Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sotul pleaca la mare in concendiu, urmand ca sotia sa ajunga si ea peste cateva zile. Ajuns la hotel, seara ii scrie sotiei sale un e-mail, dar scrie gresit adresa si mesajul ajunge la vaduva unui preot care decedase cu o zi inainte. Aceasta, dupa ce parcurge speriata e-mailul, scoate un urlet si lesina. Vrand sa afle ce a putut provoca lesinul, rudele se uita si ele pe monitorul calculatorului: "Draga mea sotie, am ajuns cu bine si tocmai m-am cazat. Totul e pregatit pentru sosirea ta de maine. P.S. Vai, daca ai sti ce cald e aici!!"
    sigpic #

    Comment


    • Doua sotii de politisti stau de vorba. Una zice: - Draga, sotul meu are post langa o florarie. Niciodata nu mi-a adus vreo floare... - Si ce? Al meu are post langa conservator. O conserva n-am vazut pana acum...
      lipsa text

      Comment


      • Bija conduce masina prin Bucuresti, grăbindu-se la o importantă întâlnire de afaceri, unde a fost chemat de urgentă să semneze un contract "gras" cu parteneri străini care se grăbesc să prindă avionul. Este pe punctul să întârzie, dar nu găseste nici un loc de parcare. Disperat, îsi înaltă privirea spre cer:
        - Doamne, e cel mai important contract din viata mea, dacă ajung la timp si-l semnez voi avea mult de lucru si nu voi mai avea probleme niciodată. Ajută-mă să găsesc un loc de parcare si-ti promit că mă voi duce la biserică în fiecare duminică, voi tine posturile, îi voi ajuta pe nevoiasi si nu voi mai minti în veci!
        Ca prin farmec, în fata lui se eliberează un loc de parcare. Ion ridică usurat ochii spre cer si spune:
        - Nu te mai osteni, Doamne, că tocmai am găsit unul!
        http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

        Comment


        • Propunem Guvernului urmatoarele masuri pentru iesirea din criza:

          1. Reangajarea obligatorie a pensionarilor pentru a putea finaliza marile realizari incepute in Epoca de Aur: Canalul Dunare – Marea Neagra, Canalul Dunare – Bucuresti si constructia unei noi Case a Poporului.

          2. Taxa “Boc” (=fecala, lb.turca) – Impozitarea consumului de hartie igienica, functie de gramajul rezultat la o operatiune de defecare, deoarece in asa vremuri ****cioase nu se poate trece cu vederea un asemenea potential. Cei care nu maninca nimic si in consecinta nu “produc”, deci nu consuma hartie igienica, vor plati un impozit forfetar (nu scapa nimeni!).

          3. Taxa pe aer, la un nivel de 0,04 EURO/mc consumat. Numarul de mc de aer consumati va fi stabilit de catre comisiile de specialitate ale Guvernului, impreuna cu Medicii de Familie, functie de capacitatea pulmonara a fiecarei persoane. Asmaticii vor avea reducere de la 25% pina la 100%, in cazul in care se opresc din respirat mai mult de 15 minute.

          4. Impozitarea pe kilogram-corp. Orice roman peste 35 de kg va fi considerat, in mod automat, un “gras nesimtit” si va plati un impozit lunar suplimentar in valoare de 10 RON pentru fiecare kg-corp care depaseste aceasta valoare, conform magistralului enunt prezidential conform caruia nu se mai poate tolera ca “slabul sa il duca in spate pe cel gras”.

          5. “Taxa Basescu” sau taxa pe flatuatie, ca prea s-au obisnuit romanii sa-si dea aere! Se vor monta detectoare la fundul fiecarui contribuabil, destinate sa inregistreze numarul flatulentelor pe ora, intensitatea si durata sunetului, intensitatea si persistenta mirosului etc. Taxa se va adauga la factura lunara de gaz si va fi proportionala cu pretul stabilit pe Gcal.
          sigpic #

          Comment


          • Base catre Boc in campania electorala, trecand pe langa un sat in zona Clujului :
            - Boc ia sa te vad daca faci rost de bautura
            - Lejer domn prejedinte...
            Peste o ora vine Boc fara nimic
            - Si bautura, intreaba Base ?
            - Sunt saraci, amariti nu au nimic si postasu nu a mai trecut pe aici de juma de an,
            - Ehhhhhhh zice Base, tineret tineret, hai cu mine.
            Ajung ei la prima casa
            -Sa traiesti Tata (zice Base) catre un mos
            -Sa traiti
            -Venim din partea puterii sa schimbam situatia in tara, vad ca ai casa veche si mica ?
            -Vai ce veche este si mica si se darima (mosu)
            -Noteaza Boc, casa noua + 1 hectar pamint din partea puterii... sa inteleg ca si baba e batrina si nu mai e cum a fost ?
            -Vai asa este e batrina, cicalitoare ma si bate
            -Noteaza Boc, sotie noua din partea puterii.
            Mosu plin de bucurie si recunostinta ii invita in casa pune pe masa de mancare o sticla de vin una de tuica.
            Au stat, au baut s-au distrat si la plecare se intoarce Base catre mos:
            -Tata, pai sa inteleg ca si p**a o ai batrina si nefunctionala ?
            -Vai dragilor (lacrimand) spune mosul si asta e adevarat ...
            -Noteaza Boc o P**A din partea noastra !
            sigpic

