Carciuma da' Pitesti ...discutii libere

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ideea era ca am toate cauciucurile de cand e masina de 3 ani si sunt kormoran si sunt vai steaua lor, nici la formula 1 nu ma primesc cu ele ca aia mai au 3 santuri pe cauciucuri nu ca mine. vroiam sa ii pun pe fata 2 de iarna de 185/65/15 si pe spate sa-i pun niste sh-uri de 195/65/15

    Comment


    • Vezi ca 185/65 nu au acelasi talon ca 195/65.65 reprezinta 65% din latimea cauciucului adica 185,195.Pune 195/60.sunt aproape cat alea de 185/65,vin mai mici cu 6mm in diametru decat 185/65.
      Last edited by al!n; 16 November 2009, 20:27.
      AG 16 Y M A

      Comment


      • cata vezi ca alin e maestru la asa ceva.si pe mine m-a ajutat.daca pui cu 65 o sa stea mai ridicata olea de spate.merge iarna.da la vara ..treci la 195 cu 60.
        [img]http://www.loganclub.ro/forum/attachment.php?attachmentid=417003&d=1355899108[img]

        Comment


        • pt vara vreau sa-mi fac alt set de roti bitza dar era faza acuma pana trece iarna... ca parca nu-mi mai vine sa mai dau bani si pt spate sa ii iau de sezon, asa alea de 195 le luam moca :|

          Comment


          • atunci ia 195/65.chiar daca o sa stea masina mai saltata putin de spate..
            AG 16 Y M A

            Comment


            • banuiesc ca o sa arate ca o berlina cu arcuri de break pe spate

              Comment


              • merge , trece peste troienele de zapada
                si eu mi`am facut rost acuma de 4 roti (gume iarna si tabla) pt iarna , dar la cat e de lasata la mine , fac pe plugu` la prima zapada.
                PS , am voie la off topic la voi ? sau e doar pt membrii pitesti .. )

                Comment


                • poi de... dar si cand e vara... ehee!! alfel da lasata
                  P.S. nu vad de ce n-ai avea voie )

                  Comment


                  • cata..daca tu faci pe pugu...dsl-u si bita ce sa mai zicem....
                    low....&.....slow

                    Comment


                    • n`am nimic cu cei care au kit pe ele , dar alea chiar sunt pluguri iarna , in ideea ca chiar strang zapada acolo ))

                      Comment


                      • cata facem si noi un ban cinstit la iarna.....pe criza asta...ehee ))
                        Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                        prost.

                        Comment


                        • va vaicaritzi atat ca nu avetzi gume....

                          e 5 lei pachetul naiba....

                          offf..crizaaaa:)))

                          Comment


                          • day ule ai tu mentolate?

                            ca pentru a mea masina am achizitzionat 2 bc noi noutzeeee si cu ocazia asta ma intalnesc si eu cu dsl u
                            Last edited by DISSSEL; 18 November 2009, 23:40. Reason: Automerged Doublepost
                            Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                            prost.

                            Comment


                            • sa te intalnesti draq o data ca mi s-a luat sa am masina cu 2 locuri ca nu am loc de adidasii tai...

                              Comment


                              • pai ce ma faci taximetrie cu ea???
                                Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                                prost.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google