subwoofer, tub(tun) de bass, bandpass

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cel mai frumos bas este scos de difuzoarele montate in cutie inchisa. toate masinile de SQ (sound quality) au difuzoare in cutie inchisa

    Comment


    • se poate conecta subwoofer activ la mp3-ul stock blaupunkt? daca da daca puteti sa imi ziceti in mare pasii pe care trb sa ii fac pt montaj va multumesc...
      MY CLA

      Comment


      • Da se poate.

        Ai nevoie de un adaptor High-low legat dupa player, cablaj pana la woofer si un woofer cu amplificator incorporat (subwoofer activ) sau amplificator si subwoofer separat, dar in cel mai bun caz va bubui putin si nu vei avea si claritate. Te vei plictisi repede.
        Mai bine cauta un player cu iesiri pre-out (rca).
        In (foarte)mare cam asta ar fi.

        Comment


        • Poate are subwooferul activ HIGH IN si nu mai trebuie nici un adaptor. De obicei au.
          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

          Comment


          • Hai sa mai reinviem topicul
            Are cineva in Logan subwoofer bandpass, m-ar interesa o parere cam cum se aude pe Logan acest tip de subwoofer , m-ar interesa sa cumpar ori bass reflex http://www.be-loud.ro/produse/Subwoo...ne/SBE-1243BR/ ori bandpass http://www.be-loud.ro/produse/Subwoo...ne/SBG-1244BP/
            Voi ce recomandati ?
            sigpic

            Comment


            • unde gasesc un adaptor high low? si de ce trebuie sa tin cont cand il cumopar? il voi folosi pentru un subwoofer pasiv si o statie blaupunkt... Daca se poate un site unde se gaseste.
              MY CLA

              Comment


              • Uite aici mai multe modele, defapt in interior toate (alea in gama 40 lei) au aceleasi piese, niste rezistente, doua bobine si ceva condensatoare.

                Accesorii instalare Conectica Be Loud! Din pasiune pentru sunet: conectica condensatori cabluri auto semnal iso rca cablu ecranat siguranta mufa audio Stinger, In Phase, C-Quence, Oehlbach, Audison Connection, PROLINK, VIBE, Mac Audio, ESX, Musway, Autoleads, Crunch, AudioControl


                PS: eu l-as lua pe asta, nu ma intreaba de ce

                / adaptor de semnal necesar pentru a conecta un amplificator la un player ce nu are iesiri preout RCA se poate lega pe cablurile difuzoarelor si ofera o iesire preout RCA domeniu de frecventa: 20

                Comment


                • mersi de recomandare, la asta m-am gandit si eu!
                  MY CLA

                  Comment


                  • am si eu un renault 21 berlina(cu portbagaj), dar are tot scos din el, nu mai are bancheta spate.
                    Ce fel de subwoofer i-mi recomandati?
                    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                    Comment


                    • Cel mai scump...
                      http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                      Comment


                      • si mai mare
                        daca tot nu mai e problema de spatiu....baga tare sa flambeze luneta

                        Comment


                        • ma refeream la incinta, tub, bas reflex, bandpass, inchisa?
                          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                          Comment


                          • bass reflexxxxxx.....Cel mai puternic bass...
                            MY CLA

                            Comment


                            • Nu conteaza.
                              Bass-reflex sau band-pass.
                              Mareeee, sa arate binisor si sa suga watii ca berea pe canicula.
                              Totul e sa ai cu ce sa ii dai sa bea. Statie adica.

                              Comment


                              • din cate am citit sub sealed sunt mai slabe ca cele bass reflex,din unul sealed pot sa dau gaura sa-l fac bass reflex sau trebuie sa sch incinta?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google