Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • acelasi banc de doua ori pe aceeasi pagina

    Un avocat nimereste in avion langa o blonda si, pentru a nu se plictisi in timpul calatoriei, incerca sa intre in vorba cu ea. Blonda nu manifesta nici un interes pentru discutie, se uita pe geam, incerca sa doarma... Nevrand sa se dea batut, avocatul ii propune:
    - Uite, hai sa jucam un mic joc: eu iti pun tie o intrebare si daca nu stii imi dai 5$, apoi imi pui tu mie o intrebare si daca nu stiu iti dau 5 $... si tot asa!
    - Nu domnule, imi pare rau, sunt obosita, as prefera sa ma odihnesc...
    Deja enervat, avocatul ii propune:
    -Bine, uite, jucam alt joc! Eu iti pun tie o intrebare, daca nu stii imi dai 5$... apoi tu imi pui mie o intrebare si daca nu stiu, iti dau 500$ !!!
    In sfarsit, blonda accepta...
    -Care este distanta de la Pamant la Luna?
    - Blonda deschide geanta si ii da 5$.
    Avocatul se gindeste... scoate laptop-ul, cauta in baza de date... cauta pe Internet... trimite e-mailuri la toti prietenii... in sfirsit, dupa o ora accepta ca nu stie raspunsul si ii da blondei 500 $. Blonda ii ia, apoi se intoarce si continua sa se uite plictisita pe geam.
    Avocatul, in culmea enervarii:
    - Bine, bine, deci ce e mic, are trei picioare si urca dealul?
    Blonda deschide tacticoasa geanta si ii spune:
    - Nu stiu, domnule, iata cei 5$ pe care tocmai i-ati castigat ...
    sigpic

    Comment


    • Doua blonde cautau prin padure un brad de Craciun. Dupa o zi intreaga de stat in frig, una dintre ele ii spune celeilalte:

      - Auzi, n-ar fi mai bine sa luam unul asa, fara globuri?

      Comment


      • O blonda intra intrun coafor cu casti pe cap. Cand e aseaa pe scaunul frizerului, acesta o intreaba:
        - Cum vrei sa fie frizura?
        Blonda nu zice nimic.
        Frizerul o intreaba din nou:
        - Cum vrei sa fie frizura?
        Blonda iar nu zice nimic.
        Atunci frizeru ii ia castile de pe urechi si blonda moare.
        Uimit, fara a intelege cum de se oat intampla asa ceva, frizerul isi pune castile la ureche.
        In casti se auzea:
        - Inspira! Expira!
        http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

        Comment


        • Intr-un sat de munte e mare agitatie in fata primariei. Iese primarul si intreaba:
          - Ce s-a intamplat?
          - Apai dom' primar, s-o pripasit un negru pe la noi prin sat si ne reguleaza toate femeile.
          - Si....N-ati luat masuri?
          - Apai, am luat, am luat la toata lumea, dar tot a lui e cea mai mare...

          Comment


          • La etajul 10, pe balcon, un tip batea o femeie cu brutalitate: "poc poc" cu pumnii, cu picioarele, pana cand femeia cazu si se agata de balustrada balconului de la etajul 9.
            Fuge tipul repede pe scari, ajunge la 9 si incepe din nou "poc poc", pana cand femeia cazu la etajul 8.
            Multimea adunata in fata blocului striga "Criminalule, criminalule opreste-te!", dar tipul se parea ca nu aude vocea multimii.
            Femeia cazu la etajul 7, agatandu-se din nou de balustrada, dar tipul cobori repede si incepu s-o pocneasca iarasi. Intr-un final, femeia cazu in gol si se imprastie pe asfalt.
            Multimea socata si ingrozita, Politia in fata blocului... Tipul se hotaraste sa coboare si sa infrunte multimea. Cand ajunse in fata blocului, toti strigara:
            - Criminalule, o sa platesti fapta ta! Huo, huo, huo!
            La care tipul raspunse:
            - Stati mai oameni buni, ca era soacra-mea...
            Multimea uimita exclama:
            - Aaaaaaa....mda...
            Iar din multime, se aude vocea unui barbat mic si chel:
            - Ati vazut, domnule, bestia cum se tinea...?
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • Un tip ramane falit si de nevoie, se gandeste sa presteze ca gigolo de criza ca sa faca bani sa aiba cu ce trai. Drept urmare scrie pe usa locuintei sale cu litere mari:
              'In pat 100 dolari.
              Pe canapea 50 dolari.
              Pe podea 25 dolari.'
              O batranica, trece prin fata locuintei, citeste anuntul, se cauta de bani si intra.
              Tanarul incepe sa numere: fix 100 dolari ! Si intreaba usor jenat:
              - In pat, nu-i asa ?
              Batranica raspunde :
              - Esti naiv papusel! De 4 ori pe podea!