            Comment


            • Apel telefonic la o agenţie de fotomodele din capitală. O voce piţigăiată spune: - Alo! Agenţia de fotomodele Superstar? - Da. - Aş vrea să ştiu… Cât plătiţi pentru o şedinţă foto? - De plătit, plătim foarte bine, dar suntem şi foarte exigenţi. Primim doar fotomodelele care se încadrează în măsurile 90-60-90. - O, din punctual acesta de vedere vă asigur că nu vor fi niciun fel de probleme. La mine coincide întru totul: şi înălţimea, şi vârsta, şi greutatea.
              lipsa text

              Comment


              • Prietena mea mi-a spus sa fiu mai afectiv. Acum am doua prietene.
                sigpic #

                Comment


                • La poarta raiului ajunge un preot, cand il vede sfantu Petru ii da o pelerina de in si un toiag de lemn si il pofteste inauntru dupa vine un taximetrist cand il vede Sf Petru ii da pelerina de matase toiag de aur si il pofteste inauntru, vazand una ca asta preotul intreaba dece asa, iar Petru ii raspunde: Cand tu erai cu oamenii in biserica toti dormeau cand conducea taximetristul toti se rugau.

                  Comment


                  • I: - O Dacie Logan poate lua o curba de 90 de grade cu o viteza de 120 de kilometri pe ora ?
                    R: - Bineinteles ca poate, dar numai o singura data...


                    ......

                    - Poti sa intri cu loganu in curba cu 90 la ora?
                    - Doar daca nu ai pretentii sa mai iesi din curba.

                    ......

                    La salonul auto de la frankfurt era mare valva care masina se inchide cel mai ermetic:
                    1. mercedes cu clasa C domne noi avem cea mai tare ,organizatorii ii intreaba vreti sa facem testulc cu pisica ,cei de la mercedes nu refuza si ii invita pe reprezentati , acestia baga in masina o pisica si o lasa acolo pana moare ,pisica a murit sufocata dupa 2 zile ,extraordinar rezultat.
                    2. bmw cu serie 3 la fel dar la acestia pisica a murit dupa 24 de ore.
                    3. vin si la standul dacia ,se intampla la fel si pisica moare in 12 ore extraordinar, ii intreaba reprezentatnti :cum ati facut pai pe unde vedeam ca scoate capu dadeam cu chit.

                    Comment


                    • A fost odata un inginer care avea un talent exceptional pentru repararea tuturor masinariilor. Dupa 30 de ani de munca loiala la o companie, el s-a pensionat fericit. Peste un timp compania îl contacteaza pentru o defectiune extraordinar de grava, aparent imposibil de remediat, la unul dintre aparatele lor de zeci de milioane de dolari. Ei incercasera totul si nimeni altcineva nu reusise sa rezolve problema. Disperati, ei îl chemara pe pensionar, inginerul care le rezolvase atâtea probleme în trecut... Inginerul a acceptat provocarea bucuros. O zi intreaga a studiat enorma masinarie. La sfarsitul zilei, el marca un micut "x" cu creta pe o anumita componenta a aparatului si declara:
                      - Aici este problema!
                      Componenta a fost înlocuita si aparatul a început sa functioneze perfect din nou. Compania a primit o chitanta de 50.000$ din partea inginerului pentru serviciile sale. Ei au cerut un deviz mai complect. Inginerul a raspuns scurt:
                      - Una creta pentru semn 1$ + a sti unde sa-l pui 49.999$.
                      I s-a platit imediat, iar inginerul s-a retras multumit.
                      sigpic #

                      Comment


                      • Teacher: Can u tel the name of 3 great kings who have brought happiness & peace into people's lifes? Student: Smo-king ,Drin-king & Fuc-king
                        fara linkuri externe

