Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trei spermatozoizi intr-o blonda.
    Primul: Eu cand ajung in ovar fac un baiat frumos, o minunatie!
    Al doilea: - Eu cand ajung in ovar fac o fetita fromoasa ca o stea!
    Al treilea spermatozoid: - Ho ba, ce va grabiti, abia suntem in gat...

    Comment


    • Intr - o dimineata de iarna, sotul si sotia ascultau la radio in
      timpul micului dejun.
      'Astazi o sa fie 8-10cm d e zapada. Va rugam sa parcati masinile pe partea de strada cu casele numerotate cu numere pare, pentru ca sa se poata trece cu plugurile de zapada'

      Sotia se duce repede si muta masina.

      O saptamana mai tarziu, dimineata, mic dejun, radio:
      'Astazi o sa fie 10-12cm de zapada. Va rugam sa parcati masinile pe partea de strada cu casele numerotate cu numere impare, pentru ca sa se poata trece cu plugurile de zapada'

      Sotia iar se duce si muta masina pe partea respectiva.

      O saptamana mai tarziu:
      'Astazi o sa fie 12-14cm de zapada. Va rugam sa parcati.....'
      Si se intrerupe curentul.
      Sotia suparata si ingrijorata intreaba:
      'Dragul meu, nu stiu ce sa fac. Pe ce parte a strazii trebuie sa parchez masina astazi?'

      Sotul cu o voce calda si intelegatoare, cum o au toti barbatii ce sunt insurati cu blonde, spune:
      'De ce nu lasi tu masina in garaj, de data asta?'
      http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

      Comment


      • Un moldovean întreabă o colegă:
        - Știi limba engleză?
        - Da, spune colega.
        Atunci zice moldoveanul:
        - Zi și mie cum se spune : gheață, ceai, picior ?
        - Ice, tea, foot
        - ......bun... Hai!!!
        ***************
        California Scents Odorizantul Tau!
        http://california-scents-cluj.blogspot.com/

        Comment


        • Suna soneria. Sotia disperata se roaga:
          - Doamne fa sa dispara amantul, iar sotul sa nu stie nimic. La care un glas din inalturile cerului spune:
          - Bine, fie...te scap... dar cand o sa mori o sa ti se traga de la apa. Sotia a fost bucuroasa ca a scapat de amant, gandindu-se ca in ceea ce priveste apa...va avea grija si se va feri. Peste un timp apare o oferta de nerefuzat pentru o croaziera pe mare, impreuna cu toate prietenele ei. Se duce femeia in excursie, cand deodata incepe o furtuna. Femeia iar se roaga:
          - Doamne, stiu ca mi-ai spus ca o sa mor din cauza apei...dar acum, gandeste-te... sunt atatia oameni nevinovati...pentru mine o sa omori toti oamenii de pe acest vas? La care glasul raspunde:
          - De-ai sti de cati ani ma chinui sa va adun pe toate...

          Comment


          • Originally posted by skypee View Post
            Bulă întreaba o colegă:
            - Ştii limba engleză ?
            - Da, spune colega.
            Atunci zice Bulă:
            - Zi şi mie cum se spune: gheaţă, ceai, picior ?
            - Ice, tea, foot…
            Originally posted by dank9i View Post
            Un moldovean întreabă o colegă:
            - Știi limba engleză?
            - Da, spune colega.
            Atunci zice moldoveanul:
            - Zi și mie cum se spune : gheață, ceai, picior ?
            - Ice, tea, foot
            - ......bun... Hai!!!
            ***************
            era vorba de bula...
            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

            Comment


            • ,

              Sfîrşitul scrisorii tatălui din Scoţia:
              "Am vrut să-ţi mai trimit ceva bani, dar, din păcate, plicul era deja închis..
              ***

              Pe o stradă din Scoţia, se întamplă un accident rutier. Un turist iese de pe carosabil şi dă cu maşina într-un pom.
              Omul se tîrăşte afară din maşină şi rămîne întins în iarbă.. Un scoţian trece prin apropiere. Se duce la accidentat şi întreabă:
              - Sînteţi asigurat?
              - Da, răspunde acesta cu greu.
              - Aveţi o asigurare şi pentru persoanele aflate în maşină?
              - Daaaa....
              - Aveţi ceva împotrivă dacă îmi răvăşesc puţin hainele şi mă întind lîngă dumneavoastră?
              ***

              Un scoţian îi scrie fiului său:
              Îţi trimit zece dolari, cît ai cerut. Dar ţine minte: zece se scrie cu un zero, nu cu doi !!

