Logan Club Piatra Neamt

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • lumea asta era pusa mai demult pe treaba. Naravul nostru nu s-a schimbat.
    Ne urezi noua sa ne tina naravul....sau cui? Te include si pe tine?

    1. mike26ro NT 75 URS
    2. cristi3775 NT 06 LXe
    3. gaby galbeaza NT 06 MPC
    4. dragosvintila79 NT 83 DAV

    Comment


    • A mai trecut o saptamana....tot putini la intalniri....din ce in ce mai putini.
      Chiar si asa putini....am remarcat (chiar mai de demult)foarte putina receptivitate pentru problemele clubului.
      Oare noi de ce ne intalnim? Imi pun tot mai des intrebarea. Nimic nu se concretizeaza din ceea ce s-a discutat si se discuta si parerea mea e ca nici nu se va realiza vreodata nimic. Vorbim vorbe si fiecare pe limba si in contul lui.
      Cei ce ne adunam la stadion ne putem numi membri? Avem aceasta calitate? Nici pe departe. Cine crede asta se inseala.
      Daca ar fi dupa mine as propune reinfiintarea Logan Club Piatra Neamt, pe baza unui regulament propriu stabilit.

      Comment


      • Trebuie de acuma a incepe a ne organiza pentru mica siesta de la marginea iazului.......langa gratarel si cutiile cu bere.
        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

        Comment


        • rog pe cei ce vor sa petreaca o zi cu LC Piatra Neamt la iarba verde, sa-si confirme prezenta aici .
          Nu de alta dar dorim ca , in functie de aceasta prezenta, mesajul nostru sa se indrepte si spre cei care, din anumite motive nu au contact cu forumul, luandu-ne in acelasi timp raspunderea de a-i anunta despre eveniment.

          Bun…acum sa revenim la problemele noastre.
          In nenumarate randuri s-a incercat prin intermediul liderului de grup, resppectiv Cristi, de a concretize unele idei cu privire la promovarea clubului , si delimitarea unor activitati specifice. Din pacate nu a reusit acest lucru. Nu a reusit tocmai din cauza indiferentei noastre.
          In consecinta imi iau sarcina de a realize totusi ceva pentru acest club, dar am nevoie de sustinere.
          Primul pas ce-l vom face va fi realizarea de legitimatii pentru fiecare membru. Prin membru se va intelege persoana care va fi activa in club, care va participa la intalnirile LC , si care se va implica in activitatile clubului (organizare, promovare, etc). Sa nu se inteleaga ca cel care vine o data la 2 luni la intalnire va fi membru.
          Va spun din start , multi vor avea statutul de simpatizant in acest club, asta pana ce prezenta la intalniri, implicarea si plata cotizatiei vor demonstra ca merita alt statut.
          Legitimatiile vor avea inscris statutul de membru sau (dupa caz) simpatizant, vizitator etc.
          Sigur ca vom mentine acea taxa lunara, care se va stabili inca o data Duminica asta, ocazie cu care facem listele cu membri.
          Asa ca va rog ca in decursul acestei saptamani sa postati pe thread-ul care-l voi crea listele cu membrii. Informatiile pe care le solicit vor fi : poza masinii , poza membrului , data inscrierii in logan club , user , numele si prenumele, numarul de inmatriculare.
          Deci…sambata veniti cu bani la voi.
          Inca o data, va spun, realizarea acestor legitimatii oblige la ceva. Fiecare membru care primeste legitimatia ar trebui sa stie lucrul asta.
          Nu vor deveni membri, sau vor fi exclusi cei care din oricare motive denigreaza marca nationala (Loganul). La o adica aceasta masina ne-a adunat si unit si de ce nu imprietenit.

          Sambata astept ca la intalnire sa discutam despre acest lucru. Nu vreau sa existe bisericute si intalniri de afaceri pana nu stabilim ce trebuie facut. Suntem estul e mari si cu capul pe umeri sic red ca nu trebuie ca san e traga nimeni de maneca pentru a lua o initiative.
          Cam astea ar fi de spus momentan, daca cineva are obiectii sa le expuna fara nici o retinere.
          Last edited by mike26ro; 22 June 2009, 23:50. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • salutare imi pare rau ca nu am putut sa mai stau sambata dar asta e, sambata asta sunt de servici si iar nu pot ajunge. vreau si eu sa intru cu acte in regula in club faceti-ma si pe mine sa inteleg ce trebuie sa dau?

            cu intalnirea de la iaz nu pot sa fiu prezent ca sunt in concediu sia asa vrea sa plec din zona vreo saptamana
            Last edited by cristi3775; 23 June 2009, 21:30. Reason: gramatica..

