Sistemele voastre audio?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am o lada bandpass cu 2 difuri de 400W RMS fiecare si 2 statii dar statiile sunt de 300 si de aia am 2, una pe cate un dif, si am si un condeu de 1,2 farazi numa ca am si o problema, cand dau mai tare, seara farurile imi scad din intensitate, nush ce draci sa fac sa schimb condeu sa pun unu mai tzapan sau sa mai bag o baterie
    Attached Files
    1.5 DCI 85 CP Chipuit, toba sport, neoane sub masina, la pedale, sub scaune si portabaj alaturi de lada de 800W RMS pure bass!!!

    Comment


    • ai nevoie de o baterie ...stinger,optima, gz, northstar.

      Comment


      • Originally posted by Adriann View Post
        Da, ma rog, am intuit bine dar nu am socotit bine.

        Pentru @felixb
        PS:sursa
        Nu stiu de unde am scos 4x70W RMS cand de fapt la DLS RA50 este Puterea RMS (4ohm): 4 x 50 W + 1 x 250 W , ceea ce este si mai crunt, nu stiu cum misca difurile de 150W RMS (este pacat de ele, va trebui sa schimbe ori difurile ori ampliul).
        ra 50 e un amp bun si nu-i recomand sa il schimbe decat cu ceva mai bun(care costa mult) ...pe vechile cotatii de la dls apreau puterile reale , si din aceasta cauza apare acea diferenta de 20 w

        Comment


        • Originally posted by Adriann View Post
          Da, ma rog, am intuit bine dar nu am socotit bine.

          Pentru @felixb
          PS:sursa
          Nu stiu de unde am scos 4x70W RMS cand de fapt la DLS RA50 este Puterea RMS (4ohm): 4 x 50 W + 1 x 250 W , ceea ce este si mai crunt, nu stiu cum misca difurile de 150W RMS (este pacat de ele, va trebui sa schimbe ori difurile ori ampliul).
          Multumsc ADRIANN, nu mai schimb nimic nu mai bag niciun ban in muzica. sa sti ca sunt multumit cum se aude, un pic de bas imi mai doream si eu,dar asta e ..oricum mc de sfat
          http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

          Comment


          • Originally posted by felixb View Post
            Multumsc ADRIANN, nu mai schimb nimic nu mai bag niciun ban in muzica. sa sti ca sunt multumit cum se aude, un pic de bas imi mai doream si eu,dar asta e ..oricum mc de sfat
            Exact asta este rezultataul faptului pe care ti-l spuneam, nu folosesti tot ce pot da difurile si la bass se simte cel mai tare. Daca rezolvi amplificarea vei regasi si bucata de bas lipsa.

            Ai investit destul de mult in scule dar mai ai un pic sa realizezi 100% ce ti-ai propus de fapt.Te sfatuiesc sa te gandesti bine si poate daca ampliul este inca in garantie sa il mariti repede.
            Este pacat de ce ai achizitionat sa nu continui.
            Mai vorbim.

            Comment


            • RA 50 este un amplif bun ceva mai bun costa mult si nu cred ca se justifica investitia.
              cu ceva timp in urma dls trecea doua valori :rated power si typical power ...de aici acea comfuzie 50 sau 70w (la ei pe site are 70w)

              Comment


              • Salutare, va prezint si eu sistemul meu audio :
                HU - Sony CDX-GT212
                Boxe fata :stoc
                Boxe spate : stoc
                Woofer activ Mingsound
                • Putere RMS:250W,Difuzor 4Ohm
                • Intrare semnal:0.2 v~ 2v
                • Frecventa de lucru:40Hz ~ 300Hz
                • Dimensiuni:430x290x125mm

                Desi astea sunt specificatiile nu cred ca scoate 250 w, mai degraba maxim 100 W, iar semnal iau de la o boxele spate pt. ca playerul nu are iesire de subwoofer.

                Pe viitor vreau sa schimb boxele fata, eventual si spate cu ceva pe componente pentru ca cele stoc au inaltele cam slabe si acum tin reglajul de HIGH pe +7 din player.
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by _VRX_ View Post
                  RA 50 este un amplif bun ceva mai bun costa mult si nu cred ca se justifica investitia.
                  cu ceva timp in urma dls trecea doua valori :rated power si typical power ...de aici acea comfuzie 50 sau 70w (la ei pe site are 70w)
                  Ar fi trebuit sa se inteleaga de la mine, ca recomandam nu mai bun.... ci mai puternic pentru difurile de 150W RMS.
                  Cunosc calitatea DLS.