              ***

              Cum începe o reţetă în cărţile de bucate scoţiene? :
              Se împrumută ... 300 de g de ...

              ***

              Un scoţian tăia o creangă din copacul din faţa casei, se dezechilibrează şi în cădere o strigă pe soţia lui:
              - Dragă, astăzi gateşte doar pentru tine, eu mănînc la spital!
              ***

              Fiul meu vă datorează bani pentru un costum pe care i l-aţi făcut acum trei ani, îi spuse croitorului un scoţian care tocmai intrase în magazin.
              - Şi dumneavoastră aţi venit să-mi daţi banii, nu-i aşa?
              - Nu! Aş dori să-mi comand şi eu un costum în aceleaşi condiţii..
              ***

              Doi scoţieni într-un cort:
              - John, dormi?
              - Nu, ce vrei?
              - Dă-mi 50 de penny.
              - Dorm, dorm...
              ***

              De ce în Scoţia în fiecare castel se află cîte o stafie?
              Este mult mai ieftină decît un sistem de alarmă.

              ***

              >Un scoţian, întîlnind un doctor şi fiind cam răcit s-a gîndit că e momentul să profite de întamplare şi să obţină o consultaţie gratuită:
              - Dumneata, doctore, ce faci cînd eşti răcit? întreabă scoţianul.
              - Tuşesc, răspunde medicul.
              ***

              Un scoţian împreună cu soţia şi copilaşul merg la un concert de muzică clasică. Plasatoarea îi spune:
              - Dacă cumva copilaşul zbiară, trebuie să părăsiţi sala. Bineînţeles banii pentru bilete îi veţi primi înapoi....
              Către sfîrşitul concertului, scoţianul i se adresează soţiei:
              - Mai e mult?
              - Cîteva minute doar...
              - Bine, atunci smuceşte-l un pic pe junior.
              ***

              Un romancier la modă primeşte următoarele rînduri de la un admirator scoţian:
              "Ultima dv.. carte mi-a plăcut atît de mult, încat eram gata-gata s-o cumpăr!"

              ***

              Fiul unui scoţian, aflat în armată, îi scrie tatălui său:
              "Am cunoscut o fată frumoasă, vreau să mă însor cu ea, trimite-mi două lire ca să-mi fac o fotografie cu ea, să ţi-o trimit ca să ştii şi tu cum arată".
              La cîteva zile, tatăl îi trimite o liră, cu următoarea scrisoare:
              "Trimite-mi poza fetei, pe tine te cunosc".

              Comment


              • Era odata ca niciodata Ion şi Maria. cum nu reuşeau a avea copii s-au dus la un preot foarte priceput, care le-a spus că ar trebui să se ducă să aprinda o lumânare la catedrala Notre Damme de Paris.
                Zis şi făcut.
                Peste 6 ani preotul are drum prin satul lor aşa că se hotărăşte să le facă o vizită. Ajunge acasa la ei, sună şi îi deschide uşa o fetiţă de vreo 5 anişori.
                - Buna ziua mama e acasa?
                - Nu, e la spital, la maternitate, s-a dus să aduca pe lume al şaselea copil .
                - Şi tata?
                - E dus la Paris să stingă o lumânare.

                Comment


                • Sotia catre sot:
                  - Spune-mi, te rog, cine este blonda aceea sexy cu care te-ai salutat adineaori?
                  - E o doamna cu care am inceput sa am relatii profesionale.
                  - In profesia ta, sau a ei?

                  Comment


                  • Doi români stăteau la o ţuică. Unul zice:
                    - Trecut de căcat am avut, prezent de căcat avem, bine măcar că nu avem nici un viitor.

                    Comment


                    • Aseară noaptea automobilul unui procuror s-a tamponat în clădirea bibliotecii municipale.
                      Poliţia a constatat că în timpul accidentului clădirea bibliotecii mergea pe contrasens...

                      Comment


                      • În comparaţie cu planurile de combatere a corupţiei, fanteziile erotice ale unui adolescent sunt mai realiste!

