Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La coasa badea Ion, cu tranzistorul de gat cosea trifoi. La radio muzica populara, deodata se intrerupe muzica un anunt: " Atentiune! Atentiune! In apropierea satului nostru s-au semnalat extraterestrii! Semnalmente: omuleti de statura mica, maini lungi, verzi si cu ochii mari bulbucati . Incercati sa comunicati cu ei". Muzica continua, badea Ion isi vede de treaba in continuare, cand deodata vede la cativa metrii in fata lui un omulet mic, verde, maini lungi si ochii mari bulbucati. Emotionat badea Ion spune: " Io, badea Ion, cosasc" la care celalalt raspunde: "Io padurarul Vasile, constipat, ma c..!
    Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

    Comment


    • Unui avion aflat in timpul zborului i s-au oprit motoarele . O stewardesa cu vocea calma ii anunta pe calatori :
      - Va rugam , stimati calatori , sa ramaneti pe locurili , ca sa nu ingreunati identificarea... Va multumim !

      Comment


      • Intrebarile vietii
        Aici sint intrebarile pe care ni le punem de mult:

        * Daca uleiul de porumb se face din proumb, cum este cu uleiul de corp?
        * Daca lipiciul superglue lipeste intr-adevar orice, de ce nu si interiorul tubului?

        * Daca de la inot se slabeste, unde gresesc balenele?
        * De ce nu suna ocupat cind gresim numarul?
        * De ce iti trebuie programare la clarvazator?
        * Daca azi sint zero grade, si miine e de doua ori mai frig, cit de frig va fi miine?
        * Primesti bani inapoi daca taxiul merge cu spatele?
        * De ce morcovii sint mai portocalii decit portocalele?
        * De ce oamenii te cred pe cuvint cind le spui ca exista 400 milioane de
        stele pe cer, dar cind le spui ca aceasta banca a fost proaspat vopsita,
        cred ca glumesti?
        * De ce sucul de lamiie este in mare parte din ingrediente sintetice, pe
        cind in solutia de spalat vase este zeama de lamiie adevarata?
        * De ce Tarzan nu are barba?
        * Oamenii casatoriti traiesc mai mult, sau doar li se pare?
        * Cu ce viteza se deplaseaza intunericul?
        * Cum se impacheteaza bilutele de polistiren cind vrei sa le trimiti pachet?
        * Exista alt cuvint pentru cuvintul "sinonim"?
        * De ce nu exista mincare pentru pisici cu gust de soareci?
        * Cum ar arata scaunele, daca am avea genunchii la spate?
        * De ce femeile nu merg niciodata singure la WC?
        * Un termos vara pastreaza bautura rece, iarna calda. De unde stie termosul
        cind e vara si cind e iarna?
        * Daca absolut nimic nu se prinde de teflon, atunci cum ramine teflonul
        lipit de tigaie?
        * De ce un magazin cu program non-stop are lacat la usi?
        * De ce "prescurtare" e un cuvint atit de lung?
        * De ce in Statele Unite, pentru injectia letala, se folosesc ace sterile?
        * Eschimosii orbi au ciini de sanie dresati pentru orbi?
        * De ce in avioane se impart veste de inot, in loc de parasute?
        * Un sofer care lucreaza pe masini de dezapezire, cum ajunge dimineata la
        servici ?

        Comment


        • Auto

          La un salon automobilistic se prezinta un model nou :
          - Aceasta masina atinge 300 Km/h !
          Un client , intreaba :
          - Dar daca la aceasta viteza brusc apasam pedala de frana ?
          - Atunci , intra automat in functiune un stergator nichelat , care curata totul de pe parbriz .
          ............................................... ...............................................
          Un automobil merge cu 150 Km/h . Persoana aflata in dreapta celui de la volan intreaba :
          - Si daca una din roti se desprinde ?
          - Nu te nelinisti ! Raspunde calm soferul , am si roata de rezerva .
          .............................................. ..............................................
          Un prieten isi sfatuieste colegul , care si-a luat de curand masina noua :
          - Cand vezi rosu la semafor , opreste-te , iar cand vezi verde circula mai departe . In cazul ca nu vezi nimic , trage pe dreapta si culca-te .
          .............................................. ..............................................

          Comment


          • De agatzat:
            - Am o intrebare pentru tine! Pot sa ti-o pun?

            Comment


            • Nu stiu daca a mai fost.
              Un tip la un Peco alimenta un Hammer. Si sta tipul o ora , doua si tot baga benzina. In spatele lui se facu-se coada de masini. La un moment dat unul nervos:
              " Opreste ba motorul sa putem sa bagam si noi benzina azi."
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • Un patron arata unui agent de asigurari instalatiile noilor birouri si cere sa-i fie asigurate impotriva furtului , in afara de pendule .
                - Pendulele de ce nu ?-intreba agentul .
                - Ele nu risca sa fie furate , intrucat functionarii sunt tot timpul cu ochii pe ele .

