), membru Crazy Drivers, a spart 2 seturi de cauciucuri facand spectacol pentru evenimentul vostru? De ce l-ati mai lasat sa participe?

          Cu Stima,
          Stefan M. Ciocoiu
          Presedinte A.C.S. Crazy Drivers

          Nu cred ca o sa stea tare mult acest post la voi pe forum dar am sa il si salvez separat ca sa il am.

          Comment


          • Originally posted by Supra MKIII View Post
            Salutare la toata lumea.

            Am citit si eu ce scrie pe aici legat de eveniment si is cateva chestii care se bat cap in cap.

            PCT. 1
            si acum citez:
            "La drift am sa incerc sa iau legatura cu baietii care au fost si la Piatra Neamt poate vin si la noi:
            .........................
            Cu Stima,
            Stefan M. Ciocoiu
            Presedinte A.C.S. Crazy Drivers
            Intr-un fel te inteleg, in altul nu. Ai spus ca ai fost acolo. Ceea ce a spus euromarket e adevarat si foarte corect. Problemele de genul asta nu se rezolva pe forum.
            Last edited by Floppy75; 2 November 2009, 23:36.
            sigpicAm o problema. Ma grabesc.

            Comment


            • Originally posted by Floppy75 View Post
              Intr-un fel te inteleg, in altul nu. Ai spus ca ai fost acolo. Ceea ce a spus euromarket e adevarat si foarte corect. Problemele de genul asta se rezolva altfel, nu pe forum.
              Corect. Se rezolva pe loc fara logoree la microfon. Ca asa am rezolvat problemele de genul acesta la cursele organizate de noi. Dar na. Se observa ca este prima data cand organizati un eveniment.

              Si sunt deschis la sugestii pentru alte modalitati de rezolvare.

              Comment


              • Originally posted by Supra MKIII View Post
                Corect. Se rezolva pe loc fara logoree la microfon. Ca asa am rezolvat problemele de genul acesta la cursele organizate de noi. Dar na. Se observa ca este prima data cand organizati un eveniment.

                Si sunt deschis la sugestii pentru alte modalitati de rezolvare.
                Fiind prima data cand organizam este normal sa se ia toate masurile de siguranta, mai ales in afara pistei. Ce-ar trebui sa faca euromarket? Toata raspunderea era pe el. Crede-ma, impresiile nu se fac in zona aia. Despre demonstratia de pe pista: Jos palaria.
                sigpicAm o problema. Ma grabesc.

                Comment


                • uite ca a trecut si mult asteptatul eveniment la care s-a muncit enorm de mult ...zic eu...
                  as vrea sa fac o lista cu multumiri catre persoanele din staff dar mai mult ca sigur o sa uit pe cineva si nu vreau sa apara discutii ; asa ca felicitari staffului organizator FRT alais loganclub IASI pt contributia adusa si pt implicare. Fortza FRT.....multumesc ca ati reusit sa indurati frigul si sa va pastrati calmul pana la sfarsit ... nu e asa SFD ?))
                  din interior a iesit fffff bine...din exterior mai sunt lipsuri , ...trebuie sa ne intelegeti e primul eveniment organizat de noi , mai avem de invatat.
                  multumim pt prezenta si felicitari pt premiile obtinute :Loganclub Bucuresti , Loganclub Constanta
                  Miiii de multumiri sponsorilor si partenerilor media fara de care acest eveniment nu ar fi avut loc.


                  ne vedem duminica la era(pana atunci nu o sa fiu in iasi)

                  tin sa va reamintesc ca acest eveniment ii este dedicat lui MAX !!!. Dumnezeu sa te odihneasca in pace R.I.P MAx
                  SASeee MIIIII !!!!!!!!!!
                  Last edited by iooon; 3 November 2009, 00:51.
                  0.9 tce SL plus

                  Comment


                  • mikiii te rog sa ma contactezi pentru a lamuri problema 0761 603 496
                    poti sa ma suni si acum.... vad ca esti online

                    hai sa iti expun situatia din punctul meu de vedere....


                    orice se intampla acolo era raspunderea mea ca si organizator - agree ?

                    fum, scartait de roti altundeva decat in locul special amenajat, staful a observat si a luat masuri......


                    stiu ca la un moment dat a venit unul din ei si a vorbit frumos cu voi dupa care discutia a degenerat.... nu mai conteaza cine a inceput important e ca nu trebuia sa se ajunga in punctul asta ... cu jigniri, amenintari si insulte din ambele parti - aici consider vinovati si cei din staff care trebuiau sa se abtina.... dar si colegul vostru care trebuia sa aiba un comportament decent, deci bile negre la ambele tabere

                    intru-cat voi nu sunteti la primul eveniment organizat as putea considera nerespectarea regulilor ca un sabotaj sau un mijloc voit de a strica evenimentul si imaginea clubului nostru.