            Comment


            • nu-i problema gabi, o sa te tinem la curent cu tot ce trebuie.
              O sa te rog sa-ti completezi datele. Despre cotizatie si altceva vom vorbi sambata.

              Comment


              • felicitari domnul mike26ro pentru noua functie.......apropo domnul Cristi (Organizator)se putea vorbi despre schimbarea asta....dar nu-i nimik
                adica nu imi plac dedesupturile!!!!!
                multa bafta in continuare cu cotizatii si asa zise contributii....eu unul credeam ca ne intilnim din placere si pentru discutii amicale si folositoare atit pentru noi cit si pentru masinile noastre nu pentru cotizatii,dar fiecare cu ce il doare!!!
                cum am mai zis multa bafta in continuare!!!!!!!
                ps:nu e vorba de 10-15 lei dar gestul cu .......e Urit !!
                Last edited by dragos79; 23 June 2009, 22:32.
                sigpic

                Comment


                • Decizia de a alege un nou co-organizator imi apartine . As fi sustinut decizia asta unui vot, dar se pare ca nu prea am cu cine dispune problema la intalniri.
                  Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                  Comment


                  • Rar mi-a fost sa vad ca la intalnirile noastre am avut discutii folositoare pentru noi si masinile noastre. Amical ne putem intalni si la o bere in parc cred.
                    Si inlegatura cu cotizatia, cred ca si asta va face delimitarea intre membri si simpatizanti/forumisti. Nu obligam pe nimeni sa plateasca, asa cum nu obligam pe nimeni sa fie membru.

                    Sambata la intalnire vom avea si o ordine de zi dupa care sa discutam. Aceasta va fi ..in mare...urmatoarea:
                    1. Stabilirea cotizatiei minime pentru membri( s-a discutat de "n" ori: aceasta nu va fi pentru gratare si bere)
                    2. Scopul cotizatiei: cadouri pentru membri, ajutor in rezolvarea unor probleme tehnice, aniversari Logan Club, etc.
                    3. Realizarea legitimatiilor pentru membri.
                    4. Eventuala schimbare a zilei si orei pentru intalniri (o ideea de a mea)
                    5. Pana devine oficial clubul(lucru care se va intampla curand): stabilirea unui regulamet pentru membri.
                    Punctul 5 va fi optional.
                    Last edited by mike26ro; 24 June 2009, 21:09. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • dar unde trebuie sa completez datele?

                      Comment


                      • aici colega..http://www.loganclub.ro/forum/legiti...9.html?t=13969
                        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                        Comment


                        • Mai, dar multi va ingramaditi la prezenta. sau la alte discutii. Indraznesc sa o numesc indiferenta si ambitie, ambitie rezultata din influentele democratiei si conceptelor capitaliste (nimeni nu suporta sa fie condus, sa aiba obligatii, sa fie tras la raspundere, sa primeasca ordine etc...).
                          Si sa nu sariti nimeni ca nu aveti timp sau nu intrati pe net...sunt 10 asa zisi membri (nemteni) care frecventeaza site-ul logan club dar evita forumul de discutii.

                          Comment


                          • Intalnirea nationala LoganClubRomania la Sibiu in data de 25-26 iulie...invitati:toti loganistii din Romania(...si nu numai )
                            ...detalii (lista de prezenta,cazare pt.cine doreste si alte informatii...)


                            ...ne vedem acolo
                            Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                            Comment


                            • Multumim de invitatie, ar fi bine sa avem si noi un reprezentant la acea intalnire. Din pacate in acea perioada sunt la mare si nu pot ajunge.
                              Poate delegam totusi un reprezentant pentru a a solidariza si noi cu ceilalti colegi.

                              Comment


                              • da....pe mine..:d..si care mai vrea sa vina. Eu am sa plec de acolo la mare.....
                                ASA ca face-ti cheta....sa am ce cheltui
                                Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google