              La popota era atarnat un afis ,,Bautura omoara incet dar sigur`.
              A doua zi, o mana necunoscuta adaugase `Soldatii nu se tem de moarte`.
              Last edited by spulbercris; 26 January 2011, 22:45. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • mai cititi si o pagina in spate inainte de a posta

                Comment


                • un roman si un ungur vroiau sa traverseze ilegal granita. cum mergeau iei asa prin tufe ii aude un granicer si le spune"iesi de acolo sau trag" romanul descurcaret cum e face "miau, miau". se linisteste granicerul pleaca mai departe in patrulare. la urmatoarea tufa se intalnesc cu alt granicer aceeasi poveste romanul "miau, miau".la urmatoarea tufa ii aude din nou un granicer "iesi de acolo sau trag" la care unguru "nu trage, nu trage e inche un pisic"
                  DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
                  sigpic

                  Comment


                  • Doi lupi se duc la furat de oi. Ajung ei la stana, gasesc o gaura in gard pe care sa intre...
                    Intra primul lup, dar ciobanul care ii pandise il plezneste cu bata peste bot...
                    Iese lupul grabit, cu labele la bot si ii zice celuilalt :
                    - Intra tu primul ca pe mine ma bufneste rasul...
                    http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                    Comment


                    • Basescu merge sa consulte o vrajitoare.Vrajitoarea închide ochii si îi spune :
                      - Va vad trecând pe un bulevard foarte mare, într-o masina decapotabila si lumea strigând de bucurie.
                      Basescu zâmbeste si o întreaba :
                      - Deci multimea este fericita ?
                      - Da, ca niciodata !
                      - Si oamenii alearga dupa …masina ?
                      - Da, alearga în jurul masinii, ca nebunii. Politiei îi este foarte dificil sa faca loc masinii.
                      - Sunt si oameni care poarta drapele ?
                      - Da, drapele si bannere cu cuvinte de speranta pentru un viitor mai bun.
                      - Chiar asa ? Si oamenii striga, cânta ?
                      - Da, oamenii striga fraze de speranta :
                      “Oh! De-acum încolo totul va fi mai bine !!!” Poporul este în sarbatoare.
                      - Si eu, eu cum reactionez la toate astea ?
                      - Nu pot sa vad ! Cosciugul este inchis.

                      Comment


                      • Scufiţa Roşie mergea spre bunica ei. Este prinsă şi violată de lupul cel rău. El o întreabă:
                        - Ce-ai să-i spui bunicii tale?
                        - Că m-am întâlnit cu tine şi m-ai violat de patru ori.
                        - De patru ori? se miră lupul.
                        - Da! ce, te grăbeşti?
                        ================================

                        Un şeic arab se plimba în desertul Arabiei Saudite. Cu 50 de metri în faţă e soţia acestuia. Se întâlneşte cu un alt şeic, care, supărat, îl întreabă:
                        - Ce faci Ahmed? E scris în Coran că femeia e cu 50 de metri în spatele bărbatului, nu în faţă.
                        - Ai dreptate prietene, dar când a fost scris Coranul nu existau mine în deşert.

                        Comment


                        • Posibil sa mai fi fost ...


                          Basescu merge sa « consulte » o vrajitoare :
                          Vrajitoarea închide ochii si îi spune :
                          V: Va vad trecând pe un bulevard foarte mare, într-o masina decapotabila si lumea strigând de bucurie.
                          Basescu zâmbeste si o întreaba :
                          B: Deci multimea este fericita ?
                          V: Da, ca niciodata !
                          B: Si oamenii alearga dupa masina ?
                          V: Da, alearga în jurul masinii, ca nebunii. Politiei îi este foarte dificil sa faca loc masinii.
                          B: Sunt si oameni care poarta drapele ?
                          V: Da, drapele si bannere cu cuvinte de speranta pentru un viitor mai bun.
                          B: Si oamenii striga, cânta ?
                          V: Da, oamenii striga fraze de speranta : «Oh! De-acum încolo totul va fi mai bine !!!
                          B: Si eu, eu cum reactionez la toate astea ?
                          V: Nu pot! Nu pot sa vad !
                          B: Nu ? De ce ?
                          V: Cosciugul este închis.
                          Welcome to the Club, We Have Jackets !

                          Comment


                          • Bula mergea la scoala. In drumul sau vede o caramida,o pune in ghiozdan. La scoala, se intoarce profa sa scrie pe tabla, pac, Bula da cu caramida-n ea.
                            - Bula, tu ai dat !
                            - Sa moara mama daca am dat!
                            Merge Bula acasa, ma-sa moarta.

                            A doua zi, se duce Bula, ia caramida, pac, da cu ea dupa profesoara.
                            - Bula, tu ai dat ! - Sa moara sor-mea daca am dat!
                            Merge Bula acasa,sora-sa moarta.

                            A treia zi, se duce Bula, ia caramida, pac, da cu ea din nou. Se-ntoarce profesoara:
                            - Bula, tu ai dat !
                            - Sa moara taica-miu daca am dat! Sa duce Bula acasa, taica-su facea bagajele.
                            - Ce faci, tata?
                            - Ne mutam naibii de-aici. A murit ma-ta, a murit sora-ta, azi a murit si vecinul!

                            Comment


                            • patru preitene se intalnesc si incep a-si povesti una alteia intamplarile lor din week-end.
                              prima: eu am dat de un american! bani multi, restaurant scump, hotel de 5 stele...o noapte "agitata"...super super!
                              a doua: eu am gasit un arab! bani la greu, restaurant super, hotel la fel, nu mai stiu de cate ori am facut-o! misto misto!
                              a treia si a patra: noi am fost cu niste studenti romani intr-un camin! intuneric, frig, ne clantaneau "instrumentele" in gura...
                              sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                              Comment


                              • Un european ajunge la un trib izolat din Africa şi şeful de trib îl ia să-i arate atracţiile locale. Într-o vale, mai la dos, era un scaun rotitor, împrejurul căruia stăteau pe pământ şase negrese frumuşele.
                                - Asta, zice şeful de trib, este ruleta noastră africana.
                                - Adică?
                                - Va aşezaţi pe scaunul rotitor, vă învârtiţi şi fata în faţa căreia vă opriţi vă oferă o partidă de sex oral.
                                - Şi care-i riscul?
                                - Una dintre ele e canibală…
                                http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google