Discutii Generale LC Slobozia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din cate stiu la Mircesti e plaja privata, e si normal sa fie amenajata. Mergi acolo cu cea mai mare placere, uite cu ocazia asta poate ne si adunam seara la 6 sa ne cunoastem si sa stam la taclale.
    Nu-i bai...

    Comment


    • unde sa ne adunam?la mircesti?
      Keep It Real! Keep It Simple!
      sigpic

      Comment


      • Poate o sa vin si eu in acest Week la Amara,,de fapt vroiam sa vin de saptamana trecuta,,dar a fost urat ca a plouat,,,si numai stiam unde este mai frumos!
        La Perla si UGSR cum mai este pe acolo???
        Eu as fi vrut la UGSR sa vin ca este si bazinul ala pt copii mici si apa mai mica,,,ca din cate stiu la Mircesti este apa mare rau pe acolo,,iar la Perla iarasi era apa mare la mal!
        La Mircesti mai au aia topoganul ala de apa si bazinul ala de copii ??

        Comment


        • la mircesti au topogan...din cate stiu poate fi folosit.si au si piscina de copii...iar apa nu e mare rau de tot.este mare..adica 1.65....pe la vreo 4 metri de mal
          Keep It Real! Keep It Simple!
          sigpic

          Comment


          • Paote nu toti ati vazut dar anul acesta 13MIU participa in campionatul "Cea mai "tiganita masina" editia 2011" atasez si link-ul catre pagina concursului. http://www.loganclub.ro/forum/campio...-t35253p2.html

            Multumesc celor care m-au votat in aceasta editie a campionatului a-ti votat ca va place masina sau ca suntem prieteni?
            Last edited by Alex_MIU; 7 August 2011, 23:36. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic

            IL 1 3 MIU

            Comment


            • hai k raspund eu primu..si doar pentru mineapreciez ce faci tu cu masina aia(ce altii nu ar indraznii),te apreciez ca prieten...dar la vot pur si simplu am tinut cont de masini si te-am votat pe tine pentru ca ai mers pe original si ai stors cat mai mult din BESTIA de 1.4))...plus ca mai stiu si cateva din bataile tale de cap de-a lungul modificarilor.in schimb sgm a schimbat,nu modificat motorul.de apreciat si el...dar fara comparatie.!!
              Unii dintre voi ar trebui sa aveti prenumele "TANGA"...va place sa fiti in "centru"..!!!

              Comment


              • Va rog sa-mi spuneti si mie unde pot face in Slobozia:
                - un test de compresie la 1.4
                - un tester ok cu pret decent
                - service/mecanic ieftin si bun
                Va multumesc!
                Last edited by quinn; 14 August 2011, 22:47.

                Comment


                • Originally posted by quinn View Post
                  Va rog sa-mi spuneti si mie unde pot face in Slobozia:
                  - un test de compresie la 1.4
                  - un tester ok cu pret decent
                  - service/mecanic ieftin si bun
                  Va multumesc!
                  parerea mea: unde cunosti pe cineva!
                  Unii dintre voi ar trebui sa aveti prenumele "TANGA"...va place sa fiti in "centru"..!!!

                  Comment


                  • Originally posted by quinn View Post
                    Va rog sa-mi spuneti si mie unde pot face in Slobozia:
                    - un test de compresie la 1.4
                    - un tester ok cu pret decent
                    - service/mecanic ieftin si bun
                    Va multumesc!
                    Treaba e putin complicata.Test de compresie poti face pe la service-uri (Dacia ,Selena, etc) insa nu se pupa ieftinul cu bunul.Tre sa te hotarasti ce vrei ori ieftin ori bun.
                    Din propriile experiente zic mai bine sa te duci la un service unde primesti o factura si garantie pentru lucrarea care s-a executat.In februarie m-am dus eu la mesterul ala bun si ieftin pentru un demontat/remontat chiulasa.Am pus chiulasa la loc dupa unele modificari care i le-am facut,toate bune si frumoase masina nu a mers decat 1luna de zile in regim normal max 3000rpm dupa care intr-o zi din senin a ramas maicamea cu ea in drum.Concluzia distibutia pusa de nea mesteru in graba a sarit de la punct iar ca rezultat 2 supape s-au strambat.
                    Iti fac o lista cu ce am platit extra fata de cei 300lei pe care i-am dat lu nea mesteru in prima faza.
                    -manopera demontat/remontat chiulasa
                    -1 buc supapa admisie
                    -1 buc supapa evacuare
                    -reglaj culbutori + alte maruntaie in total 680lei pentru a schimba 2 supape de 20 lei bucata.

                    Acum stau si ma gandesc nu mai bine ma duceam de prima data la service si dadeam 680lei decat sa dau 300+680 ulterior?
                    sigpic

                    IL 1 3 MIU

                    Comment


                    • Turbina

                      Colegi scuze ca deranjez..as avea si eu nevoie de o turbina..euro 3..sa o repar dak se poate sa iau alta nu stiu...dak ma poate ajuta cineva..ast un msj de la voi.multumesc molt..!

                      Comment


                      • Prafuiala...
                        sigpic

                        IL 1 3 MIU

                        Comment


                        • Sambata ma duc pe la Bucuresti,cine vrea sa il iau la o plimbare ca sa imi tina si mie de urat pe drum?Plec dimineata pe la 7:30 max 8:00,o sa ma duc pe la TopGear sa imi refac suportii la esapament si sa cumpar niste anvelope, la ora 16:00 o sa ma duc la intalnirea Bucurestenilor iar pe la 17:00 - 17:30 max o iau inapoi spre casa.
                          sigpic

                          IL 1 3 MIU

                          Comment


                          • ma lamurit miu si cu condensatoru.. numai iau dar fir tot trebuia sa iau k era prea subtire ala. ma gandeam sa-l antifonez tot, merita sa-l antifonez? deocamdata am antifonat doar fundu subwooferului cu vatelina.
                            sigpic

                            Comment


                            • Ma eu ti-am zis daca pana acum nu ai avut probleme cu bateria si nu asculti muzica in excces cu motorul oprit la volum mare nu e nici o problema,de banii aia poti face altceva.

                              P.S Floriane muta tu posturile incepand cu 1099(inclusiv) la Discutii Generale.
                              sigpic

                              IL 1 3 MIU

                              Comment


                              • Gata domnu....
                                Nu-i bai...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google