Cafenea LoganClub Satu Mare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma-ndoiesc...

    Comment


    • Salutare... Pt Lorand Azotul este folosit la umplerea anvelopelor, pentru a reduce riscul unei explozii in cazul supraincalzirii cauciucului sau oxidarea accelerata a anvelopei, la solicitari mai intense. Mareste gradul de siguranta al tuturor anvelopelor prin asigurarea unei presiuni constante un timp mai indelungat, ceea ce ar micsora riscul de a face pene in rulaj. In absenta oxigenului, lipseste umiditatea care, in timp, influenteaza imbatranirea amestecurilor, a structurii interne a cauciucului si a elementelor metalice ce duce la incetinirea formarii de ruginå pe jante, deoarece nu contine pulberi, ulei, umiditate sau substante care pot intr-un fel sau altul sa compromita viata cauciucurilor Acest gaz este mai putin influentat de variatiile de temperatura, spre deosebire de anvelopele umplute cu aer care isi modifica destul de mult presiunea intre starile de frig si de cald.
      Un alt avantaj este faptul ca anvelopa din cauciuc este mai putin permeabila la azot decat la oxigenul din aer, azotul prezentand o molecula mult mai mare, deci pierderile de presiune in anvelopele cu azot sunt mult mai mici decat cele din anvelopele umflate cu aer si in acest mod se obtine o uzura redusa a caii de rulare a pneului, creste durata de folosire a anvelopelor se reduce considerabil consumul de carburant ceea ce genereaza cheltuieli de intretinere mai mici a autovehiculelor.
      Azotul este mai stabil decât aerul care este sensibil la salturile de presiune si temperatura si in consecinta, aceastå stabilitate are repercursiuni pozitive asupra prizei la drum a pneurilor si a sigurantei vehicolului. Azotul este foarte util si pentru vehiculele care stationeaza vreme indelungata ca: remorci, caravane sau motociclete. Stationarile indelungate in timpul anului pot altera „mecanica” cauciucurilor accelerând imbatranirea structurala si astfel reducand siguranta în utilizare.


      Asa deci si prin urmare Dani si Lorand cand aveati de gand sa ne spuneti despre masinile voastre ascunse adica bamwau em si audi tete. Voi veniti sa spionati loganisti? tradatorilor!! Am vazut ce faceti voi ieri!!

      Comment


      • Da vad ca si tu te plictisesti rau. Noroc cu goagalu asta...ca mere mai usor cautarea, ha?
        Cine stie care este cel mai mic pret la montaj folii omologate RAR pe geamurile spate? Cine si unde?
        sigpic

        Comment


        • in curte la magnolia este unu care foliaza, ultimadata cand a trecut pe la peco mie mi-a zis ca inofliaza cu 1.8 mil geamuri spate+luneta omologate

          Comment


          • nah, sho pe el. nr. de tel., adresa, program de lucru. si ma anunti.

            Nah. am sunat la d-l Rici de pe Magnoliei 44 si pretul real la infoliere geamuri laterale spate + luneta este de 280 lei. asa ca mai aman oleaca proiectul asta
            Last edited by 81fly; 15 April 2011, 16:56. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic

            Comment


            • pina cand? piana luni?...
              sigpic http://www.loganclub.ro/forum/sm_01_uli-t17461p16.html

              Comment


              • pana imi vin iara pasaricii ))))))))))
                luni cred ca ii mult spus
                sigpic

                Comment


                • Ia te uita ce a ajuns in portbagajul masinii mele!!! Il recunoasteti (satmarenii stiu :P)?
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • sal bubuiesti sanatos.....
                    sigpic http://www.loganclub.ro/forum/sm_01_uli-t17461p16.html

                    Comment


                    • Sa iti bubuie tabla fericita Da amplif ai?
                      sigpic
                      Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                      Comment


                      • amplifu ii pe drum
                        sper ca pe luni-marti sa am tot ce trebe
                        sigpic

                        Comment


                        • faina intalnirea de vineri mai ales Blowoff-ul cauciucului meupoza nu e de la intalnire...e cu o zi inainte de intalnire...atunci a explodat alt cauciuc
                          Attached Files
                          BMX DIN SATU MARE
                          SM 96 ADY

                          Comment


                          • Rezolvat!!! Acum bubuie si la mine in masina ) Pioneer + Blaupunkt = NIIIIICEEEE
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • in Sm...sunt tot mai putini loganari cu portbagajul liber complet
                              BMX DIN SATU MARE
                              SM 96 ADY

                              Comment


                              • ) eh daca altceva n-avem, macar muzica sa sune
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google