                        Comment


                        • Fat Frumos merge la psiholog si ii spune ca nu are deloc succes la femei.
                          Psihologul ii face un set de teste specifice si ii spune:
                          - Fat Frumos, tu esti baiat destept, cult, frumos, dar tu ai o problema mare: nu stii sa comunici cu femeile. Uite, iti recomand sa procedezi asa: te duci intr-o discoteca, iti iei o bere si te uiti de jur-imprejur. Cand te hotarasti la o femeie anume, te uiti fix la ea; ea se va simti privita, iti va intoarce privirea si atunci te duci la ea, o intrebi cum o cheama, ce mai face, ce doreste sa bea si de aici totul este usor...
                          Merge Fat Frumos la o discoteca, ia o bere si se uita de jur imprejur.
                          Vede o blonda impecabila si o fixeaza cu privirea. Ea se simte privita si ii intoarce privirea.
                          Fat Frumos isi zice:
                          - Ar trebui sa ma duc la ea, dar nu pot acum, mai stau putin, mai iau o bere...
                          Cand in sfarsit se hotaraste, brusc blonda se duce la WC. O asteapta Fat Frumos la usa 5, 10, 20, 30 min, dupa care se enerveaza si pleaca.
                          Imediat blonda iese din WC, il remarca si il ajunge din urma:
                          - Salut! zice ea
                          - Salut! zice Fat Frumos
                          - Pe mine ma cheama Ileana Consanzeana! Pe tine cum te cheama?
                          - Fat Frumos!
                          - Ce mai faci, Fat Frumos
                          - Bine...
                          - Bei ceva, Fat Frumos?
                          - Mda, o bere.
                          Si Ileana ii cumpara o bere. Se instaleaza o tacere penibila, in care Fat Frumos se tot gandea ce sa mai zica...
                          Dupa vreo juma' de ora de tacere, Fat Frumos isi ia inima in dinti si spune:
                          - Si zi asa... te-ai c*cat...
                          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                          Comment


                          • Un cuplu (sot si sotie) iau cina intr-un restaurant de lux al capitalei. La un moment dat se apropie de masa lor a femeie foarte atragatoare si clar mai tanara decit sotia. Necunoscuta se apleaca si-l saruta pe barbat cu un gest plin de familiaritate si tandrete. Sotia hiper-revoltata intreaba `Cine e fufa asta?` la care sotul raspunde calm: `E amanta mea!`. Sotia riposteaza pe un ton incarcat de decibeli: `Divortezzz!!! Ma mut inapoi la mama!`.
                            Sotul nu-si pierde calmul si-i raspunde: `Bine, daca tu crezi ca iti va fi mai bine asa. Dar nu uita ca dupa divort se vor termina vacantele in strainatate, shopping-ul de Craciun la Paris, vacantele de schi in Alpi si asa mai departe. Eu nu tin neaparat sa divortez dar nu iti voi sta in cale.` Minute de tacere in clinchet de tacamuri.

                            Deodata se deschide usa si intra cel mai bun amic al cuplului la brat cu o femeie tanara si atragatoare. Sotia intreaba consternata: `Cine-i tipa care a intrat cu M.?` Sotul raspunde fara vreo modificare in tonul vocii: `Este I., amanta lui.` Dupa alte cateva secunde de tacere se aude vocea sotiei spunand: `A noastra-i mai frumoasa!`
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Intr-un sat unguresc din Ardeal, vine un fotograf nou, cam fara experienta, care incadra aiurea pozele si, de cele mai multe ori la portrete, oamenilor nici nu li se vedeau ochii... Satul fiind micut, i s-a dus repede vestea.... Intr-o zi, vin la el doua femei, mama si fiica, ce voiau sa faca niste portrete pentru trimis la neamurile din Ungaria... Femeia mai in varsta zice: - Bune ziua, domnu foto! Venit noi la dumnevostre se foteti la noi!... Acuma, pe mine foteti in fund si pe fata in píciore!.... Da' stiti ce rughem la dumnevostre, domnu foto?!... Foteti la noi ase, de se ne iese ochii, bine?...
                              Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele! Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata!

                              Comment


                              • in iad.....
                                Regina Elisabeta a II-a, George W. Bush si Traian Basescu mor si ajung in iad.
                                La un moment dat, Elisabeta:
                                - Mi-e dor de Anglia ! Vreau sa sun in Anglia sa vad ce face toata lumea acolo.
                                Suna regina, vorbeste cam 5 minute si apoi il intreaba pe Diavol:
                                -Cat iti datorez pentru convorbirea asta?
                                -5 milioane $.
                                Scoate regina un cec de 5 milioane $ si se duce la locul ei... Dupa cateva momente, Bush, foarte gelos, tzipa:
                                -E randul meu! Vreau sa sun si eu sa vad ce se intampla in Statele Unite, ce face toata lumea acolo!
                                Suna Bush, vorbeste cam 10 minute, dupa care catre Diavol:
                                -Cat iti datorez pentru convorbirea asta?
                                -10 milioane $.
                                Bush, cu o privire taioasa, scoate un cec de 10 milioane de $ si se duce la locul lui...
                                Vazand acestea, Basescu, si mai gelos, incepe sa tzipe:
                                -Vreau sa sun in Romania , sa vad ce face toata lumea acolo! Vreau sa vorbesc cu ministrii, cu deputatii, vreau sa vorbesc cu toata lumea!
                                Suna Basescu in Romania, sta la telefon vreo 2 ore, vorbeste cu toate neamurile, cu toti prietenii, cu toti deputatii si ministrii... Dupa ce termina de vorbit, se pregateste sa-i plateasca Diavolului:
                                -Scuze, am stat cam mult... Cat iti datorez?
                                -Un dolar...
                                -Poftim?!?!? Doar un amarat de dolar??
                                -Pai, da... Ca daca suni dintr-un iad in alt iad, e convorbire locala...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google