                    banuiesc ca v-ati suparat de la faza la care l-am rugat pe alex LRY sa isi scoata masina de la expo.....

                    cand am fost la piatra la Got Skils si dupa am vorbit cu razvan LKN si am postat si pe 4 tuning invitatia de a participa la drift pentru o serie de baieti.... persoane care le stiu de pe afise si pe care le-am vazut performand ca drifteri si in care aveam incredere ca pot stapani masinile si le pot tine pe pista

                    la suceava am avut o discutie cu Gratian care mi-a interzis sa fac drifturi.... acum il inteleg de ce..... pentru ca lumea nu vrea efectiv sa respecte niste reguli...... dupa discutia cu el, KMK a venit la mine si mi-a zis ca ma sustine si vine la iasi, am si martori.

                    pe afis nu au fost drifterii niciodata.... vorbim de varianta finala care a fost tiparita.

                    pe site a ramas undeva prezentarea veche si pe unde am mai postat... mai erau cateva forumuri....

                    iar la microfon am fost zic eu cat se poate de diplomat si v-am vorbit de bine chiar daca am rugat autoritatile sa sara pe voi......

                    daca tot ai fost acolo puteai sa vii sa facem cunostinta nu ? asa ar fi fost frumos.... ai delegat un membru de la tine sa fie in juriu ? nu a fost un juriu propriu-zis dar au fost puncte cheie unde doream persoane neutre si cel mai bine era sa fie persoane reprezentative ale altor cluburi.... anyway

                    eu imi cer scuze pentru faptul ca colegul sau colegii mei poate au cedat nervos si au fost mai liberi la gura dar sa stiti ca au facut-o pentru protectia populatiei si binele evenimentului.

                    eu am avut doar anumite arii din era luate si nu puteam sa fac ce vroiam unde vroiam.... astazi am si fost mustrat de conducerea ERA din cauza voastra.... ce sa mai zic ? asta e.....

                    la faza cu crazy drivers sa plece acasa .... era mesaj pentru cei ce nu se pot stapani si sa urmeze niste reguli.....

                    eu cred ca acest incident trebuie pus de o parte ati gresit si voi si din cate am inteles si ai mei au reactionat neadecvat.....

                    noi militam pentru intelegere si cooperare nu razboiaie de doi lei.....

                    cum ar zice brw.... "ce e atata vrajba intre semeni"

                    MKIII sper ca aces mesaj sa te fi prins intr-o pasa buna si sa il privesti cat se poate de constructiv si pe viitor sa demonstram maturitate si responsabilitate si sa facem poate si evenimente impreuna (acum nu iti lua foc ca mi-am propus sa fac pe cineva imatur sau iresponsabil ca nu e asa... sunt chestiuni generale)

                    sase miiii

                    TIM - multumim de fotografii si filme .....am folosit pozele tale intr-un clip... daca te deranjeaza sa imi spui... trebuia sa iti fi cerut voie mai intai...

                    Apropo de LCO.... si de club.... eu m-am referit la cei care va reprezentau acolo clubul.... nu cred ca a venit cineva la expo sa va caute daca sunteti sau nu in CD sa va trimita acasa.... mesajul meu clar se referea la cei care nu respectau regulile.... iar LCO de unde sa stiu eu ca e de la voi.... bravo lui ca a stat si chiar si dra care il insotea a participat si a si castigat din cate stiu eu iar spectacolul oferit de LCO a fost superb... felicitarile mele

                    banuiesc ca ai sa vrei sa ai tu ultima replica..... cum ar zice leonidas, sper sa fie una constructiva

                    Modificari cu privire la ora de iarna pentru intalniri

                    duminica orele 18.00 - era park
                    miercurea orele 20.00 - palatul culturii
                    Last edited by euromarket; 3 November 2009, 02:35. Reason: Automerged Doublepost
                    IS 10 LNC Facebook

                    Comment


                    • Originally posted by iooon_cug View Post
                      uite ca a trecut si mult asteptatul eveniment la care s-a muncit enorm de mult ...zic eu...
                      as vrea sa fac o lista cu multumiri catre persoanele din staff dar mai mult ca sigur o sa uit pe cineva si nu vreau sa apara discutii ; asa ca felicitari staffului organizator FRT alais loganclub IASI pt contributia adusa si pt implicare. Fortza FRT.....multumesc ca ati reusit sa indurati frigul si sa va pastrati calmul pana la sfarsit ... nu e asa SFD ?))
                      din interior a iesit fffff bine...din exterior mai sunt lipsuri , ...trebuie sa ne intelegeti e primul eveniment organizat de noi , mai avem de invatat.
                      multumim pt prezenta si felicitari pt premiile obtinute :Loganclub Bucuresti , Loganclub Constanta
                      Miiii de multumiri sponsorilor si partenerilor media fara de care acest eveniment nu ar fi avut loc.