                  Comment


                  • Originally posted by Adriann View Post
                    Exact asta este rezultataul faptului pe care ti-l spuneam, nu folosesti tot ce pot da difurile si la bass se simte cel mai tare. Daca rezolvi amplificarea vei regasi si bucata de bas lipsa.

                    Ai investit destul de mult in scule dar mai ai un pic sa realizezi 100% ce ti-ai propus de fapt.Te sfatuiesc sa te gandesti bine si poate daca ampliul este inca in garantie sa il mariti repede.
                    Este pacat de ce ai achizitionat sa nu continui.
                    Mai vorbim.
                    vi duminica la intalnire?...mai discutam acolo...multumesc de sfat
                    http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                    Comment


                    • DA, si sper sa nu intervina nimic in program.

                      Comment


                      • Salutare, va rog sa ma ajutati sa imi aleg si eu un sistem pt loganelul meu. As vrea sa va intreb in primul rand daca se pot pune difuri de 16.5 cm pe fata, ca pe spate stiu sigur ca se pot. Eu mi-am ales niste modele de pe be-loud.ro si am sa vi le expun si voua sa va exprimati parerea. As vrea sa ma incadrez pana in 850lei/perechea, iar daca pana in banii astia stiti voi ceva mai bun decat ce am gasit eu va rog sa ma anuntati!
                        //sistem de difuzoare cu 3 componente//diametru woofer: 16.5cm//putere RMS: 150w//putere Max: 180W//impedanta: 4 ohmi//sensibilitate: 88dB (1W/1m)//diametru tweeter: 28mm//diametru difuzor medii: 63mm

                        sistem de difuzoare pe 2 cai /diametru woofer: 16.5 cm, diametru tweeter: 25mm /putere: 200W RMS (400W max) /SPL: 90 dB /raspuns in frecventa: 26 - 35.000 Hz /impedanta: 4 ohmi /Gama de varf a produ

                        / sistem de difuzoare cu 2 componente diametru woofer: 16.5cm diametru tweeter: 25mm putere RMS: 110W putere Max: 330W impedanta: 4 ohmi raspuns in frecventa: 65Hz - 27KHz sensibilitate: 87dB

                        Comment


                        • Originally posted by _VRX_ View Post
                          RA 50 este un amplif bun ceva mai bun costa mult si nu cred ca se justifica investitia.
                          cu ceva timp in urma dls trecea doua valori :rated power si typical power ...de aici acea comfuzie 50 sau 70w (la ei pe site are 70w)
                          Salut _VRX_ , bine ai venit la noi pe forum,te-am cunoscut si pot zice ca esti un baiat de treaba, cand iti dai cu parerea o faci obiectiv si in cunostinta de cauza,ceea ce imi place...ce masina ai, ca am uitat?? stiu ca aveai una tare rau si scule pe masura...ceva cu ''S''?... scz de offtopic.
                          http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                          Comment


                          • Ramasesem dator cu cateva poze, cam asta este ce am acum, am mai schimbat cate ceva intre timp, iar saptamana viitoare voi finaliza instalatia audio, cand imi va fi gata incinta dubla pentru 2 difuzoare ca acesta pe care il am momentan, sa nu imi bat joc de amplificatorul care tocmai l-am inlocuit cu alpine-ul ). Foarte multumit sunt de calitatea sunetului Pioneer, eu fusesem obisnuit cu Sony, de-abia acum am simtit diferenta, in rest........
                            sa auzim de bine
                            Attached Files

                            Comment


                            • Originally posted by adryan1181 View Post
                              Ramasesem dator cu cateva poze, cam asta este ce am acum, am mai schimbat cate ceva intre timp, iar saptamana viitoare voi finaliza instalatia audio, cand imi va fi gata incinta dubla pentru 2 difuzoare ca acesta pe care il am momentan, sa nu imi bat joc de amplificatorul care tocmai l-am inlocuit cu alpine-ul ). Foarte multumit sunt de calitatea sunetului Pioneer, eu fusesem obisnuit cu Sony, de-abia acum am simtit diferenta, in rest........
                              sa auzim de bine
                              Buna schimbarea, pioneer este cu mult peste Sony...tine-o tot asa.
                              http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                              Comment


                              • Salut

                                se pot monta difuzoare de 16 in spate fara se se decupeze tabla?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google