                        ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

                        Sotia se pregateste sa prajeasca un ou ochi, cind tocmai se intoarce
                        sotul acasa si incepe sa tipe:
                        -ATENTIE!!! ATENTIE!!! MAI MULT ULEI!!! AVEM NEVOIE DE MAI MULT ULEI!!! O SA SE ARDA!!! ATENTIE!!! INTOARCE-L, INTOARCE-L, INTOARCE-L!!! HAI!!! ATENTIE!!! AI INNEBUNIT? ULEIUL O SA SE
                        TERMINE!!! O, DOAMNE DUMNEZEULE, SAREA!!! NU UITA SA...REA!
                        Sotia, deja enervata la culme de tipetele sotului, il intreaba:
                        -De ce tipi asa? Crezi ca nu sint in stare sa prajesc un ou?
                        Barbatul raspunde foarte calm:
                        -Asta ca sa-ti faci o idee de cum ma simt eu cind conduc masina si tu
                        stai linga mine...
                        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                        Comment


                        • Datorita intreruperii accidentale a curentului electric intr-un supermarket au ramas blocate temporar 4 persoane: doi barbati intr-un lift si doua blonde pe scarile rulante...

                          Comment


                          • Un tip isi conduce prietena acasa, noaptea, dupa discoteca. Ajunsi in poarta casei fetei, tipul se reazema cu cotul in perete si incepe “vrajeala” la greu. Dupa vreo 15 minute se deschide usa si apare tatal fetei, chior de somn. – A zis nevasta-mea ca se culca ea cu tine, numai ia cotul de pe interfon!

                            Într-un compartiment de personal, prin Ardeal. Trenul cam pustiu, coridoarele goale, glasul roţilor de tren monoton. Un cetăţean singur într-un compartiment, cufundat în gînduri. Trenul opreşte într-o gară şi în compartiment intră un alt cetăţean, cu un picior de lemn. Dă bineţe şi cade şi el pe gînduri. Mai trec vreo două gări. Prim...ul ocupant ciocăneşte discret în piciorul de lemn:
                            - Apăi, domnule dragă, nu vă fie cu supărare, frasin îi?
                            Posesorul, după un moment de chibzuială:
                            - Ba!
                            Linişte. Mai trece o gară.
                            - Paltin îi?
                            - Ba!
                            - Fag îi?
                            - Ba!
                            - Stejar îi?
                            - Ba!
                            - Gorun îi?
                            - Îi.
                            - Apăi, daca-i gorun, îi fain, că nu amorţăşte!
                            Last edited by popavlm; 18 May 2011, 12:54. Reason: Automerged Doublepost
                            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                            Comment


                            • Doi rechini in mijlocul oceanului, isi povestesc unul altuia pataniile. Primul zice: - Fratele meu, am dat peste o pluta cu negri, am dat o data cu coada, am spart pluta, i-am mancat pe toti, insa mi-a ramas niste par cret printre dinti pe aici. Vezi? Ma cam enerveaza... Al doilea: - Sa vezi, frate... mergeam in spatele unui vapor de croaziera, la motoare acolo, jacuzzi, curenti de apa calda, rece... super frumos! Deodata cade o blonda, o inghit si de trei luni de zile nu mai pot sa ma scufund de cate aere avea aia in cap!!!

                              Scufita Rosie beata moarta in intr-un sant la marginea padurii intr-o splendita dimineta de vara dupa o petrecere la casa piticilor. O vaca o vede si se gandeste ca poate i-ar prinde bine Scufitei un pic de lapte bun si proaspat direct de la sursa. Se apropie cu ugerul de Scufita Rosie si o indemna sa suga. Scufita Rosie deschide pe jumatate ochii vede ugerul si spune:
                              - O.K. baieti, da pe rand ....
                              Last edited by mr.K; 19 May 2011, 09:38. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Tipurile de salarii din Romania:
                                Salariul Ceapa: il vezi, il iei in mana si iti dau lacrimile.
                                Salariul Nenorocit: nu te ajuta la nimic, doar te face sa suferi, insa nu poti trai fara el.
                                Salariul Dietetic: te face sa mananci din ce in ce mai putin.
                                Salariul Ateu: te indoiesti de existenta lui.
                                Salariul Magic: face cateva miscari si dispare.
                                Salariul Furtuna: nu stii cand o sa apara si nici cat o sa tina.
                                Salariul Umor Negru: razi ca sa nu plangi.
                                Salariul Prezervativ: iti taie pofta.
                                Salariul Impotent: atunci cand ai mai multa nevoie te dezamageste.
                                Salariul Menstruatie: vine o data pe luna si tine 4 zile.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google