                      ne vedem duminica la era(pana atunci nu o sa fiu in iasi)

                      tin sa va reamintesc ca acest eveniment ii este dedicat lui MAX !!!. Dumnezeu sa te odihneasca in pace R.I.P MAx
                      SASeee MIIIII !!!!!!!!!!
                      No acuma Cic-ule ai vazut si tu eram 2-3 de munceam restul stateau,bai nene pai e normal asa ? Bineinteles ca atunci am luat foc si am cam zis niste chestii dar nah era frig eram obositi si iti dai seama ca nervii erau varza deci eu imi cer scuze oficial pt injuraturi si intepaturi,sper ca data viitoare sa fiu mai calm si sa ma linistesc pe treaba asta . Salutare Tuturor !!!!


                      SFD - Sa Fereasca Dumnezeu

                      Comment


                      • Lasand la o parte toate neintelegerile si greselile felicitari tuturor.Multumesc baietilor de la EXCESS pt diploma (a fost o surpriza frumoasa ).Pentru viitor sper sa fim mai uniti aici ma refer la cluburi pana la urma suntem IASI TEAM si nu ne fac bine rivalitatile copilaresti.Pasiunea pt masini trebuie sa ramana pt masini nu pentru marci si culori.Multumim pt sprijin Bogdan Marciuc si Augustin Mihalache .Multumim celor care au ajutat la buna desfasurare a evenimentului aprox 40 de membri si chiar si din afara clubului.Multumim EXCESS pt tot ce ne-ati pus la dispozitie.Nu in ultimul rand felicitari IONUT pt sacrificiul si lupta care ai dus-o ca sa aiba loc evenimentul. R.I.P MAX

                        SFD glumeam tu chiar chiar ai luat-o serios "sa fereasca dumnezeu"
                        Last edited by Razvan BRW; 3 November 2009, 04:30. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • SFD nu erau chiar 2-3) .. erau oleak mai multi ... Haideti sa lasam asta..una peste alta a iesit bine ...
                          Dumnezeu sa te aiba in paza Maxxx! .... Sase miiii...
                          Traim intr-o tara in care pizza ajunge mai repede decat politia...(B-67-XAR)

                          Comment


                          • Fratilor nu va mai certati pe forum. Este timp pentru asta miercuri la intalnire
                            Respecta omul inainte sa ceri respectul sau!

                            Comment


                            • felicitari tuturor pentru acest eveniment. sunt convinsa ca exista si nemultumiti, dar trebuie sa se tina cont ca este primul eveniment de acest gen pe care`l organizati, si era inevitabil sa nu apara anumite "greseli". eu una am venit pentru fun si m`am simtit tare bine, am mai si participat la insistentele prietenilor mei si acum nu regret nimic.
                              ii multumesc (multumim) lui ionut (cug) pentru ospitalitate, implicare si grija care a avut`o pentru noi, este un baiat extraordinar. imi pare rau ca timpul a fost asa de scurt si nu am apucat sa ne cunoastem mai bine, dar sper ca o sa mai existe si alte ocazii.
                              felicitari tuturor participantilor si organizatorilor!
                              sigpic

                              Comment


                              • Bataie?Bataie?Vin shi io... ...hai k glumeam.Nu mai fitzi copii,realizat shi organizat ptr. prima data a ieshit super,doar cu baietzii ashtia mai neascultatori io le zic 1 sg lucru :Avetzi gura mare sau ceva de aratat?PE PISTA FRATZILOR NU PE MARGINE NUMAI CU GURA!!!Am auzit comentarii destule pe margine,dar era doar o dovada in plus de la unii k nu au nici makar permis...so?Shut the fuck up Slickers!!!(de pe margine).
                                Oricum felicitari ,ink odat' ptr. efortul depus intrgului stafforganizatoric!!!
                                P.S. : "Neastamparatzii"...la cata experientza va laudatzi k avetzi la concursuri de genul asta ,io ash tace,va facetzi de rushine...RULES ARE RULES FOR ANYBODY!!!Trebuia sa sustzinetzi evenimentul shi organizatorii nu "sa incercatzi sa va datzi in stamba"(maybe).
                                MII DE SCUZE DAK AM JIGNIT PE CINEVA ,CRED K SANT DOAR FAPTE SHI DISCUTZII ,DAR CUM ZICEA SHI IONUTZ...SPERAM SA FIE CONSTRUCTIVE!!!
                                Wow!Ce bun sant la discursuri...!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google