                Comment


                • V-am povestit vreodata despre mine? Nu?
                  Minele sunt un fel de gauri in pamant din care ies minerii ...

                  Comment


                  • Sper ca nu a mai fost,ca nu am apucat sa citesc toate posturile....:

                    Un mybach se loveste frontal cu un tico.Ce apare dupa accident pe computerul de bord al mybach-ului? "Found new hardware,install?"

                    Comment


                    • Comprimate fara apa

                      - Va rog sa beti un paharel de "Grasa " .
                      -Imi pare rau , dar trebuie sa va refuz . Medicul mi-a interzis lucrurile grase ...
                      ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
                      -Fiul dumneavoastra are o mare sete ...de stiinta . De la cine a mostenit-o ?
                      -Stiinta de la mine...setea de la tatal sau !
                      /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
                      -Doctore ! Mi se intampla lucruri ciudate . Inchipuiesteti ca aud tot timpul niste voci .
                      -Si ce spun ?
                      -Stiti , eu nu aud prea bine .
                      /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
                      -Te-ai lasat de meseria de a inghiti sabii ?
                      -Da ! Imi taiau pofta de mancare .
                      . . . . . .

                      Comment


                      • Un motociclist se opreste la postul comunal de politie. Domnu plotonier, aveti capre negre in sat? Nu! Dar vaci negre? Nope! Dar porci negri? Nici de aia! Domle, inseamna ca am lovit un popa!

                        Comment


                        • Sper ca nu a mai fost zis
                          O studenta in primul an de facultate, hotarata sa nu faca prostii asa cum a auzit pe la prietenele ei isi spune: -Nimanui, nimanui, nimanui;
                          In al doilea an, dupa ce si-a dat seama cum sta treaba cu facultatea, se indragosteste si isi spune: -Doar lui,doar lui, doar lui;
                          In al treilea an, dupa ce a fost dezamagita in dragoste, isi spune: -Oricui, oricui, oricui;
                          In anul terminal cand s-a saturat de facultate, in amfiteatru se ridica si intreaba in gura mare: -Acuma cui??!!

                          ))
                          Last edited by kamikaze; 16 April 2008, 21:15.
                          Cars don't kill people. People kill people!

                          Comment


                          • -Tusesti mai usor in dimineata asta ...
                            -Este si cazul :am exersat toata noaptea .
                            \/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
                            -Ai insomnie ? Datorita carui fapt ?
                            -Datorita medicului meu .
                            -Nu inteleg...
                            -Mi-a recomandat ca inainte de culcare sa numar in gand si relaxat .
                            -Si ?
                            -De regula cand ajung la 28800 ma scol din pat si-mi pregatesc cafeaua de dimineata...

                            Comment


                            • In padurea cu alune, Aveau casa trei pitici.
                              Vine pupaza si spune:
                              Simptomatic, idiosincrazia dilematica îsi reverbereaza atenuant ecourile absconse protoarmonice din spatele semitranscendent si disonant al obscurantismului incandescent de sorginte medievala, capsulând filonul crepuscular sincretic si aluziv metempsihotic al transmigratiei alchimice înspre circumvolutiunile interioare ale epocii istorice care tind sa formeze adevarate supape paleontologice înspre propensiunea paradigmelor de orientare paseista.

                              Pupaza a fost ucisa cu bestialitate de cei trei pitici.
                              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                              Comment


                              • -Taticule , am luat un patru la anatomie...
                                -Cum asa ?
                                -N-am stiut unde este pancreasul .
                                -Ai meritat! Altadata sa stii unde-ti pui lucrurile !
                                ======================================= ======
                                Un roman il intraba pe un japonez :
                                Ma , cum munciti voi de va merge asa de bine ?
                                Nu e nici un secret , muncim doua zile pentru noi , doua zile pentru imparat si doua zile pentru Japonia .
                                La care romanul :
                                Pai si noi tot cam asa , muncim doua zile pentru noi ... imparat n-avem si de Japonia ne cam doare undeva ...
                                ---------------------------------------------------------------------------
                                Chelnerul : Ce ati avut , ciorba de perisoare sau de burta ?
                                Clientul : Nu stiu . Mirosea doar a sapun .
                                Chelnerul : Asa ? Atunci era ciorba de perisoare ! Ciorba de burta miroase a petrol .
                                .................................................. ....... ..................

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google